News Portal

 • भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा विद्यार्थीलाई शैक्षिक ऋण : पढाइ पूरा नहुन्जेल तिर्नु नपर्ने

  भक्तपुर, २२ पुस
  १०८४ पटक
  भक्तपुर, २२ पुस

  भक्तपुर नगरपालिकाले यस आर्थिक वर्षमा ९१ जना नगरबासी विद्यार्थीहरूलाई शैक्षिक ऋण उपलब्ध गराउने भएको छ । नगरबासी विद्यार्थीहरूलाई शैक्षिक ऋण उपलब्ध गराउने कार्यको निरन्तरता दिंदै नगरपालिकाले यस वर्ष ९१ विद्यार्थीलाई सो ऋण उपलब्ध गराउने भएको हो ।

  मंगलवार शैक्षिक ऋण वितरण कार्यक्रमको शुभारम्भ गर्दै नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिले शिक्षाले मात्र समाज सभ्य र सम्पन्न हुने बताए । असल र योग्य नागरिक उत्पादन गर्न नगरपालिकाले शैक्षिक ऋणको व्यवस्था गरेको बताउदै प्रमुख प्रजापतिले ऋणको सही सदुपयोगको हुने विस्वास व्यक्त गरे ।

  उक्त अवसरमा भक्तपुर नगरपालिका वडा नं. ९ का वडाध्यक्ष रबिन्द्र ज्याख्वले शैक्षिक ऋण दिने सम्बन्धमा बनेको निर्देशिका, २०७५ प्रस्तुत गरेका थिए । भक्तपुर नगर भित्र स्थायी बसोबास गर्ने जेहेनदार तथा विपन्न विद्यार्थीलाई शैक्षिक ५ लाखसम्म ऋण उपलब्ध गराउदै आएको ज्याख्वले भक्तपुर पोस्टलाइ जानकारी गराए । उनाका अनुसार गत वर्ष ३७ जनालाई दीएको ऋण यसवर्ष ९१ जनाले प्राप्त गर्नेछन । त्यसका लागि ५ करोड रकम बिनियोजन गरिएको उनको भनाइ छ । कार्यक्रममा वडा नं. ७ का वडाध्यक्ष उकेश कवां र भक्तपुर नपाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत दिपक कोइराला लागयातले शैक्षिक ऋणको औचित्य र महत्वमाथि प्रस्ट पारेका थिए ।

  भक्तपुर नगरपालिकाले गरिब र जेहेन्दार विद्यार्थीको लागि उच्च शिक्षा अध्ययनलाई सघाउ पुर्याउन शैक्षिक ऋणको व्यवस्था गरेको छ । उच्च शिक्षा भन्नाले विद्यालय तह (कक्षा १२) भन्दा माथिको शिक्षा हो । विद्यार्थीले शैक्षिक प्रमाण पत्र धितो राखी उच्च शिक्षाका लागि नगरपालिकाबाट सहुलियत ऋण लिन सक्छन । यस्तो ऋण विद्यार्थीले पढाइ पूरा नहुदा सम्म तिर्नुपर्दैन तर पढाइ पूरा भएको ४ वर्ष भित्र भने वार्षिक २५ प्रतिसतका दरले ऋण चुक्ता गर्नुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ । ऋण असुली गर्दा ६ प्रतिसतको दरले ब्याज समेत तिर्नुपर्नेछ ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सांसद सन्तोष परियार रास्वपाको केन्द्रीय सदस्य मनोनित

  santosh pariyar rabi

  भक्तपुरका नेता तथा राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका प्रमुख सचेतकसमेत रहेका सांसद सन्तोष परियार पार्टीको केन्द्रीय समितिमा...

  स्पा सेन्टरका संचालक पौडेल पक्राउ

  रोजगारीको प्रलोभन देखाई वेश्यावृत्तीमा लगाएको अभियोगमा काठमाडौं महानगरपालिका-९ रातोपुलस्थित नुवाकोट व्यूटी पार्लर एण्ड स्पा सेन्टरका...

  भक्तपुर नगरपालिकाले सम्पूर्ण लागत आफै व्यहोर्ने गरी बनाउँदैछ थन्थु दरवार

  पुरातत्व विभागका महानिर्देशक सौभाग्य प्रधानाड्डको नेत्रित्वामा आएको एक टोलीले भक्तपुर नगरपालिकाको पुरानो नगरपालिका भवन रहेको...

  भक्तपुर केन्द्रबिन्दु भएर भूकम्प

  भक्तपुरमै केन्द्रबिन्दु गरी भूकम्प गएको छ । भक्तपुरको पलाँसे आसपास केन्द्रबिन्दु भएर मंगलवार राति करिब...

  गीत संगीतले संदेश दिन सक्नुपर्छ : सुनिल प्रजापति

  sunil prajapati bhaktapur

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले गीत संगीतले समाजलाई संदेश दिन सक्नुपर्ने प्रष्ट पारेका छन् ।...