News Portal

 • वुहानबाट उद्धार गरिएका १७५ नेपाली बिना अवरोध आइपुगे भक्तपुर : स्थानीयप्रति आभार ब्यक्त

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ४ फागुन
  १२८२ पटक
  भक्तपुर, ४ फागुन

  चीनको वुहान र आसपास फैलिएको नोभेल कोरोन भाइरस (कोभेड-१९) को महामारी पछि नेपाल फर्कन चाहेका १७५ जना नेपालीलाई सरकारले उद्धार गरी आइतवार बिहान भक्तपुरस्थित क्वारेन्टाइनमा ल्याइपुर्याएको छ । आफ्ना नागरीक उद्धार गर्न नसकेको चर्को आलोचनाका बीच आइतवार उनीहरुलाई उद्धार गरी भक्तपुर ल्याइपुर्याइएको हो ।

  यस अघि वुहानबाट ल्याइने नेपालीलाई राख्ने निर्णय भए देखि नै असन्तुष्ट भक्तपुर आइतवार भने शान्त रहेको छ । बिहान त्रिभुवन विमानस्थल देखि खरिपाटीस्थित विधुत प्राधिकरणको तालिम केन्द्रमा कायम गरिएको क्वारेन्टाइनसम्म बिना अवरोध आफ्ना उद्धार गरिएका नागरिकलाई राख्न सरकार सफल भएको छ ।

  उनीहरुलाई पर्यटक बसहरुमा राखेर विमानस्थलबाट बिहान करिब ४ बजे भक्तपुरतर्फ ल्याइएको थियो । खरीपाटीसम्म आइपुग्दा नबाटोमा न त क्वारेन्टाइन प्रवेश स्थलमा कतैपनि बिरोध प्रदर्शन नभएको भक्तपुरका सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी दिलिप प्रसाद लामिछानेले जानकारि दिए । समाचारमा सुनिएको जस्तो बिरोध भक्तपुरमा नभएको भन्दै विद्यार्थी खुशी भएका र उनीहरुले सरकार र भक्तपुरका स्थानीयलाई धन्यवाद दिएका लामिछानेले बताए । उनीहरुले स्थानीयप्रति आभार ब्यक्त गरेका थिए ।

  घर फर्किन चाहेका १८५ मध्ये ४ फर्कन नमानेका ६ जनामा शरीरको तापक्रम बढी देखिएपछि फर्कन नपाएका कारण १७५ जना आफ्ना नागरिक लिएर नेपाल वायु सेवा निगमको एयरबस ‘ए३३० अन्नपूर्ण’ विहान करिब ३:३०बजे काठमाडौं आइपुगेको थियो । वुहानबाट उद्धार गरिएकालाई खरीपाटीस्थित क्वारेन्टाइनमा र उनीहरुलाई लिन गएको जहाजका चालकसहित ‘क्याविन क्रु’लाई भने नगरकोटस्थित क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सेक्युरिटी प्रिन्टिङ प्रेसमा दोषी ठहर इन्जिनियरले गरे भक्तपुरस्थित आफ्नै निवासमा आत्महत्या

  भ्रष्टाचार मुद्दामा विशेष अदालतले दोषी करार गरेपछि एक सरकारी कर्मचारीले आत्महत्या गरेका छन् । सेक्युरिटी...

  सिरोहियाको पक्षमा उभिए सांसद थापा : ओलीमाथि आक्रोश, प्रचण्डप्रति गुनासो

  नेपाली कांग्रेसका तर्फबाट निर्वाचित भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापा कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष...

  अनुमती मागेरै रोए प्रअ महर्जन

  ललितपुर, १० जेठ २०८१ । मञ्च धुमधामले सजाइएको थियो । छेउमै नौमति बाजा घन्किरहेको थियो...

  स्थानीयले नियन्त्रणमा लिए मालबाहक टिपर

  बिशाल बस्नेत, महोत्तरी । अवैधानिकरुपमा नदीजन्य  पदार्थ ओसारपसार गरिरहेका टिपरहरुलाई स्थानीयहरुले नै नियन्त्रणमा लिएर प्रहरीलाई...

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...