News Portal

 • काभ्रे सिडिओको कुचोले रोकियो कर्मचारी एक्सप्रेस

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता काभ्रे, ७ फागुन २०७८
  १८७८ पटक
  humkala pande cdoकाभ्रे, ७ फागुन २०७८

  शुक्रवार काभ्रेको धुलिखेलबाट सरकारी कर्मचारी बोकेर गुड्ने तरखर गर्दै थियो मयुर यातायातको कर्मचारी एक्सप्रेस । कार्यालयको काम सकाएर घर फर्कन आतुर देखिन्थे कर्मचारीहरु । तर, बसको सिटमा बसेर छिटो हिड्न हतारो गरिरहेका कर्मचारी एक्कासी एकएक गरी ओर्लन थाले । उनीहरु ओर्लन थालेपछि चालक अलमलमा परे । बसमा कुनै गडबडी भएर भने उनीहरु ओर्लिएका थिएनन् । उनीहरुलाई बसबाट ओर्लन उत्प्रेरित गरेको थियो काभ्रेकी सिडिओ हुमकला पाण्डेको कुचोले । सिडिओ आफै कुचो लिएर सडक सफा गर्न लागेको देखेपछि बसमा बसिसकेका कर्मचारीहरु ओर्लिए र वरपरको फोहोर टिप्न थाले ।

  जिल्ला प्रशासन कार्यालय काभ्रेपलान्चोककी सिडिओ हुमकला पाण्डे संगै कर्मचारीहरुले सिडिओ कार्यालय देखि मालपोत कार्यालयसम्मको फोहोर टिपे । उक्त अवसरमा सिडिओ पाण्डेले वरपरको वातारण सफा हुँदा सकारात्मक भावना पैदा हुने र यसले सेवा प्रदायक, सेवाग्राही र स्थानीयलाई समेत राम्रो प्रभाव पार्ने भन्दै सरसफाइलाई महत्व दिनुपर्ने आवश्यकता औल्याइन् ।

  सरसफाइको क्रममा बाटोमा चुरोटका ठुटा र गुट्खाका खोलहरु यत्रतत्र फालिएका पाइएपछि सिडिओ पाण्डेले सार्वजनिक स्थलमा धुम्रपान निषेध गर्न प्रहरीले कडाइ गर्नुपर्ने बताइन । बाटोमा अव्यवस्थित राखिएका निर्माण सामाग्री व्यवस्थित पार्न समेत उनले एसपी चक्रराज जोशीलाई आदेश दिइन । त्यसैगरी उनले प्रत्येक कार्यालयमा उत्पन्न हुने फोहोर व्यवस्थापनमा ध्यान दिन कार्यालय प्रमुखहरुलाई निर्देशन दिएकी थिइन् ।

  humakala chakraraj joshi

  उनले स्थानीय होटल र पसलबाट उत्पन्न हुने फोहोर व्यवस्थापनका लागि व्यवसायीहरुले आफ्नो व्यवसाय क्षेत्रभित्रको फोहोर अनिवार्य रुपमा संकलन गर्नुपर्ने र ग्राहकहरुका लागि डस्टबिनको व्यवस्था गर्नुपर्नेमा जोड दिइन् ।

  सिडिओ पाण्डेले प्रजातन्त्र दिवसको अवसरमा शुक्रवार आकस्मिक रुपमा सरसफाइ कार्यक्रम राखिएको र पूर्व जानकारी बिना स्वत:स्फूर्तरुपमा कार्यक्रममा सरिक भएको भन्दै कर्मचारीहरुलाई धन्यवाद समेत दिइन् । उनले कम्तिमा हप्ताको एक दिन सफाई कार्यक्रम गर्न प्रत्येक कार्यालयका कर्मचारीहरुलाई आग्रह समेत गरिन् ।

  कर्मचारीहरुले काममा अनेक बहानाबाजी गर्ने र काम नगर्ने भन्ने आम जनताको गुनासो हुनेगरेको भन्दै सिडिओ पाण्डेले कर्मचारीहरुले आफ्नो व्यवहारबाट आफूलाई जनताको सेवक सावित गर्न सक्नुपर्नेमा समेत जोड दिइन् ।

  यसैबीच सिडिओ पाण्डेकै नेतृत्वमा शनिवार समेत सफाई कार्यक्रम सम्पन्न गरिएको सहायक सिडिओ अमरदिप सुनुवारले बताए । प्रजातन्त्र दिवसको अवसर पारेर शनिवार बिहान बनेपास्थित चण्डेश्वरी मन्दिरको सफाई गरिएको हो । सेना,प्रहरी र स्थानीय अगुवाहरुको समेत सक्रियता रहेको मन्दिर सफाई कार्यक्रममा जिल्लास्थित सुरक्षा प्रमुखहरु समेत सहभागी रहेका थिए ।

  humkala pande

  सिडिओ पाण्डेले भने सरसफाई फोटो खिच्ने कार्यक्रम नभएको प्रष्ट पारेकी छन् । सरसफाईबाट वातावरण सफाई संगै सकारात्मक तरंग पैदा हुने भन्दै उनले मनैदेखि सफाई अभियानमा जोडिनु पर्ने प्रष्ट पारिन् । प्रजातन्त्र दिवसको अवसरमा आयोजित चण्डेश्वरी मन्दिर सफाई कार्यक्रमपछि सिडिओ पाण्डेले प्रजातन्त्रमा जनता नै सर्वोपरी हुने भन्दै कसैको दवाव र प्रभावमा नपरी जनतालाई केन्द्रमा राखी सेवा प्रवाह गर्न समेत निर्देशन दिएकी छन् ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने भएको छ। भक्तपर पर्यटन विकास समितिका अध्यक्ष...

  राप्रपाबाट निर्वाचित सांसद निलम्बित

  राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट निर्वाचित प्रदेश सांसदको पद निलम्बनमा परेको छ । कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर ३...

  रक्सि नखाउ भन्दा गयो ज्यान

  रूकुम पश्चिममा हजुरबाको हत्या आरोपमा प्रहरीले नातिलाई पक्राउ गरेको छ । रुकुम पश्चिमको मुसिकोट नगरपालिका-१२...

  शिशु निकेतन स्कूलकी छात्रा होस्टेलमै मृत फेला

  चितवनको रत्ननगर नगरपालिका–१० स्थित एकता शिशु निकेतन बोर्डिङ स्कुलको होस्टलमा एक छात्रा मृत फेला परेकी...

  चाँगुनारायणमा घरफोडी दिनदहाडै चोरी, २ युवक पक्राउ

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. ३ मा कोही नभएको मौका पारी दिनदहाडै चोरी गर्ने २...