News Portal

 • सानोठिमीस्थित जनक शिक्षा आइपुगेका मन्त्री पोखरेल आफ्नो निर्णय लागू भएको देख्दा दंग

  भक्तपुर, २१ पुस
  ९६२ पटक
  भक्तपुर, २१ पुस

  शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री गिरिराजमणि पोखरेल नेतृत्वको टोलीले भक्तपुरको सानोठिमीस्थित जनक शिक्षा सामग्री केन्द्र लिमिटेडको अनुगमन गरेको छ । मंगलवार उक्त टोलीले पाठ्यपुस्तक छपाइको अवस्थाबारे अनुगमन गरेको हो ।

  मन्त्री नेतृत्वको टोलीमा शिक्षा सचिव महेश दाहाल, शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रका महानिर्देशक बाबुराम भट्टराई लगायत सहभागी रहेका थिए । मन्त्रीको टोली आगामी शैक्षिक सत्र २०७७ का लागि आवश्यक रङ्गीन पाठ्यपुस्तक छपाइको अनुगमन गर्न सानोठिमी आएको मन्त्री पोखरेलका प्रेस संयोजक सुनिल खड्काले भक्तपुर पोस्टलाई बताए ।

  अनुगमनपछि सञ्चारकर्मीसँग कुरा गर्दै मन्त्री पोखरेलले जनक शिक्षाले आगामी शैक्षिक सत्रमा समयमै पाठ्यपुस्तक पुर्याउने गरी छपाइ कार्य गरिरहेकोको प्रति सन्तोष व्यक्त गरे ।आफूले यस अघिको कार्यकालमा रङ्गीन पाठ्यपुस्तक छपाउने निर्णय लिएको स्मरण गर्दै मन्त्री पोखरेलले अहिले कक्षा ८ सम्म रङ्गीन पुस्तक छापिदै गरेको देख्दा खुशी लागेको बताए ।

  उक्त अवसरमा मन्त्री पोखरेलले प्रदेशस्तरमा समेत पुस्तक छपाइ र वितरणको काम शुरु गर्ने आफ्नो योजना रहेको समेत खुलासा गरे । शिक्षाको पहिलो आधार पाठ्यपुस्तक भएको भन्दै उनले यसमा कुनै लापरवाही गर्न नहुनेमा जोड दिएका थिए ।

  अनुगमनका क्रममा मन्त्रालयका सचिव महेश दाहालले केन्द्रले अब पाठ्यपुस्तक छाप्ने मात्रै नभई सबै बाहिरबाट काम ल्याएर संस्थाको आम्दानी बढाउने कार्य तर्फ समेत ध्यान पुर्याउनेपर्ने बताएका थिए भने केन्द्रका प्रबन्ध सञ्चालक महेश तिमिल्सिनाले आफ्नो कार्यकालमा पाठ्यपुस्तक अभाव हुन् नदिएको दावी गर्दै आगामी योजनाहरु सुनाएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...