News Portal

 • छ लेन सडकमा प्रहरीको ‘राडार गन’ : तिब्र गतिका सवारी साधनलाई तत्कालै कारवाही हुने

  राजेशमान मानन्धर भक्तपुर, १८ फागुन
  १७६७ पटक
  भक्तपुर, १८ फागुन

  अरनिको हाइवे अन्तर्गत ‘छ लेन सडक’मा गति नाप्ने यन्त्र ‘राडार गन’ जडान गरिने भएको छ । सवारी साधनको अत्यधिक गतिका कारण सडक दुर्घटना हुने गरेको निष्कर्ष सहित यस्तो यन्त्र जडान गरिने भएको हो ।

  महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रमुख समेत रहेका एसपी सविन प्रधानले सवारी सधानको गति नाप्ने यन्त्र ‘राडार गन’ जडान गर्न लागिएको जानकारी गराए । आइतवार नै सूर्यविनायक देखि जडिबुटीसम्म ‘छ लेन सडक’को दुई स्थानमा गति नाप्ने यन्त्र जडान गरिने एसपी प्रधानको भनाइ छ ।

  यस ‘राडार गन’ ले २ सय मिटर परबाट आएको गाडीको गति देखाउने बताइएको छ । ‘राडार गन’ जडान गरेको थाहाँ पाए चालकले उक्त स्थानमा गति कम गर्न सक्ने हुनाले कुन स्थानमा राख्ने भन्ने गोप्य गरिएको छ ।

  ‘राडार गन’ ले सवारीसाधनको गति पत्ता लगाई तिब्र गतिमा संचालन गरेको भए ठाउँको ठाउँ कारवाही गर्ने व्यवस्था मिलाइएको एसपी प्रधानको दावी छ । तीब्र गतिमा गुडेका सवारी सधानलाई अघिल्लो स्टेसनमै प्रहरीले समातेर कारवाही गरिने उनले बताए ।” हामी सम्भव भएसम्म त्यसै समयमा नभए त्यसको रेकर्ड हेरेर अन्य बेलामा पनि कारवाही गर्छौं । तर नियम तोड्नेलाई उन्मुक्ति हुँदैन ” उनले भने । उक्त सडकमा ५० किमि प्रति घण्टाको गति कायम गरिएको छ।

  आइतवार नै प्रहरीले छ लेन सडकमा अर्को यन्त्र पनि जडान गर्ने जानकारी गराइएको छ । प्रहरीका अनुसार सडकमा गुड्ने सवारीका नम्बर, रंग आदी समेत थाहाँ पाउने गरी अर्को महत्वपूर्ण यन्त्र समेत आइतवार नै जडान हुँदैछ । प्रहरीले बिहीवारबाट छ लेन सडक अन्तर्गत दायाँ लेन निजी सवारीसाधनको लागि र बायाँ लेन भाडाको सवारीका लागि छुट्याएर यातायात संचालन गरिरहेको छ । आइतवार जडान गरिने नम्बर पहिचान गर्ने क्यामेराले नियम तोड्ने र दुर्घटना गराउने सवारी साधन चिन्न र कारवाही गर्न सहयोग पुग्ने प्रहरीको विस्वास छ ।

  महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरले जिल्लाको अपराध नियन्त्रण हुँदै गएको समेत दावी गरेको छ । आइतवार पत्रकार सम्मेलन मार्फत प्रहरीले यस्तो दावी गरेको हो । उक्त अवसरमा परिसर प्रमुख एसपी प्रधान, सूचना अधिकारीसमेत रहेका डीएसपी दीपक गिरी, जगाती वृत्तका प्रमुख रहेका डीएसपी चक्रराज जोशी, थिमी वृत्तका प्रमुख रहेका डीएसपी शान्तिराज कोइराला लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

  हेर्नुस भक्तपुर प्रहरीले पत्रकार सम्मेलन मार्फत जानकारी गराएको विस्तृत विवरण

  Meet the Press Slides

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...