News Portal

 • कपिलवस्तुमा ८५ जना क्वारेन्टाइनमा

  सीताराम चौधरी/कपिलवस्तु१६ चैत २०७६
  ९९१ पटक
  १६ चैत २०७६

   

  कपिलवस्तु । कोभिड–१९ (कोरोना भाइरस)को संक्रमण रोकथामका लागि कपिलवस्तु जिल्लामा ८५ जनालाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ । रा्ेजगारीका लागि भारत र खाडी लगायत मुलुकबाट फर्केकाहरु क्वारेन्टाइनमा राखी पालिका र प्रहरीको बिशेष निगरानी बढाइएको हो ।

  जिल्लाका १० वटै पालिकामा आइतबारसम्म २सय ४२ क्वारेन्टाइन र ८ वटा आइसोलेशन बेड स्थापना गरिएका छन् । जिल्लाभर स्थापना गरिएका क्वारेनटाइनमा हालसम्म ८५ जनालाई निगरानीमा राखिएको जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुको तथ्यांकमा उल्लेख छ । हालसम्म कृष्णनगर नगरपालिकामा १०१ क्वारेन्टाइन बेड स्थापना गरिएकोमा जिल्लामै सबैभन्दा बढी २३ जनालाई निगरानीमा राखिएको नगरप्रमुख रजत प्रताप शाहले जानकारी दिए । महाराजगञ्ज नगरपालिकामा २३ बेडको क्वारेन्टाइन स्थापना गरिएको छ जसमा आइतबारसम्म ३ जनालाई निगरानीमा राखिएको नगरप्रमुख अब्दुल कलाम खाँले बताएका छन् ।

  यता शिवराज नगरपालिकामा १४ वटा क्वारेन्टाइन बेड स्थापना गरिएकोमा हालसम्म ११ जनालाई क्वारेन्टाइमा राखी निगरानी बढाइएको नगरप्रमुख नेत्रराज अधिकारीले जानकारी दिएका छन् । नगरपालिकाले क्वारेन्टाइनमा बस्नेलाई खाना तथा वाईफाईको समेत व्यवस्था मिलाइदिएको नगरप्रमुख अधिकारीले बताए । यस्तै विजयनगर गाउँपालिकामा १६ क्वारेन्टाइन बेड निर्माण गरिएकोमा ६ जनालाई निगरानीमा राखिएको गाउँपालिका अध्यक्ष गोपाल थापाले जनाए ।

  यसैगरी कपिलवस्तु नगरपालिकामा ११ क्वारेन्टाइन बेडमध्ये ११ जना निगरानीमा छन् । बाणगंगा नगरपालिकामा स्थापना गरिएको २२ क्वारेन्टाइन बेड स्थापना गरिएकोमा १ जना मात्र निगरानीमा छन् । बुद्धभूमि नगरपालिकामा ५ क्वारेन्टाइन बेड निर्माण गरिएको छ । जसमा ३ जना निगरानीमा छन् । जिल्लाका यशोधरा, मायादेवी र सुद्धोदन गाँउपालिकामा निगरानीका लागि ६, २० र १२ क्वारेन्टाइन बेड निर्माण गरिएकोमा हालसम्म निगरानीमा ६, १३ र ८ जना रहेको जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुले जनाएको छ ।

  जिल्लाको कपिलवस्तु अस्पताल तौलिहवामा ४, बाणगंगाको पिपरा अस्पताल र शिवराज अस्पतालमा २÷२ बेडको आइसोलेसन वार्ड तयारी अवस्थामा रहेको जनाइएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालयका अनुसार कपिलवस्तुमा आइतबार साँझसम्म कोही पनि कोराना संक्रमित भेटिएका छैनन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...