News Portal

 • बिना सूचना कटुञ्जे स्वास्थ्य चौकीमा कोरोना विरुद्ध खोप लिनेको भीड, कसरी छुटे सयौं मानिस

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, ३० पुस २०७८
  ३१८ पटक
  katunje healthpostभक्तपुर, ३० पुस २०७८

  कोरोना भाइरसको त्रास बढेसंगै कोरोना विरुद्धको खोप लगाउन सयौं मानिसहरु कटुञ्जे स्वास्थ्य चौकीमा भेला भएपछि स्वास्थ्यकर्मी नै छक्क परेका छन् । पटक पटक खोप अभियान चलिसक्दा पनि खोप नलगाएका सयौं मानिसहरु एक्कासी आइपुगेपछि उनीहरु छक्क परेका हुन् ।

  शुक्रवार कोरोना विरुद्धको खोप लगाउन सयौं मानिसहरु बिहानै देखि लाइन लागेपछि जनस्वास्थ्य कार्यालय संग समन्वय गरी खोप प्रदान गरिएको स्वास्थ्य चौकीका बरिष्ठ स्वास्थ्यकर्मी कृष्णप्रसाद अधिकारीले जनाएका छन् । आफूहरुले खोप संचालन गरिने कहिकतै सार्वजनिक सूचना वा जानकारी नगराएको बताउदै अधिकारीले शुक्रवार स्वत मानिसहरु स्वास्थ्यचौकीमा खोपको लागि लाइन लागेपछि अचम्मीत भएको प्रतिक्रिया दिए । उनले शुक्रवार बिना तयारी ३ सय बढी मानिसहरुलाई कोभिड विरुद्धको चिनिया खोप भेरोसेल लगाउनु परेको बताए ।

  bhaktapurpost

  सरकारले स्वास्थ्यकर्मीलाई बुस्टर डोज दिने भनिएपनि त्यो नभइराखेको अवस्थामा अझै ठुलो संख्यामा सर्वसाधारण मानिसहरु खोपबाट बन्चित भएका शुक्रवारको भीडले देखाएको स्थानीय समाजसेवी एवं बरिष्ठ पत्रकार रमेश खड्काले बताए । मानिसहरु अझै पनि खोपबाट बन्चित रहेका देखिएकोले सेवा प्रवाहमा खोप कार्ड अनिवार्य भन्ने कुरा सम्भव नहुने उनको तर्क छ ।

  स्वास्थ्य चौकीका अध्यक्ष एवं वडाध्यक्ष  राजकुमार जोशीले भने मानिसहरुले खोप नपाएको नभई खोप कार्ड हराएको हुनाले कार्ड अनिवार्य हुने कुरा सुनेर कार्डका लागि खोप लगाउन आएका हुनसक्ने आशंका गरेका छन् । बाहिरबाट यहाँ डेरामा बस्न आएकाहरु खोप लगाउन आउँदा भीड बढेको उनले दावी गरे ।  स्वास्थ्य चौकीले भने शुक्रवार ठुलो संख्या उपस्थित भएकोले खोप लगाउन बाध्य भएको भन्दै स्वास्थ्य चौकीमा खोप नभएकोले अब लगाउन नसकिने जानकारी गराएको छ ।

  मानिसहरु बास्तवमै खोपबाट बन्चित भएका हुन् भने सोको चित्तबुझ्दो कारणसहित आएमा खोप उपलब्ध गराउनुपर्ने सत्तारुढ दल नेपाली काँग्रेसका सूर्यविनायक नगर सभापति निशान ढुंगेलले बताए । नगरपालिकामा कति मानिस खोपबाट बन्चित छन् र किन बन्चित भए भन्ने जवाफ नगरपालिकाले दिनुपर्ने उनको भनाइ रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरमा भयरहीत वातावरणमा शान्तिपूर्ण तवरले निर्वाचन सम्पन्न

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले सीमित साधन र श्रोतका बीचपनि भक्तपुरमा शान्तिपूर्ण तवरले निर्वाचन...

  भक्तपुर औधोगिक क्षेत्रलाई स्थानान्तरण गर्नुपर्छ : सांसद सुवाल

  prem suwal

  भक्तपुरका संघीय सांसद समेत रहेका नेमकिपाका सचिव प्रेम सुवालले  ब्यासीस्थित बस्तीको बीचमा रहेको औधोगिक क्षेत्रलाई...

  मतदान स्थलमै मतगणना गर्नुपर्छ : न्यायाधिश बास्तोला

  गोपाल gopal prasad bastola

  भक्तपुरका मूख्य निर्वाचन अधिकृत एवं जिल्ला अदालतका न्यायाधिश गोपालप्रसाद बास्तोलाले निर्वाचन गराउन बजेट र जनशक्ति...

  ईश्वरको सपथ लिन इन्कार गरेका कम्युनिष्ट मेयरको उद्घोष : जनताको सेवाबाहेक स्वार्थ छैन

  भक्तपुर नगरपालिकाका नव निर्वाचित जनप्रतिनिधिको प्रमाण पत्र वितरण तथा शपथ ग्रहण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ...

  सूर्यविनायकमा एमाले नेतृत्वको निरन्तरता : मेयरमा थापा र उपमेयरमा भट्टराई निर्वाचित

  सूर्यविनायक नगरपालिकामा नेकपा (एमाले)ले आफ्नो नाक राखेको छ । जिल्लाका २ पालिकाको नेतृत्व गुमाउन पुगेको...