News Portal

 • छेन्दुका लागि महावाणिज्य दूत हुँदै कटुन्जेका घिमिरे

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १९ मङ्सिर
  २९०२ पटक
  dinesh kumar ghimireभक्तपुर, १९ मङ्सिर

  चीनको सिचुवान प्रान्तस्थित व्यापारिक शहर छेन्दुका लागि नेपाली महावाणिज्य दूतमा निजामति सेवाका बरिष्ठ सहसचिव दिनेश कुमार घिमिरेको नाम सिफारिस गरिएको छ । परराष्ट्र मन्त्रालयले छेन्दुका लागि नेपाली महावाणिज्य दूतमा घिमिरेलाई योग्य देखेपछि उनको नाम मन्त्रीपरिषदमा पठाएको हो ।

  परराष्ट्रको आग्रहमा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले घिमिरेको नाम मन्त्रिपरिषदमा पठाएको श्रोतले पुष्टि गरेको छ । अब बस्ने मन्त्रीपरिषद बैठकले छेन्दुका लागि नेपाली महावाणिज्य दूतमा घिमिरेलाई नियुक्त गर्ने बताइएको छ ।

  घिमिरे लामो समय देखि प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषदको कार्यालयमा कार्यरत रहेका छन् । झापा स्थायी घर भएका घिमिरे प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीका विश्वासपात्र हुन् । ओली प्रधानमन्त्री भएदेखि नै उनले प्रधानमन्त्री कार्यालय छाडेका छैनन् । लोप्रोफ़ाइलमा रहेर हाइ रिजल्ट दिन रुचाउने घिमिरे निर्वाचनका बेला निर्वाचन आयोगमा रहेका थिए । त्यस अघि उद्योग मन्त्रालयमा रहेर कामको अनुभव संगालेका घिमिरेले सर्लाही, स्याङ्जा लगायत जिल्लामा सिडिओ भएर पनि आफ्नो प्रशासनिक योग्यताको परिचय दिईसकेका छन् ।

  भक्तपुरको कटुन्जे मनाेरम बस्तीमा बसोबास गर्दै आएका घिमिरे शान्त स्वभाव र मिलनसार व्यवहारका कारण लोकप्रिय छन् । उनी बौद्धिक एवं क्षमतावान सहसचिव हुन् । छिमेकी राष्ट्र चीनको सिचुवान प्रान्तस्थित व्यापारिक शहर छेन्दुको महाबाणिज्यदूतलाई महत्वका साथ् हेर्ने गरिन्छ ।  सिचुवान प्रान्त र नेपालको लुम्बिनी प्रदेशबीच भगिनी सम्बन्ध कायम गर्ने समझदारी समेत भइसकेकाे छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिको सिन्दुर जात्रा र जिब्रो छेड्ने जात्रा सम्पन्न, सुजनले दोश्रो पटक छेडे जिब्रो

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमि नगरमा सिन्दुर जात्रा सम्पन्न भएको छ । बिस्का जात्राकै अवसरमा मध्यपुरमा बैशाख...

  महोत्सव समापनमा भक्तपुरका पत्रकार ढकाललाई सम्मान

  भक्तपुर । जिल्लामा लामो समयदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील रहेका पत्रकार हेमराज ढकाल सम्मानित भएका छन् ।...

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  खाइजूको आफ्नै जीवन संस्मरण समेटिएको पुस्तक...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...