News Portal

 • छेन्दुका लागि महावाणिज्य दूत हुँदै कटुन्जेका घिमिरे

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १९ मङ्सिर
  २४२७ पटक
  भक्तपुर, १९ मङ्सिर

  चीनको सिचुवान प्रान्तस्थित व्यापारिक शहर छेन्दुका लागि नेपाली महावाणिज्य दूतमा निजामति सेवाका बरिष्ठ सहसचिव दिनेश कुमार घिमिरेको नाम सिफारिस गरिएको छ । परराष्ट्र मन्त्रालयले छेन्दुका लागि नेपाली महावाणिज्य दूतमा घिमिरेलाई योग्य देखेपछि उनको नाम मन्त्रीपरिषदमा पठाएको हो ।

  परराष्ट्रको आग्रहमा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले घिमिरेको नाम मन्त्रिपरिषदमा पठाएको श्रोतले पुष्टि गरेको छ । अब बस्ने मन्त्रीपरिषद बैठकले छेन्दुका लागि नेपाली महावाणिज्य दूतमा घिमिरेलाई नियुक्त गर्ने बताइएको छ ।

  घिमिरे लामो समय देखि प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषदको कार्यालयमा कार्यरत रहेका छन् । झापा स्थायी घर भएका घिमिरे प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीका विश्वासपात्र हुन् । ओली प्रधानमन्त्री भएदेखि नै उनले प्रधानमन्त्री कार्यालय छाडेका छैनन् । लोप्रोफ़ाइलमा रहेर हाइ रिजल्ट दिन रुचाउने घिमिरे निर्वाचनका बेला निर्वाचन आयोगमा रहेका थिए । त्यस अघि उद्योग मन्त्रालयमा रहेर कामको अनुभव संगालेका घिमिरेले सर्लाही, स्याङ्जा लगायत जिल्लामा सिडिओ भएर पनि आफ्नो प्रशासनिक योग्यताको परिचय दिईसकेका छन् ।

  भक्तपुरको कटुन्जे मनाेरम बस्तीमा बसोबास गर्दै आएका घिमिरे शान्त स्वभाव र मिलनसार व्यवहारका कारण लोकप्रिय छन् । उनी बौद्धिक एवं क्षमतावान सहसचिव हुन् । छिमेकी राष्ट्र चीनको सिचुवान प्रान्तस्थित व्यापारिक शहर छेन्दुको महाबाणिज्यदूतलाई महत्वका साथ् हेर्ने गरिन्छ ।  सिचुवान प्रान्त र नेपालको लुम्बिनी प्रदेशबीच भगिनी सम्बन्ध कायम गर्ने समझदारी समेत भइसकेकाे छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरकै जेठो साहित्य मन्दिरको साधारण सभामा संस्थापक कायष्ठ सम्मानित

  भक्तपुरकै जेठो एवं देशकै पनि एक पुरानो र प्रतिष्ठित साहित्यिक संस्था नेपाल साहित्य मन्दिरको १३...

  सल्लाघारीमा चैत २३ देखि ११ दिनसम्म महोत्सव

  नयाँ वर्ष एवं बिस्का पर्वको अवसरमा भक्तपुरमा हुँदै आएको औद्योगिक, साँस्कृतिक, पर्यटन तथा व्यापार महोत्सवले...

  प्रकाश ‘माइला’ को ‘साइकलमा सल बेरियो’

  अनेसास केन्द्रीय कार्यसमितिका निवर्तमान अध्यक्ष तथा साहित्यकार प्रकाश पौडेल ‘माइला’को शब्द तथा वसन्त र अस्मिताको...

  पदम विश्वकर्मा साहित्य प्रतिष्ठानद्वारा ‘प्रतिबन्ध’ प्रकाशन तथा पुरस्कार वितरण

  पदम विश्वकर्मा साहित्य प्रतिष्ठान तथा नेपाल दलित तथा संस्कृति प्रतिष्ठानको आयोजनामा प्रतिबन्ध कथासंग्रहको लोकार्पण तथा...

  भक्तपुर नगरपालिकाले सञ्चालन गरेका शिक्षण संस्थाहरुमा नयाँ प्राचार्य नियुक्त

  भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा सञ्चालित ‘ख्वप मा.वि.’, ‘ख्वप कलेज’, ‘शारदा क्याम्पस’, ‘शारदा क्याम्पस मा.वि’ र ‘ख्वप कलेज...