News Portal

 • कोभिड बिरुद्धको लडाईमा इट्टा व्यवसायी संघ भक्तपुरको रु ५० लाख सहयोग

  राजेशमान मानन्धर / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, १७ जेठ
  २५०८ पटक
  भक्तपुर, १७ जेठ

  भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा सञ्चालित ख्वप अस्पताल कोभिड युनिटको लागि आवश्यक अक्सिजन प्लान्ट र स्वास्थ्य उपकरणहरू व्यवस्था गर्न जनसहयोगको क्रम जारी रहेको छ । नगरपालिकाले आह्वान गरेको सहायतालाई स्वीकार्दै सोमबार पनि विभिन्न संघसंस्था र दाताहरूबाट आर्थिक सहयोग प्राप्त हुने क्रम जारी रहेको हो ।

  सोमबार मात्र नगरपालिकाको प्रकोप व्यवस्थापन कोषमा रु ७३ लाख ७० हजार २ सय ५४ रुपैया सहयोग प्राप्त भएको नगरपालिकाले जनाएको छ । सोमबार सर्वाधिक रकम इट्टा व्यवसायी संघको तर्फबाट प्राप्त भएको नगरप्रमुख सुनिल प्रजापतिकी प्रेस संयोजक कीर्तिका प्रजापतिले जनाएकी छन् ।

  उनका अनुसार इट्टा व्यवसायी संघ भक्तपुरले ५० लाख रुपैया प्रकोप व्यवस्थापन कोषमा प्रदान गरेको छ । संघका अध्यक्ष नातिभाई हेम्बाको नेतृत्वमा रहेको प्रतिनिधि मण्डलले उक्त रकम हस्तान्तरण गरेको हो । संकटको यो घडीमा आफ्नो पेशा व्यवसाय पनि संकटमा रहेतापनि नगरपालिकाको आह्वानलाई स्वीकार गर्दै सामाजिक उत्तरदायित्व बहन गरी सहयोग प्रदान गरिएको अध्यक्ष हेम्बाले बताए ।

  सहयोग ग्रहण गर्दै नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिले विश्वमहामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमणका कारण प्रभावित भक्तपुरलाई मानवीय क्षती हुनबाट बचाउन नगरपालिकाले गरेका प्रयासहरुबारे प्रष्ट पारे । संघीय सरकारले भक्तपुरलाई सौतेनी व्यवहार गरेपनि जनताको साथ् सहयोगले काममा उत्साह मिलेको भन्दै उनले कोभिडलाई परास्त गर्न सकिने बिश्वास व्यक्त गरे । उक्त अवसरमा नगर उपप्रमुख, वडाध्यक्ष, इट्टा व्यवसायी लागायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

  इट्टा व्यवसायीको सहयोगसंगै भक्तपुर नगरपालिकाले स्थापना गरेको प्रकोप व्यवस्थापन कोषमा २ साता नपुग्दै रु ३ करोड २० लाख ८२ हजार २४४ जम्मा भएको छ । देशमा स्थानीय सरकार प्रति स्थानीय आकर्षित र बिस्वस्त बन्न नसकिरहेको अवस्थामा भक्तपुर नगरपालिकालाई प्राप्त सहयोग हेर्दा उदाहरणीय मान्न सकिन्छ । यसले जननिर्वाचित संस्थाप्रति जनताको विश्वासको प्रतिनिधित्व गरेको छ ।

  आगामी दिनमा भक्तपुर नपाको कोषमा रकम जम्मा गर्न चाहने महानुभाव तथा संघसंस्थाहरूले भक्तपुर नगरपालिका, प्रकोप व्यवस्थापन कोषको नेपाल बैंक लिमिटेड, कमलविनायक शाखामा रहेको खाता नं। ०१९०३०००००७००२०००००३ मा जम्मा गर्नु हुन अथवा भक्तपुर नपामा उपलब्ध गराउन समेत नगरपालिकाले अनुरोध गरेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...

  एनसेलको शेयर खरिद बिक्री छानविन गर्न उच्चस्तरीय समिति

  दूरसञ्चार सेवा प्रदायक कम्पनी एनसेलको शेयर खरिद बिक्रीका सम्बन्धमा अध्ययन तथा छानविन गर्न सरकारले एक...

  समाजवाद उन्मुख भक्तपुर : किसानलाई नि:शुल्क कम्पोष्ट मल, आलुको बिउँमा आधा अनुदान

  bhaktapur municipality

  भक्तपुर नगरपालिकाले स्थानीय किसानलाई निशुल्क कम्पोष्ट मल वितरण गर्ने भएको छ । नगरपालिकाले नगर भित्रका...

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...