News Portal

 • गणतन्त्रमा पनि विद्यालय कर्मचारीहरु विभेदका साथ् बाच्न बिवस

  नेपालवाल संवाददाताकाठमाडौं, २ असार
  १३६० पटक
  काठमाडौं, २ असार

  नेपाल विद्यालय कर्मचारी परिषद्ले विद्यालय कर्मचारीलाई स्थायी गर्नुपर्ने माग गरेकाे छ । विद्यालय कर्मचारीलाई दरबन्दी सिर्जना गरी स्थायी गर्नुपर्ने माग गरिएको हो ।

  विद्यालयमा कामगर्ने कर्मचारीहरुको पेशागत हकहितको लागि काम गर्ने संगठनको रुपमा नेपाल विद्यालय कर्मचारी परिषद् रहेको छ । परिषद्को नवनिर्वाचित कार्यसमितिले विद्यालयमा कार्यरत कर्मचारीलाई दरबन्दी सिर्जना गर्नुपर्ने र निजामती कर्मचारीसरहको सेवा सुविधा पाउनुपर्ने माग गरेको हो ।

  काठमाडाैंमा सम्पन्न पाँचौँ राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट बहादुर खड्काको नेतृत्वमा नयाँ कार्यसमिति चयन भएको छ । विद्यालय तहमा काम गर्ने लेखापाल र कार्यालय सहयोगी रहेको उक्त परिषदमा अहिले करीब ४० हजार कर्मचारी आबद्ध रहेको बताइएको छ ।

  परिषद्का नवनिर्वाचित अध्यक्ष बहादुर खड्काले शुक्रबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा विद्यालय तहमा काम गर्ने सवै कर्मचारी राष्ट्रसेवक भएकोले निजामती कर्मचारीसरह ब्यवहार गरिनुपर्ने बताएका छन् । संघीय शिक्षा ऐनमा परिमार्जन गरी आवश्यक दरबन्दी सिर्जना गरेर स्थायी गर्नुपर्ने उनले प्रष्ट पारे ।

  शिक्षा निययमावली २०२८ मा शिक्षकसरह तलब पाउने भनिए तापनि आफूहरुले  शिक्षकसरह तलब पाउन नसकेको अध्यक्ष खड्काले गुनासो गरे । त्यतिमात्र होइन, सरकारले दरबन्दीमा नराख्दा पोशाक र महँगी भत्तासमेत नपाएकाेमा उनीहरु दुखी देखिए ।

  अधिकांस बिद्यालय कर्मचारी आर्थिक रुपमा बिपन्न रहेका छन् तर राज्यले उनीहरुलाई उपेक्षा गर्दै आएको छ । पोशाक सुबिधा र महंगी भत्ताका असल हकदार उनीहरु भएपनि राज्यको विभेद जारी छ ।  राजनीतिक परिबर्तनले पनि उनीहरुको श्रमको सम्मान गर्न नसक्दा गणतन्त्रमा पनि बिद्यालय कर्मचारीहरु विभेदका साथ् बाच्न बिवस बनाइएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राहत शिक्षक र सरकारबीच सहमति, आन्दोलन स्थगित

  राजधानी केन्द्रित आन्दोलनरत राहत शिक्षकहरूका माग सम्बोधन भएका छन् । सरकार र अन्दोलित राहत शिक्षक...

  ताथलीस्थित महायज्ञमा मेयरको उद्घोष : २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन वर्ष मनाइने

  चाँगु नारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले आगामी २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन बर्ष मनाउने तयारी गरिएको...

  मध्यपुर थिमिमा सिंहावलोकनको नयाँ शुरुवात

  madhyapur thimi municipality thimi

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले वार्षिक प्रगतीको समीक्षा गर्ने प्रचलन शुरु गरेको छ । नगरपालिकाले चागु आवको...

  ताथलीमा महायज्ञको उद्घाटन : सांसद थापाले गरे आयोजक बालयोगेश्वर विजयमूर्तिको प्रशंसा

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले राज्यले गर्नुपर्ने काम बालयोगेश्वर विजयमूर्ति...

  बेहुली झैं बन्यो ताथली : भक्तजन संगै तानिए टिकटकर

  भक्तपुरको चाँगुनारायण ९ ताथलीमा बिहीबारबाट सुरु हुने श्रीमदभागवत विराट पितृ मुक्ति ज्ञान महायज्ञको तयारी सम्पन्न...