News Portal

 • विद्यार्थीलाई दण्ड नदिन केन्द्रको निर्देशन

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता२० फागुन २०७६
  १०७५ पटक
  २० फागुन २०७६

  भक्तपुर । शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास केन्द्रले विद्यालयहरुमा विद्यार्थीहरुलाई अनुशासित बनाउने नाममा बालबालिकालाई शारीरिक तथा मानसिक दण्ड दिने कार्य नगर्न निर्देशन जारी गरेको छ । ७७ वटै शिक्षा विकास तथा समन्वय इकाइहरुलाई निर्देशन दिँदै केन्द्रले यस्तो कार्य दण्डनीय तथा बाल मनोविज्ञान विपरित भएकाले सकारात्मक व्यवहारका विकल्पहरु उपयोग गर्नु गराउन निर्देशन दिएको हो ।

  केन्द्रले शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयको च.नं.२६७ मिति २०७६ माघ ३ को पत्रानुसार राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगको च.नं. ९४६ मिति  पुस १३ र प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयको च.नं. ७२१–३९५५ को  मंसिर २० को पत्रको भावना अनुसार आ–आफ्नो विद्यालयमा काम गर्न भन्दै ३ बुंदे निर्देशन दिएको हो ।

  केन्द्रले  विद्यालयको पठन–पाठनलाई बालमैत्री बनाउनुको साथै विद्यालय हाताभित्र विद्यार्थीको मनोसामाजिक अवस्थालाई ध्यान दिई व्यवहार गर्न भनेको छ । यस्तै, विद्यालयमा हुने शारीरिक तथा मानसिक यातनालाई पूर्णरुपमा बन्द गर्ने, गराउने तथा परिवार र समुदायमा हुने यस्ता गतिविधि नियन्त्रणका लागि सचेतना अभिवृद्धि गर्नसमेत निर्देशन दिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स क्लवले १ लाख डलर सहयोग...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...

  २९ उद्योगी व्यवसायीलाई ‘कर्पोरेट बिजनेश अवार्ड’

  काठमाडौं, २१ फागुन २०८० । कर्पोरेट मिडिया ग्रुपले विभिन्न उद्योगी तथा व्यवसायीहरूलाई अवार्ड तथा सम्मान...