News Portal

 • भक्तपुरमा दूध फ्याक्नुपर्ने अवस्था छैन : सुवोधकुमार साह

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर,१३ भदाैं
  १६४३ पटक
  भक्तपुर,१३ भदाैं

  भक्तपुरको सूर्यविनायक स्थित एक डेरी संचालकले सडकमै दूध पोखेका छन् । स्थानीय रानीकोट डेरीका सञ्चालकले बिक्री नभएको भन्दै शनिवार विहान सडकमै दूध पोखेका हुन् ।

  जिल्लास्थित घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयका प्रमुख सुवोधकुमार साहले भने दूध पोख्नुपर्ने अवस्था नरहेको जिकिर गरेका छन् । भक्तपुर पोस्टसंग कुरा गर्दै प्रमुख साहले निषेधाज्ञाका कारण दूधको कारोबारमा केही कमी भएपनि फ्याक्नै पर्ने अवस्था नरहेको जिकिर गरे ।

  ”डेरीका सञ्चालकले हामीसंग कुनै समस्या नै राख्नुभएको छैन । उहाँले दूध फालेको मैले पनि समाचारबाट थाहा पाएकाे हुँ ।” घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय भक्तपुरका प्रमुख सुवोधकुमार साहले भने । संकटको समयमा आर्थिक कारोबार घटेका कारण त्यसको प्रभाव दूधमा पनि परेको हुनसक्ने भन्दै उनले छलफल नै नगरी दूध पोख्नु जायज नभएको र यो व्यवसायीको व्यक्तिगत लहड मात्र भएको बताए ।

  केहि समयका लागि दूधको मूल्य घटाएर बिक्रीवितरण गर्न सुझाव दिंदै उनले व्यवसायीलाई संयमित हुन र बिक्री नभएको दूधबाट दूग्धजन्य पदार्थ उत्पादन गरिराख्न आग्रह गरेका छन् । उद्योगी व्यवसायीलाई आफ्नो समस्या खुलस्त राख्न अनुरोध गर्दै उनले आफूले समस्या समाधानका लागि आवश्यक समन्वय गर्ने बताए ।

  जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरले निषेधाज्ञाको समयमा विहान ९ः१५ बजेसम्म मात्रै खाद्यान्न र डेरी पसल सञ्चालन गर्न पाईने आदेश गरेपछि डेरी व्यवसाय समेत प्रभावित भएको छ । यसअघि लकडाउनका समयमा भने खाद्यान्न र डेरी पसल औषधी पसल जस्तै जुनसुकै समय खुला रहेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरको आवेदन

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरले आवेदन दिएका छन् । पदपूर्तीका...

  पत्रकार थापालाई पितृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरकी पूर्व उपाध्यक्ष एवं गोरखापत्र दैनिककी फोटो पत्रकार कविता थापालाई पितृशोक परेको...

  महाजात्राले कमायो २६ करोड ६५ लाख

  mahajatra safalta ghimire

  काठमाडौँ । ‘जात्रा’ र ‘जात्रै जात्रा’ पछि षट्कोण आर्ट्सले निर्माण गरेको तेस्रो भाग ‘महाजात्रा’ प्रदर्शनको...

  क्यानडामा विदेशी विद्यार्थीलाई घर जग्गा किन्न प्रतिबन्ध

  विदेशीलाई क्यानडामा २ वर्षसम्म जग्गा किन्न प्रतिबन्ध लगाइएको छ । समाचार अनुसार यसअघि जनवरी १,...

  आज पनि भिटामिन ‘ए’ खुवाइँदै

  के तपाईले आफ्नो ५ वर्ष मुनिका बच्चालाई ‘भिटामिन ए’ क्याप्सुल ख्वाउनुभयो ? ६ महिनादेखि ५...