News Portal

 • भक्तपुर एमालेका हेभी वेटहरु नै महाधिवेशन प्रतिनिधिमा पराजित

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, २८ कात्तिक २०७८
  ३२२४ पटक
  भक्तपुर, २८ कात्तिक २०७८

  नेकपा (एमाले) को जिल्ला अधिवेशनबाट केन्द्रीय महाधिवेशनका लागि १८ जना प्रतिनिधि निर्वाचित भएका छन् । निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ बाट ६ जना र २ बाट १२ जना गरी १८ जना महाधिवेशन प्रतिनिधि निर्वाचित भएका हुन् । भक्तपुरको निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ मा भक्तपुर र चाँगुनारायण नगरपालिका रहेका छन् भने २ मा सूर्यविनायक र मध्यपुर थिमि छन् ।

  क्षेत्र नम्बर २ बाट १२ जना सर्वसम्मत निर्वाचित भएपनि क्षेत्र नम्बर १ मा मतदानबाट प्रतिनिधि छनौट भएका नेकपा (एमाले) चाँगुनारायण नगर कमिटीका उपाध्यक्ष जयराम बास्तोलाले बताए ।

  मतदानबाट भएको प्रतिनिधि चयनमा स्थानीय प्रतिनिधिहरुले नेताहरुलाई पाठ पठाएका छन् । सरकारी लाभ लिएका ३ हेभी वेट भनिएका उम्मेदवारहरु महाधिवेशन प्रतिनिधिका लागि निर्वाचित हुन सकेनन् । क्षेत्र नम्बर १ मा शनिवार सम्पन्न अधिवेशनको मतपरिणाम अनुसार प्रदेश सांसद मात्र होइन, मन्त्री नै बन्न सफल भएकी नेत्री सरस्वती बाटी नै महाधिवेशन प्रतिनिधि बन्न असफल भएकी छन् । उनी बागमती प्रदेश सभाका लागि समानुपातिक सदस्य एवं प्रदेशकी निवर्तमान मन्त्रीसमेत हुन् ।

  त्यसैगरी जिल्ला समन्वय समिति भक्तपुरका प्रमुख रहेका नवराज गेलाल पनि महाधिवेशन प्रतिनिधि बन्न सकेनन् । पार्टीका केन्द्रीय सदस्य मनोनयनमा परेका गेलाललाई आफ्नै क्षेत्रका साथीहरुले भने प्रतिनिधि बनाउन समेत योग्य ठानेनन् ।

  बाटी र गेलाल मात्र होइन, ओली सरकारमा सुकुम्बासी समस्या समाधान आयोगको भक्तपुर संयोजक भएका पुराना एमाले नेता मोहनवीर श्रेष्ठ पनि प्रतिनिधिमा पराजित हुन पुगे ।

  क्षेत्र नम्बर १ बाट छ जना प्रतिनिधि निर्वाचित हुँदा एक जना मात्र भक्तपुर नगर क्षेत्र बाट निर्वाचित बन्न सफल भएका छन् । उनी पूर्व माओवादी नेता मिलन सुवाल हुन । उनी छैटौं मत ७६९ ल्याएर महाधिवेशन प्रतिनिधि निर्वाचित भएका छन् । नेकपा (माओवादी केन्द्र) बाट एमालेमा प्रवेश गरेका सुवाललाई बिच्काउन नहुने माथिल्लो निर्देशन पालना गर्नुपरेकोले उनी निर्वाचित भएका श्रोतले जनाएको छ ।

  निर्वाचनमा सबैभन्दा बढी मत (१०११)ल्याएर विणा बास्तोला निर्वाचित भएकी छन् । उनी चाँगुनारायण नगरपालिकाकी उपप्रमुख पनि हुन् । उनले भने आफ्ना कार्यकर्तालाई सन्तुष्ट राख्न सकेको पुष्टि भएको छ । दोश्रो धेरै मत (९६१) ल्याएर कानुन व्यवसायी समेत रहेका एमाले नेता शम्भु दाहाल निर्वाचित बन्न सफल भए । उनीपछि निरन्जन बजगाईले(८७५) मत ल्याएर विजय प्राप्त गरे । बजगाई निर्माण व्यवसायी समेत हुन । त्यसपछि होटल व्यवसायी समेत रहेकी महिला नेत्री नारायणी फुयाल निर्वाचित भइन् भने वडाध्यक्ष परासर सापकोटा समेत महाधिवेशन प्रतिनिधि बन्न सफल भएका छन् ।

