News Portal

 • कपिलवस्तुमा ८५ जना क्वारेन्टाइनमा

  सीताराम चौधरी/कपिलवस्तु१६ चैत २०७६
  ९४२ पटक
  १६ चैत २०७६

   

  कपिलवस्तु । कोभिड–१९ (कोरोना भाइरस)को संक्रमण रोकथामका लागि कपिलवस्तु जिल्लामा ८५ जनालाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ । रा्ेजगारीका लागि भारत र खाडी लगायत मुलुकबाट फर्केकाहरु क्वारेन्टाइनमा राखी पालिका र प्रहरीको बिशेष निगरानी बढाइएको हो ।

  जिल्लाका १० वटै पालिकामा आइतबारसम्म २सय ४२ क्वारेन्टाइन र ८ वटा आइसोलेशन बेड स्थापना गरिएका छन् । जिल्लाभर स्थापना गरिएका क्वारेनटाइनमा हालसम्म ८५ जनालाई निगरानीमा राखिएको जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुको तथ्यांकमा उल्लेख छ । हालसम्म कृष्णनगर नगरपालिकामा १०१ क्वारेन्टाइन बेड स्थापना गरिएकोमा जिल्लामै सबैभन्दा बढी २३ जनालाई निगरानीमा राखिएको नगरप्रमुख रजत प्रताप शाहले जानकारी दिए । महाराजगञ्ज नगरपालिकामा २३ बेडको क्वारेन्टाइन स्थापना गरिएको छ जसमा आइतबारसम्म ३ जनालाई निगरानीमा राखिएको नगरप्रमुख अब्दुल कलाम खाँले बताएका छन् ।

  यता शिवराज नगरपालिकामा १४ वटा क्वारेन्टाइन बेड स्थापना गरिएकोमा हालसम्म ११ जनालाई क्वारेन्टाइमा राखी निगरानी बढाइएको नगरप्रमुख नेत्रराज अधिकारीले जानकारी दिएका छन् । नगरपालिकाले क्वारेन्टाइनमा बस्नेलाई खाना तथा वाईफाईको समेत व्यवस्था मिलाइदिएको नगरप्रमुख अधिकारीले बताए । यस्तै विजयनगर गाउँपालिकामा १६ क्वारेन्टाइन बेड निर्माण गरिएकोमा ६ जनालाई निगरानीमा राखिएको गाउँपालिका अध्यक्ष गोपाल थापाले जनाए ।

  यसैगरी कपिलवस्तु नगरपालिकामा ११ क्वारेन्टाइन बेडमध्ये ११ जना निगरानीमा छन् । बाणगंगा नगरपालिकामा स्थापना गरिएको २२ क्वारेन्टाइन बेड स्थापना गरिएकोमा १ जना मात्र निगरानीमा छन् । बुद्धभूमि नगरपालिकामा ५ क्वारेन्टाइन बेड निर्माण गरिएको छ । जसमा ३ जना निगरानीमा छन् । जिल्लाका यशोधरा, मायादेवी र सुद्धोदन गाँउपालिकामा निगरानीका लागि ६, २० र १२ क्वारेन्टाइन बेड निर्माण गरिएकोमा हालसम्म निगरानीमा ६, १३ र ८ जना रहेको जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुले जनाएको छ ।

  जिल्लाको कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा ४, बाणगंगाको पिपरा अस्पताल र शिवराज अस्पतालमा २÷२ बेडको आइसोलेसन वार्ड तयारी अवस्थामा रहेको जनाइएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालयका अनुसार कपिलवस्तुमा आइतबार साँझसम्म कोही पनि कोराना संक्रमित भेटिएका छैनन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने भएको छ। भक्तपर पर्यटन विकास समितिका अध्यक्ष...

  राप्रपाबाट निर्वाचित सांसद निलम्बित

  राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट निर्वाचित प्रदेश सांसदको पद निलम्बनमा परेको छ । कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर ३...

  रक्सि नखाउ भन्दा गयो ज्यान

  रूकुम पश्चिममा हजुरबाको हत्या आरोपमा प्रहरीले नातिलाई पक्राउ गरेको छ । रुकुम पश्चिमको मुसिकोट नगरपालिका-१२...

  शिशु निकेतन स्कूलकी छात्रा होस्टेलमै मृत फेला

  चितवनको रत्ननगर नगरपालिका–१० स्थित एकता शिशु निकेतन बोर्डिङ स्कुलको होस्टलमा एक छात्रा मृत फेला परेकी...

  चाँगुनारायणमा घरफोडी दिनदहाडै चोरी, २ युवक पक्राउ

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. ३ मा कोही नभएको मौका पारी दिनदहाडै चोरी गर्ने २...