News Portal

 • महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरले शुरु गर्यो विद्युतीय हाजिरी

  भक्तपुर, २८ साउन
  २७१० पटक
  भक्तपुर, २८ साउन

  महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरले विद्युतीय हाजिरी शुरु गरेको छ । मंगलवारबाट परिसरमा प्रविधिमैत्री विद्युतीय हाजिरी शुरु भएको हो ।

  परिसरका प्रमुख रहेका प्रहरी उपरीक्षक सविन प्रधानले मंगलवार विद्युतीय यन्त्रमा विद्युतीय हस्ताक्षर गर्दै विद्युतीय हाजिरीको शुभारम्भ गरेका हुन् । दूर दराजका कार्यालयहरुमा समेत धेरै पहिले विद्युतीय हाजिरी प्रणाली लागू भएपनि महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरमा भने यसलाई लागू गर्ने श्रेय परिसर प्रमुख सविन प्रधानको पोल्टामा परेको छ ।

  प्रहरी संगठनको लागि समयको ठूलो महत्व भएकोले विद्युतीय हाजिरी प्रयोगमा ल्याइएको परिसरले जनाएको छ । समयमा कार्यालय नआउने, पूरा समय काम नगर्ने अथवा उपस्थित नभएर पनि अर्को दिन हाजिर गर्ने जस्ता प्रवित्तिलाई यसले अन्त्य गर्ने परिसरका सूचना अधिकारी समेत रहेका प्रहरी नायव उपरीक्षक रेवतीरमण पोखरेलले प्रष्ट पारे ।

  महानगरी प्रहरी परिसर भक्तपुरमा २ सय ३३ जनाको दरबन्दी रहेको छ जसमा हाल उपलब्ध जनशक्ति भने १ सय ६४ मात्र रहेको प्रहरी नायव उपरीक्षक रेवतीरमण पोखरेलले बताए । नयाँ हाजिरी प्रणालीले प्रहरी कर्मचारीलाई समयप्रति थप अलर्ट बनाउने उनले बताए ।

  नयाँ हजिरी प्रणाली शुरु भए संगै परिसरका प्रहरी कर्मचारीसमेत उत्साहित भएका छन् । समयको अनुसरण गर्न नसक्ने व्यक्ति प्रहरी हुन नसक्ने बताउदै एक प्रहरी जवानले इ -हाजिरीले आफूहरुको सहि मूल्यांकन हुने विस्वास व्यक्त गरे ।

  विद्युतीय हाजिरी प्रणाली अनलाइनमा आधारीत हाजिरी प्रणाली हो । यसले उपस्थिति, विदा र पे रोल बारे सहि रेकर्ड राख्नुका साथै हाजिर गर्ने व्यक्तिको व्यक्तिगत सूचना केन्द्रित समेत गर्दछ । फिंगर प्रिन्टको माध्यमबाट यसमा उपस्थिति जनाउने प्रचलन रहेको छ ।

  विक्रम सम्बत २०७१ सालको चैतमा तत्कालिन मूख्य सचिवले विद्युतीय हाजिरी लागू गर्न सबै मन्त्रालयका सचिवलाई निर्देशन दिएपछि सरकारी कार्यालयहरुमा यसको शुरुवात भएको देखिन्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  लिटिल वर्ल्ड स्कूलका विद्यार्थीले बनाए य:मरी

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर १ दुधपाटीस्थित लिटिल वर्ल्ड स्कूलका विद्यार्थीहरुले य:मरी बनाएका छन् । नेवा:...

  मध्यपुरमा पत्रकारको सांस्कृतिक पदयात्रा

  मध्यपुर सञ्चार समाजको आयोजनामा मध्यपुर थिमिमा पत्रकारले सास्कृतिक पदयात्रा सम्पन्न गरेका छन् । य:मरी पुन्हीको...

  भक्तपुर अस्पतालका अध्यक्ष सुवाललाई पितृशोक

  भक्तपुर अस्पताल ब्यवस्थापन तथा संचालक समितिका अध्यक्ष मिलन सुवाललाई पितृशोक परेको छ । नेकपा एमाले...

  कृषि अर्थतन्त्रको विकासमा ज्यापू समुदायको भूमिका महत्त्वपूर्ण : प्रम देउवा

  प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मेहनती र इमान्दार समुदायका रूपमा परिचित ज्यापू समुदाय नेपाली समाज र संस्कृतिको...

  चिनियाँ अस्पतालमा वर्षमान पुनको उपचार सुरु

  नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव वर्षमान पुनको उपचार सुरु भएको छ । चीनको सेनजेनस्थित थर्ड पिपुल्स्...