News Portal

 • गणतन्त्रमा पनि विद्यालय कर्मचारीहरु विभेदका साथ् बाच्न बिवस

  नेपालवाल संवाददाताकाठमाडौं, २ असार
  १४१४ पटक
  काठमाडौं, २ असार

  नेपाल विद्यालय कर्मचारी परिषद्ले विद्यालय कर्मचारीलाई स्थायी गर्नुपर्ने माग गरेकाे छ । विद्यालय कर्मचारीलाई दरबन्दी सिर्जना गरी स्थायी गर्नुपर्ने माग गरिएको हो ।

  विद्यालयमा कामगर्ने कर्मचारीहरुको पेशागत हकहितको लागि काम गर्ने संगठनको रुपमा नेपाल विद्यालय कर्मचारी परिषद् रहेको छ । परिषद्को नवनिर्वाचित कार्यसमितिले विद्यालयमा कार्यरत कर्मचारीलाई दरबन्दी सिर्जना गर्नुपर्ने र निजामती कर्मचारीसरहको सेवा सुविधा पाउनुपर्ने माग गरेको हो ।

  काठमाडाैंमा सम्पन्न पाँचौँ राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट बहादुर खड्काको नेतृत्वमा नयाँ कार्यसमिति चयन भएको छ । विद्यालय तहमा काम गर्ने लेखापाल र कार्यालय सहयोगी रहेको उक्त परिषदमा अहिले करीब ४० हजार कर्मचारी आबद्ध रहेको बताइएको छ ।

  परिषद्का नवनिर्वाचित अध्यक्ष बहादुर खड्काले शुक्रबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा विद्यालय तहमा काम गर्ने सवै कर्मचारी राष्ट्रसेवक भएकोले निजामती कर्मचारीसरह ब्यवहार गरिनुपर्ने बताएका छन् । संघीय शिक्षा ऐनमा परिमार्जन गरी आवश्यक दरबन्दी सिर्जना गरेर स्थायी गर्नुपर्ने उनले प्रष्ट पारे ।

  शिक्षा निययमावली २०२८ मा शिक्षकसरह तलब पाउने भनिए तापनि आफूहरुले  शिक्षकसरह तलब पाउन नसकेको अध्यक्ष खड्काले गुनासो गरे । त्यतिमात्र होइन, सरकारले दरबन्दीमा नराख्दा पोशाक र महँगी भत्तासमेत नपाएकाेमा उनीहरु दुखी देखिए ।

  अधिकांस बिद्यालय कर्मचारी आर्थिक रुपमा बिपन्न रहेका छन् तर राज्यले उनीहरुलाई उपेक्षा गर्दै आएको छ । पोशाक सुबिधा र महंगी भत्ताका असल हकदार उनीहरु भएपनि राज्यको विभेद जारी छ ।  राजनीतिक परिबर्तनले पनि उनीहरुको श्रमको सम्मान गर्न नसक्दा गणतन्त्रमा पनि बिद्यालय कर्मचारीहरु विभेदका साथ् बाच्न बिवस बनाइएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...

  चाँगुनारायणका उपप्रमुखको तलब र भत्ता, स्कूले विद्यार्थीलाई पोशाक र जुत्ता

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिकाका उपप्रमुख रमेश बुढाथोकीले आफूले पाउने तलब भत्ताको रकम विद्यालय पढ्ने बाबुनानीहरुको लागि...

  सिरोहियाको पक्षमा बोलेर आलोचित बनेका महले मागे माफी

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलास सिरोहियाको पक्षमा बोलेपछि आलोचित बन्न पुगेका कलाकारद्वय मदन कृष्ण श्रेष्ठ...

  दधिकोटका घिमिरेलाई उत्कृष्ट मानव अधिकार सेवा पुरस्कार

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- ४ दधिकोट निवासी लोकनाथ घिमिरेलाई उत्कृष्ट मानव अधिकार सेवा पुरस्कार प्रदान गरिएको छ...

  सेक्युरिटी प्रिन्टिङ प्रेसमा दोषी ठहर इन्जिनियरले गरे भक्तपुरस्थित आफ्नै निवासमा आत्महत्या

  भ्रष्टाचार मुद्दामा विशेष अदालतले दोषी करार गरेपछि एक सरकारी कर्मचारीले आत्महत्या गरेका छन् । सेक्युरिटी...