News Portal

 • सन्तोष साहुखल फुटबल लिगमा १०० गोल गर्ने पहिलो खेलाडी

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता२३ पुस
  १३५४ पटक
  २३ पुस

  काठमाडौं । सन्तोष साहुखलले शहीद स्मारक ए डिभिजन लिगमा १०० गोल गर्ने कीर्तिमान बनाएका छन् ।२०६० सालमा थ्री स्टारबाट खेल्दै लिगमा डेब्यु गरेका सन्तोषले त्यही सिजन लिगमा संकटाविरुद्ध पहिलो गोल गरेका थिए ।

  नेपालका सफल खेलाडी सन्तोषले २०६० देखि लिग खेल्ने थालेका हुन्। थ्रीस्टारबाट लिग फुटबलमा डेब्यु गरेका सन्तोषले थ्रीस्टारसँगै मनाङ, एपीएफ र च्यासलबाट लिग खेलेका छन् । यसपटक पाँच खेलका पाँचै गोल गरेका सन्तोष अघिल्ला दुई खेलमा भने गोल गर्नबाट चुकेका थिए। ३४ वर्षीय सन्तोषलाई सय गोल पूरा गर्न लामो समय पर्खनु पर्‍यो।

  नेपाली फुटबलमा चरम विवाद र भूकम्पले दशरथ रंगशालामा पुगेको क्षतिका कारण लिग फुटबलले निन्तरता पाएको थिएन। भूकम्पपछि चार वर्ष ठप्प भएको लिग गत वर्षदेखि सुरु भएको हो । लिग रोकिएपछि चार वर्षअघि वैदेशिक रोजगारीका लागि जापान गएका सन्तोषले गत वर्ष च्यासलबाट लिग खेलेका थिए। गत वर्ष पनि लिगका खेल लगातार नहुँदा उनी तीन खेल खेलेर जापान फर्किए । यसपटक ढुक्कसँग लिग खेल्न आएका उनले सय गोल पूरा गर्दा खुसी लागेको बताए ।

  ‘मेहनत र खेलप्रतिको लगावका कारण यो सम्भव भएको हो। मैले आफूलाई सधैं फिट राख्ने प्रयास गरेँ। तर, सय गोल पूरा गर्छु भनेर फुटबलमा लागेको थिइनँ,’ सन्तोषले भने । उनले राष्ट्रिय टोलीमा बोलाएमा आफु खेल्न तयार रहेको पनि बताए ।

  नेपाल पुलिस क्लब बिरुद्ध साहुखलले आफ्नो १०० गोल पूरा गरेका हुन्। त्यो खेलको १८ औं मिनेटको समय थियो । च्यासल एक गोलले खेलमा पछि परिसकेको थियो । त्यतिबेला डि बक्समा अनमार्क रहेका साहुखलले हेमन्त श्रेष्ठले प्रहार गरेको फ्रि किकमा ‘वान टच’ प्रहार गर्दै बललाई पोष्टको दिशा देखाए । डेढ दशकको लिग यात्रामा त्यो उनको सयौं गोल संख्या बन्यो ।

  उनी त्यतिमा रोकिएनन्। दोस्रो हाफमा च्यासल २-१ ले फेरी खेलमा पछि पर्‍यो । तर ४९ औं मिनेटमा फेरी उनले एक जना विपक्षीलाई छक्याउंदै ब्यक्तिगत दोस्रो गोल गरेर खेल बराबरीमा ल्याए। वर्षाका कारण भिजेको बुधवारको र‌ंगशालाको चिसो मौसम साहुखलकै नाममा रह्यो । दुई गोल गरेसंगै उनी जारी लिगमा सर्वाधिक गोलकर्ता (५ गोल )को सूचीमा अग्रस्थानमा पुगेको छ । उनी खेलका म्यान अफ द म्याच पनि भए ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...

  सिडिओ छोडेर भक्तपुरको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा भट्टराई

  निजामती सेवाका उपसचिव बसन्त भट्टराई सिडिओ छोडेर स्थानीय सरकारको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा सरुवा भएका छन्...

  उपचाररत उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्न नपाइने

  प्रधानमन्त्री पुष्प कमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन्...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड अस्पताल पुगेर लिए उपप्रधान एवं गृह मन्त्री श्रेष्ठको स्वास्थ्य बारे जानकारी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन् ।बुधवार...