News Portal

 • सन्तोष साहुखल फुटबल लिगमा १०० गोल गर्ने पहिलो खेलाडी

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता२३ पुस
  १४२७ पटक
  २३ पुस

  काठमाडौं । सन्तोष साहुखलले शहीद स्मारक ए डिभिजन लिगमा १०० गोल गर्ने कीर्तिमान बनाएका छन् ।२०६० सालमा थ्री स्टारबाट खेल्दै लिगमा डेब्यु गरेका सन्तोषले त्यही सिजन लिगमा संकटाविरुद्ध पहिलो गोल गरेका थिए ।

  नेपालका सफल खेलाडी सन्तोषले २०६० देखि लिग खेल्ने थालेका हुन्। थ्रीस्टारबाट लिग फुटबलमा डेब्यु गरेका सन्तोषले थ्रीस्टारसँगै मनाङ, एपीएफ र च्यासलबाट लिग खेलेका छन् । यसपटक पाँच खेलका पाँचै गोल गरेका सन्तोष अघिल्ला दुई खेलमा भने गोल गर्नबाट चुकेका थिए। ३४ वर्षीय सन्तोषलाई सय गोल पूरा गर्न लामो समय पर्खनु पर्‍यो।

  नेपाली फुटबलमा चरम विवाद र भूकम्पले दशरथ रंगशालामा पुगेको क्षतिका कारण लिग फुटबलले निन्तरता पाएको थिएन। भूकम्पपछि चार वर्ष ठप्प भएको लिग गत वर्षदेखि सुरु भएको हो । लिग रोकिएपछि चार वर्षअघि वैदेशिक रोजगारीका लागि जापान गएका सन्तोषले गत वर्ष च्यासलबाट लिग खेलेका थिए। गत वर्ष पनि लिगका खेल लगातार नहुँदा उनी तीन खेल खेलेर जापान फर्किए । यसपटक ढुक्कसँग लिग खेल्न आएका उनले सय गोल पूरा गर्दा खुसी लागेको बताए ।

  ‘मेहनत र खेलप्रतिको लगावका कारण यो सम्भव भएको हो। मैले आफूलाई सधैं फिट राख्ने प्रयास गरेँ। तर, सय गोल पूरा गर्छु भनेर फुटबलमा लागेको थिइनँ,’ सन्तोषले भने । उनले राष्ट्रिय टोलीमा बोलाएमा आफु खेल्न तयार रहेको पनि बताए ।

  नेपाल पुलिस क्लब बिरुद्ध साहुखलले आफ्नो १०० गोल पूरा गरेका हुन्। त्यो खेलको १८ औं मिनेटको समय थियो । च्यासल एक गोलले खेलमा पछि परिसकेको थियो । त्यतिबेला डि बक्समा अनमार्क रहेका साहुखलले हेमन्त श्रेष्ठले प्रहार गरेको फ्रि किकमा ‘वान टच’ प्रहार गर्दै बललाई पोष्टको दिशा देखाए । डेढ दशकको लिग यात्रामा त्यो उनको सयौं गोल संख्या बन्यो ।

  उनी त्यतिमा रोकिएनन्। दोस्रो हाफमा च्यासल २-१ ले फेरी खेलमा पछि पर्‍यो । तर ४९ औं मिनेटमा फेरी उनले एक जना विपक्षीलाई छक्याउंदै ब्यक्तिगत दोस्रो गोल गरेर खेल बराबरीमा ल्याए। वर्षाका कारण भिजेको बुधवारको र‌ंगशालाको चिसो मौसम साहुखलकै नाममा रह्यो । दुई गोल गरेसंगै उनी जारी लिगमा सर्वाधिक गोलकर्ता (५ गोल )को सूचीमा अग्रस्थानमा पुगेको छ । उनी खेलका म्यान अफ द म्याच पनि भए ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...