News Portal

 • भक्तपुरस्थित २ मस्जिदमा रहेका मुस्लिमहरुमा कोरोना देखिएन

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ६ वैशाख, २०७७
  २४०१ पटक
  भक्तपुर, ६ वैशाख, २०७७

  भक्तपुरस्थित २ मस्जिदमा रहेका मुस्लिमहरुको कोरोना परीक्षण गरिएको छ । पछिल्लो समय बीरगंज र उदयपुर लगायतका जिल्लामा मस्जिदमा रहेका मुस्लिमहरुमा कोरोना देखिएपछि भक्तपुर प्रशासनको पहलमा उनीहरुको कोरोना परीक्षण गरिएको हो ।

  भक्तपुर सिडिओ हुमकला पाण्डेका अनुसार शनिवार भक्तपुरका २ वटा मस्जिद र एक मदरसामा रहेका ८ जनाको कोरोना परीक्षण गर्दा उनीहरुको रिपोर्टमा कोरोना नेगेटिभ देखिएको छ । भक्तपुर प्रहरीको समन्वयमा भक्तपुर अस्पतालको रेस्क्यु टोलीले उनीहरुलाई मस्जिदबाट अस्पताल ल्याएर कोरोना टेस्ट गरेको प्रजिअ पाण्डेले प्रष्ट पारिन् ।

  महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रमुख रहेका प्रहरी उपरीक्षक सविन प्रधानले भक्तपुर नगरपालिकाको हनुमानघाटस्थित जामे मस्जिदमा नै छ जना मुस्लिम जमाती रहेका जानकारी गराए । थप २ लाइ भने बाेडेस्थित जनी उपर मासअल्लाह मस्जिद र जरै अरकम मदरसाबाट ल्याएर कोरोना परीक्षण गरिएकाे उनले बताए ।  ”चिन्ता मान्नु पर्ने अवस्था छैन, उहाँहरु सबैमा कोरोना नेगेटिभ देखिएको छ ।” भक्तपुर पोस्टसंग एसपी प्रधानले भने । दिल्लीमा भएको एक धार्मिक सभामा सहभागी मुस्लिम समुदायमा कोरोना देखिएपछि निश्चिन्त हुन भक्तपुर प्रशासनले भक्तपुर भित्र रहेका मस्जिदमा आश्रय लिएर बसिरहेकाहरुको कोरोना टेस्ट गरेको बताइएको छ ।

  उनीहरु मध्ये २ जना पछिल्लो समय काेराेना पाेजेटिभ देखिएका मुस्लिम तबलिगी जमातिहरुसंगै धार्मिक सभामा सहभागी भइ फर्केकाहरु रहेका पाइएपछि सबैकाे कोरोना परीक्षण गरिएकाे एसपी प्रधानले जानकारी गराए ।

  भक्तपुर अस्पतालको मेडिकल सुपरिटेण्डेण्ट डा सुमित्रा गौतमले मस्जिदबाट ल्याइएकाहरुको कोरोना टेस्ट गर्दा उनीहरुमा कोरोना नदेखिएको पुष्टि गरिन् । उनका अनुसार आरडिटि बाट उनीहरुको कोरोना टेस्ट गरिएको हो । डा गौतमका अनुसार भक्तपुर अस्पतालले आरडिटि र पिसिआर गरी हालसम्म ४ सय टेस्ट गरिसकेको छ ।जसमा, १० वटाको रिपोर्ट आउँन बाँकी छ भने रिपोर्ट आएकाहरु सबै सेफ जोनमा छन् । अर्थात, प्राप्त सबै रिपोर्टमा कोरोना नेगेटिभ देखिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  संकटमा गुरु-शिष्य सम्वन्ध

  “गुरु ब्रह्मा, गुरु विष्णु, गुरु देवो महेश्वर, गुरु साक्षात् परमं ब्रह्मा तस्मै श्री गुरुवे नमः”...

  दोलखाको प्रसिद्ध भीमेश्वरमा पसिना, अनिष्ट हुने मान्यता

  दोलखाको प्रसिद्ध भीमेश्वर मन्दिरको शिलामा पसिना आएको छ । भीमसेनको मूर्तिमा शनिबार दिउँसो १: ४७...

  कांग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा सांसद घिमिरे

  नेपाली कांग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा सांसद श्याम घिमिरे मनोनित भएका छन् । घिमिरे सिन्धुली-२...

  उच्च भोल्टेज प्रवाह हुँदा रेडियो मस्तीमा क्षती

  भक्तपुरमा उच्च भोल्टेज प्रवाह हुँदा रेडियो मस्तीमा क्षती पुगेको छ । सूर्यविनायक-८ स्थित रेडियो मस्तीका...

  हनुमन्ते खोलामा हाम फालेका युवकको उद्धार

  hanumante

  भक्तपुरको हनुमन्ते खोलामा हाम फालेका मानिसको उद्धार गरिएको छ । स्थानीय र प्रहरीले उनको उद्धार...