News Portal

 • निकोसेरास्थित खस्याङखुसुङ् खाेलाबाट प्रस्तावित वीर अस्पतालसम्म करिडाेर निर्माण गरिने

  भक्तपुर, २२ पुस
  २६३८ पटक
  भक्तपुर, २२ पुस

  मध्यपुर थिमी वडा नं ९ निकोसेरास्थित खहरे खोला (खस्याङ खुसुङ् खाेला) मा करिडाेर निर्माण गरिने भएको छ । निकोसेरा हुँदै दुवाकाेटकाे प्रस्तावित वीर अस्पताल सम्म पुग्न करिडाेर निर्माण गरिने भएको हो ।

  सोमबार करिडोर निर्माणका लागि सांसद महेश बस्नेत नेतृत्वको टोलीले फिल्ड निरीक्षण गरेको छ । सडक डिभिजन कार्यालय भक्तपुरका प्रमुख बेलबहादुर भुजेल र ईन्जिनियरहरु सहितको टोलीले फिल्ड नापजाँच समेत गरेको सांसद बस्नेतका स्वकीय सचिव दिनेश थापाले भक्तपुर पोस्टलाई बताए । उक्त अवसरमा जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख नवराज गेलाल, सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी भक्तपुरका सचिव डीपी ढकाल लगायत नेताकार्यकर्ता तथा स्थानीय अगुवाहरुको पनि उपस्थिति रहेको थियो ।

  किन चाहियो करिडोर
  भक्तपुरको दुवाकोटमा स्थानान्तरण हुने भनिएको वीर अस्पताल परियोजनाका लागि सडक अनिवार्य सर्त हो । विद्यमान साघुरो सडकलाई कारण देखाउदै उक्त परियोजना दुवाकोटमा अनुपयुक्त भएको भनिएपछि भक्तपुरका नेता तथा जनप्रतिनिधिहरु सडक फराकिलो बनाउने बिषयमा एकमत देखिएका छन् । त्यस परियोजना सम्म पुग्न खस्याङ खुसुङ् खाेला करिडोर लाई प्राथमिकतापूर्वक अघि सारिएको हो । निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का निर्वाचित सांसद समेत रहेका भक्तपुरका नेता महेश बस्नेत यसको पहलकर्ता नै भएपछी करिडोर निर्माणको योजना अघि बढेको हो ।

  कस्तो बन्छ करिडोर
  खस्याङखुसुङ् खाेला मध्यपुर र चाँगुनारायण नगरपालिकाको सीमाना पनि हो । दुवै नगरबासी यो करिडोर निर्माण बाट लाभान्वित हुने अपेक्षा समेत गरिएको छ । खस्याङ खुसुङ् खाेला करिडोर ११ मिटर चौडा गरि प्रस्तावित वीर अस्पताल सम्म पुर्याइएने बताइएको छ । यो करिडोर करिब साढे ४ किलोमिटर लामो रहने छ ।

  कसरी बन्छ करिडोर
  वीर अस्पताल दुवाकोट स्थानान्तरण परियोजना स्वास्थ्य मन्त्रालयको प्राथमिकतामा परेको परियोजना हो । यो परियोजनाको डीपीआर र भवन निर्माण गर्ने चिनिया पक्षको बाटो लगायतका भौतिक पूर्वाधार बनाउने जिम्मा नेपाल सरकारलाई छ । नेपाल सरकारले नै बजेट बिनियोजन गरि खस्याङ खुसुङ् खाेला करिडोर बनाउने बताइएको छ ।

  करिडोर निर्माणको आधार के
  भक्तपुरको दुवाकोटमा स्थानान्तरण हुने भनिएको वीर अस्पताल दुवाकोटमा बन्न नसक्ने तत्कालिन स्वास्थ्य मन्त्री उपेन्द्र यादवले उद्घोष नै गरेपछि भक्तपुरका नेताहरु त्यसलाई अन्यत्र लग्न नदिन एकमत छन् । खासगरी सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी( नेकपा) ले गत मङ्सिरमा सम्पन्न उपनिर्वाचनमा यो परियोजना दुवाकोटमै बन्ने ग्यारेन्टी गर्दै प्रतिवद्धता पत्र नै सार्वजनिक गरिसकेको छ । परियोजना अघि बढाउँन सडक निर्माण अनिवार्य भएकोले यो करिडोर निर्माणमा भक्तपुरका नेताहरुले सरकारलाई सक्रिय बनाउने कुरा निश्चित रहेको नेकपा भक्तपुरका सचिव डीपी ढकाल बताउछन ।

  उक्त क्षेत्रका संघीय सांसद समेत रहेका नेता महेश बस्नेतका अनुसार सोमवार नै अर्थ मन्त्रालयमा अर्थमन्त्री,स्वास्थ्यमन्त्री लगायत उनीहरुका सचिव र वीर अस्पतालका पदाधिकारीसहितको बैठकले प्रस्तावित दुवाकाेटकाे वीर अस्पतालसम्म पुग्नेगरी खस्याङ खुसुङ् खाेला करिडोर बनाउन सहमती भैसकेको छ । यस अघि विनियोजित ४० करोडलाई पूर्वाधार निर्माणमा लगाउने र आवश्यक थप बजेट विनियाेजन गर्ने सहमति पश्चात् नै बाटोकाे नापजाँच र फिल्ड निरीक्षण सम्पन्न गरिएको बताइएको छ ।

  भक्तपुर पोस्टको फेसबुक पेज लाइक गर्नुभयो ?

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न सांसद थापा संयोजक रहेको संसदीय समिति गठन

  काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाले सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन गरेको छ ।  समितिको...

  यस्ता छन् बजेटका पाँच उद्देश्य र प्राथमिकता(पूर्णपाठ सहित)

  बजेटको नयाँ ब्यागका साथमा अर्थमन्त्री वर्षमान पुन । तस्बिरः केशब गुरुङ अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले कूल...

  बजेटको बक्तब्यमै भक्तपुरको शान, पुनको बजेटले बढायो ढकालको सम्मान

  सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/८२ को बजेट बक्तब्यमा भक्तपुर जिल्लाका केही आयोजनालाई प्राथमिकता...

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...

  चाँगुनारायणका उपप्रमुखको तलब र भत्ता, स्कूले विद्यार्थीलाई पोशाक र जुत्ता

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिकाका उपप्रमुख रमेश बुढाथोकीले आफूले पाउने तलब भत्ताको रकम विद्यालय पढ्ने बाबुनानीहरुको लागि...