News Portal

 • नेपालको सच्चा कम्युनिष्ट पार्टी नेमकिपा हो – प्रजापति

  भक्तपुर, २० भदौ
  १७३९ पटक
  भक्तपुर, २० भदौ

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख समेत रहेका नेपाल मजदूर किसान पार्टी (नेमकिपा) का केन्द्रीय सदस्य सुनिल प्रजापतिले नेमकिपा नेपालको सच्चा कम्युनिष्ट पार्टी भएको जिकिर गरेका छन् । नेमकिपा संख्याले सानो पार्टी भए पनि विचार र सिद्धान्तमा अडिग नेपालको सच्चा कम्युनिष्ट पार्टी भएको उनको भनाइ छ ।

  शुक्रवार नेमकिपा निकट नेपाल प्राध्यापक समाज, इन्जिनियरिङ कलेज एकाइ समितिको आयोजनामा भक्तपुरमा भएको एक भेलालाई सम्बोधन गर्दै नेता प्रजापतिले पार्टीको नजिकिदै गरेको महाधिवेशनको तयारीबारे समेत बोलेका थिए । आगामी २०७६ असोज ३, ४ र ५ गते भक्तपुरमा हुने सातौ महाधिवेशन सफल पार्न उनले प्राध्यापक तथा कर्मचारीहरुको ससक्त सहयोगको अपेक्षा समेत गरे ।

  महाधिवेशन समाजवादी प्रचार अभियानकै सिलसिला भएको भन्दै उनले भक्तपुरमा आफ्नो नेतृत्वमा नगरपालिकाले गरेका कामहरुको फेहरिस्त समेत सुनाए ।

  नगर प्रमुख प्रजापतिले पछिल्लो समय सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी जग्गा अतिक्रमणबाट रोक्न नगरपालिकाले पर्खाल निर्माण र सडक–पेटी व्यवस्थित गर्ने कार्यहरु गर्दै आएको र भक्तपुर क्यान्सर अस्पतालमा भइरहेको अनियमितता र भ्रष्टाचार रोक्न लागिपरेको लगायतका कामबारे जानकारी गराए ।

  कार्यक्रममा नेपाल प्राध्यापक समाजका अध्यक्ष सरोजराज गोसाईले प्राध्यापक तथा कर्मचारीहरु पार्टीको महाधिवेशनको लागि अगाडि सारिएका राष्ट्रिय–अन्तर्राष्ट्रिय विचारमा प्रस्ट हुनुपर्नेमा जोड दिए । उनले भक्तपुर क्यान्सर अस्पतालमा भएको अनियमितता रोक्न नगरपालिकाले चालेको कदममा केही राजनीतिक पार्टीहरुले भक्तपुर काण्ड दोहोर्याउने र पार्टी नै समाप्त गरिदिनेजस्ता धम्की र टिप्पणी गर्नुमा गहिरो षड्यन्त्रको गन्ध आएकोले सचेत हुनुपर्ने बताए ।

  कार्यक्रममा नेपाल प्राध्यापक समाज, इन्जिनियरिङ कलेज एकाइका अध्यक्ष सुजन माकले असोज ३, ४ र ५ गते हुने पार्टीको महाधिवेशनमा प्राध्यापक–कर्मचारीहरुको तर्फबाट नैतिक, भौतिक र आर्थिक सहयोगको लागि आफूहरु तयार रहेको प्रष्ट पार्दै महाधिवेशन सफल पार्न पार्टी निर्देशनको पालन गरेर अघि बढ्ने प्रतिबद्धता प्रकट गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिको सिन्दुर जात्रा र जिब्रो छेड्ने जात्रा सम्पन्न, सुजनले दोश्रो पटक छेडे जिब्रो

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमि नगरमा सिन्दुर जात्रा सम्पन्न भएको छ । बिस्का जात्राकै अवसरमा मध्यपुरमा बैशाख...

  महोत्सव समापनमा भक्तपुरका पत्रकार ढकाललाई सम्मान

  भक्तपुर । जिल्लामा लामो समयदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील रहेका पत्रकार हेमराज ढकाल सम्मानित भएका छन् ।...

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  खाइजूको आफ्नै जीवन संस्मरण समेटिएको पुस्तक...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...