  महाधिवेशन प्रतिनिधिका लागि १७ दावेदार चुनावी मैदानमा उत्रिएका पार्टीका युवा नेता जयराम बास्तोलाले जानकारी गराए । उनका अनुसार ३ हजार बढी मतदाता रहेको क्षेत्र नम्बर १ को निर्वाचनमा १ हजार ७ सय २७ मत मात्र खसेको थियो ।

  युवा नेता दिनेश थापाले दिएको जानकारी अनुसार क्षेत्र नम्बर २ बाट महाधिवेशन प्रतिनिधिमा सर्वसम्मत निर्वाचित भएका १२ प्रतिनिधि यस प्रकार छन् ।

  १,बागमती प्रदेश कमिटी सचिवालय सदस्य राजेन्द्र राजथला २,बागमती प्रदेश कमिटी सदस्य निर्मल भट्टराई ३,बागमती प्रदेश कमिटी सदस्य भास्कर प्रधानाङ्ग ४,पार्टी जिल्ला अध्यक्ष बचन देउजा ६,पार्टी जिल्ला सचिव तथा सू.न.पा मेयर बासुदेव थापा ७,बागमती प्रदेश सभा सदस्य शशिजंग थापा ८,जिल्ला कमिटी सदस्य तथा म.थि.न.पा मेयर मदन सुन्दर श्रेष्ठ ९,जिल्ला कमिटी सदस्य उत्तरा नेपाल १०,जिल्ला कमिटी सदस्य भागीरथा सिटौला ११,नगर कमिटी सदस्य तारा खड्का बस्नेत १२,समावेशी तर्फ जिल्ला कमिटी सदस्य दिपक विसुंखे ।

  नेकपा (एमाले) को १० औं राष्ट्रिय महाधिवेशन मङ्सिर १० देखि १२ गतेका लागि चितवनमा गरिने तयारी रहेको भक्तपुर अध्यक्ष बचन देउजाले बताए । भक्तपुरका २ केन्द्रीय नेताहरु सोमप्रसाद मिश्र र महेश बस्नेत स्वत: महाधिवेशन प्रतिनिधि रहने बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरमा माओवादी केन्द्रको नगर सम्मेलन सम्पन्न

  भक्तपुर नगरपालिकामा नेकपा (माओवादी केन्द्र)को दोश्रो सम्मेलन सम्पन्न भएको छ । शनिवार सल्लघारीमा सम्मेलन सम्पन्न...

  राखेपमा खेलकर्मीहरुको हरिबिजोग : सदस्य सचिवमा ब्यापारीकै पल्ला भारी

  फेरि व्यापारीलाई नै खेलकुदको नेतृत्व दिने तयारी काठमाडौं, मंसिर ११– देशमा सरकार परिवर्तनसँगै नेपाली खेलकुद...

  भक्तपुरका स्ववासीको भूमि सम्बन्धी समस्या समाधान गरिने

  भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिवी निवारण मन्त्री शशी श्रेष्ठले भक्तपुरमा रहेका स्ववासी र बेनिसाको समस्या...

  चाँगुनारायणमा नरेश खड्काको नेतृत्वमा माओवादी केन्द्रको नयाँ नगर समिति निर्वाचित

  सत्ता साझेदार दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) ले भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिकामा नयाँ नेतृत्व निर्वाचित...

  भक्तपुर सांगीतिक समाजको आयोजनामा २५ जनाले गरे रक्तदान

  भक्तपुर सांगीतिक समाजले आफ्नो पाँचौ स्थापना दिवसको अवसर पारेर रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।...