News Portal

 • भक्तपुरमा देवाली पूजा नगर्न निर्णय (निर्णय सहित)

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, ७ वैशाख
  ५४४३ पटक
  भक्तपुर, ७ वैशाख

  विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको सम्भावित संक्रमणको जोखिमका कारण भक्तपुरमा देवाली पूजा नगर्न भक्तपुर नगरपालिकाले अनुरोध गरेको  छ । बिस्केट जात्रालाई पूजा आजामै सिमित गरिएको भक्तपुरमा देवाली पूजा पनि हाललाई क्षमा पूजा मात्र गरी मनाउन अनुरोध गरिएको हो ।

  आइतवार नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिको अध्यक्षतामा प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डे, महानगरीय प्रहरी परिसर, नेपाली सेनाका प्रतिनिधि, जनप्रतिनिधि एवं स्थानीय प्रतिनिधिहरुको संयुक्त बैठकले देवाली पूजालाई पछि अनुकुल समयमा गर्न अनुरोध गर्ने निर्णय गरेको वडाध्यक्ष रविन्द्र ज्याख्वले जानकारी गराए । नेपाल सरकारले बन्दाबन्दी लागू गरेको समयावधिमा देवाली पूजा परेपछि कोरोना संक्रमणको जोखिमप्रति संवेदनशील हुँदै यस्तो निर्णय लिइएको उनको भनाइ छ ।

  त्यस्तै बैठकले मातातीर्थ औंसीको दिन आमाको मुख हेर्ने पर्वमा समेत घर बाहिर ननिस्कन र आमाको मुख हेर्ने पर्वलाई यस पटक सामान्यीकरण गर्न आग्रह गर्ने निर्णय लिएको छ । स्वस्थ रहे चाडपर्व फेरि पनि मनाउन सकिने भन्दै बैठकले उक्त निर्णय लिएको वडाध्यक्ष ज्याख्ले जानकारी गराए । उक्त बैठकले विस्केट जात्रालाई सामान्य पूजामा सीमित गरी जात्रा सम्पन्न गरेकोमा सबैलाई धन्यवाद ज्ञापन गर्ने निर्णय गर्नुका साथै प्रहरी प्रशासन र स्वयमसेवकको समन्वयमा बन्दाबन्दीलाई अझ प्रभावकारी बनाउने समेत निर्णय लिएकाे बताइएको छ ।

  हेर्नुस् निर्णय 

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर आएर पूर्व अर्थमन्त्री पुनले भने, ‘नेताहरु शिशाको घरमा छन्’

  पूर्व अर्थमन्त्री एवं नेकपा(माओवादी केन्द्र)का उपमहासचिव वर्षमान पुन अनन्तले राजनीतिक दलका नेताहरु शिशाको घरमा रहेका...

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...