News Portal

 • भक्तपुर घर भएका सहसचिव गेलालको सचिवमा पदोन्नती, घिमिरे बने महावाणिज्य दूत

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २५ मङ्सिर
  १९९४ पटक
  भक्तपुर, २५ मङ्सिर

  सरकारले सहसचिव मणिराम गेलाललाई सचिवमा बढुवा गरेको छ भने अर्का वरिष्ठ सहसचिव दिनेश कुमार घिमिरेलाई छिमेकी राष्ट्र चीनको व्यापारिक नगर छेन्दुका लागि नेपाली महावाणिज्य दूत नियुक्त गरेको छ । बिहीबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले गेलाललाई सचिवमा बढुवा गरेको हो भने घिमिरेलाई महावाणिज्य दूत नियुक्त गर्ने निर्णय लिएको हो ।

  गेलाल शहरी विकास तथा भवन निर्माण विभागको महानिर्देशकका रुपमा कार्यरत छन् भने घिमिरे प्रधानमन्त्री एवं मन्त्रीपरिषदको कार्यालयका सहसचिव हुन् । भक्तपुर घर भएका सहसचिव गेलालको सचिवमा पदोन्नती भएको र घिमिरेले महावाणिज दूतको जिम्मेवारी पाएको बैठकमा सहभागी एक मन्त्रीले पुष्टि गरे । मन्त्रीपरिषदको निर्णय भने सार्वजनिक गरिएको छैन ।

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका-३, झौखेल निवासी गेलाल इन्जिनियरिङ समूहका तथा सूर्यविनायक नगरपालिका-५ कटुन्जेकाे मनाेरम बस्तीमा बसोबास गर्दै आएका घिमिरे सामान्य प्रशासन समूहका सहसचिव हुन् । भक्तपुरको स्थानीय विकासनिर्माण र समस्या समाधानमा चासो राख्दै आएका गेलाल र घिमिरेलाई नयाँ जिम्मेवारी प्राप्त भएकोमा स्थानीयले खुशी व्यक्त गर्दै सामाजिक संजाल मार्फत सरकारलाई धन्यवाद दिएका छन् भने उनीहरुको सफल कार्यकालको शुभकामना व्यक्त गरिएको छ ।

  लोक सेवा आयोगका अध्यक्ष उमेश मैनालीको अध्यक्षतामा मंगलवार बसेको बढुवा सिफारिस समितिको बैठकले ३ वरिष्ठ सह सचिवहरुलाई सचिवका लागि सिफारिस गरेको थियो । मणिराम गेलाल, प्रमिला देवी बज्राचार्य र सुशीलबाबु तिवारीको नाम सिफारिस भएकोमा सरकारले गेलाललाई बढुवा गरेको हो । छेन्दुका लागि नेपाली महावाणिज्य दूतमा भने घिमिरेको एकल नाम मन्त्रीपरिषदमा पेश भएकोले उनी नियुक्त हुने निश्चित प्राय: थियो ।

  याे पनि

  छेन्दुका लागि महावाणिज्य दूत हुँदै कटुन्जेका घिमिरे

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिको सिन्दुर जात्रा र जिब्रो छेड्ने जात्रा सम्पन्न, सुजनले दोश्रो पटक छेडे जिब्रो

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमि नगरमा सिन्दुर जात्रा सम्पन्न भएको छ । बिस्का जात्राकै अवसरमा मध्यपुरमा बैशाख...

  महोत्सव समापनमा भक्तपुरका पत्रकार ढकाललाई सम्मान

  भक्तपुर । जिल्लामा लामो समयदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील रहेका पत्रकार हेमराज ढकाल सम्मानित भएका छन् ।...

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  खाइजूको आफ्नै जीवन संस्मरण समेटिएको पुस्तक...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...