News Portal

 • बागमती प्रदेश अध्यक्षमा डिपी ढकालको दावी

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, २५ मंसिर २०७८
  ११९५ पटक
  भक्तपुर, २५ मंसिर २०७८

  नेकपा (माओवादी केन्द्र)को बागमती प्रदेश अध्यक्षमा भक्तपुर संयोजक डिपी ढकालले दावी गरेका छन् । काठमाडौमा जारी पहिलो अधिवेशनबाट निर्वाचित हुने बागमती  प्रदेश समितिमा उनले अध्यक्ष दावी गरेका हुन् ।                                                                                                                     दोलखाका विशाल खड्का, काभ्रेका दिनानाथ गौतम र सिन्धुपाल्चोकका सरल सहयात्री लगायत प्रदेश अध्यक्षको दौडमा रहेको समाचार सार्वजनिक भएपछि भक्तपुरको तयारीबारे बुझ्दा नेता ढकाल पनि अध्यक्षको दावेदार रहेका खुलेको हो । प्रदेश अधिवेशनमा प्रतिनिधि रहेका वाइसीएल भक्तपुर इन्चार्ज  दिनेश थपलिया आक्रोशले आफ्ना जिल्ला संयोजक ढकाल पनि ससक्त उम्मेदवार रहेको दावी गरे । प्रदेश भित्रका बहुमत जिल्ला संयोजकहरु नै ढकालको पक्षमा रहेको उनले जानकारी गराए । भक्तपुरका अर्का प्रतिनिधि सुनिल गोठे बासुले पनि ढकालको अध्यक्षमा  दावी रहेको पुष्टि गरे । “बौद्धिक एवं युवा नेता भएकाले प्रदेशको नेतृत्व दिने विषयमा  पार्टी नेतृत्व समेत सकारात्मक देखिएको छ ।” बासुले बताए ।                                                                                                                                                              माओवादीमा इलेक्सन भन्दा सेलेक्सन बिधि नै चल्ने हुँदा अध्यक्ष हुन केन्द्रीय नेतृत्वको आखामा पर्नु अनिवार्य सर्त मानिन्छ । भौतिक ब्यवस्थापनलाई बिर्सने हो भने बैचारिक र बौद्धिक क्षमता भएका ढकाल अध्यक्ष बन्नेमा कुनै दुईमत देखिदैन । केन्द्रीय सदस्य रहेका प्रदेशका बहुमत पदाधिकारी र सिनियर जिल्ला संयोजकहरु समेत  ढकालको पक्षमा रहेका अधिवेशन प्रतिनिधि युवराज आचार्यले जनाएका छन् । युवा प्रतिनिधिहरु भक्तपुरका नेता ढकाललाई अध्यक्ष दिनुपर्नेमा उत्साहित देखिएका बताउदै उनले आइतबार यसबारे अधिवेशनमा थप माहौल सृजना गर्ने तयारी रहेको बताए ।                                                                                                                                                       भक्तपुर संयोजक रहेका ढकालले भने आफ्नो उम्मेदवारी दावी बारे बताउन अस्वीकार गरे । पार्टी निर्णय र भक्तपुरको अपेक्षा अनुरुप आफू अघि बढ्ने उनले बताए । अधिवेशन प्रतिनिधिहरुको आदेश आफूले पालना गर्ने भन्दै उनले भक्तपुर माथि अन्याय नहुनेमा आफू बिस्वस्त रहेको जिकिर गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देकोचामा बसको ठक्करबाट ज्यान गुमाएका मानिसको खुलेन पहिचान

  भक्तपुरको देकोचामा मंगलबार यात्रुबाहक बसको ठक्करबाट ज्यान गुमाएका मानिसको पहिचान हुन सकेको छैन । बुधबार...

  आशापुरीमा झ्याङ्छुप छ्योर्तेन स्तुपा र बुद्धपार्कको उद्घाटन

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- ८ संगै जोडिएको काभ्रेको बनेपा-१४ आशापुरीमा श्री झ्याङ्छुप छ्योर्तेन स्तुपा र बुद्धपार्कको उद्घाटन...

  बिमान दुर्घटनामा सूर्यविनायक नगर अस्पतालका निर्देशक बर्माको भाइको निधन

  बुधवार बिहान त्रिभुवन बिमानस्थलमा भएको सौर्य एयरलाइन्सको जहाज दुर्घटनामा परी १८ जनाको ज्यान गएको छ...

  सौर्य एयरलाइन्स विमान दुर्घटना: १५ जनाको गयो ज्यान, ४ को जिवितै उद्धार

  सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटनामा चार जनाको उद्धार गरिएको नेपाल प्रहरीले जानकारी दिएको छ । उद्धार...

  बानियाँलाई परास्त गरेका बहादुरसिंह बने काँग्रेसबाट बागमतीमा पहिलो मुख्यमन्त्री

  बागमती प्रदेश सरकारको मुख्यमन्त्रीमा बहादुरसिंह लामा नियुक्त भएका छन् । मंगलबार प्रदेश प्रमुख यादव चन्द्र...