News Portal

 • प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको ८ घण्टा पछि वाइसिएल भक्तपुरका सचिव उप्रेती रिहा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ८ फागुन २०७८
  १२६६ पटक
  भक्तपुर, ८ फागुन २०७८

  बिबादित अमेरिकी सहयोग परियोजना एमसीसीको विरोधमा सडक संघर्ष गरिरहेका भक्तपुरका युवा नेता सरराज उप्रेती प्रहरी हिरासत मुक्त भएका छन् । नियन्त्रणमा लिएको करिब ८ घण्टा पछि उनलाई मुक्त गरिएको हो ।

  आइतवार विरोध प्रदर्शनका क्रममा नयाँ बानेश्वर बाट प्रहरीले उप्रेतीलाई पक्राउ गरी अनामनगरस्थित महानगरीय प्रहरी वृत्तमा पुर्याएको थियो । सडकमा ससक्त प्रदर्शनमा उत्रेका उप्रेतीलाई प्रहरीले दिउसो २ बजे नियन्त्रणमा लिएको थियो ।

  उप्रेती नेकपा(माओवादी केन्द्र) को युवा संगठन वाइसिएल नेपाल भक्तपुरका जिल्ला सचिव हुन् । मार्सल आर्टका खेलाडी समेत रहेका उप्रेतीलाई प्रहरीले सार्वजनिक अपराधको मुद्दा चलाउने तयारी गरेपछि वाइसिएल नेताहरुले आफ्नो कार्यकर्तालाई झुटो मुद्दामा फसाउने षड्यन्त्र नगर्न चेतावनी दिएका थिए ।

  उप्रेती रिहा भएसंगै उनलाई स्वागत गर्न वाइसिएल भक्तपुरको टोली अनामनगर पुगेको वाइसिएल भक्तपुरका संयोजक नरेश रंजीतले जानकारी दिए । उप्रेतीलाई दिउसो २ बजे नियन्त्रणमा लिएको प्रहरीले राति १०ः२० बजे रिहा गरेको उनले बताए ।

  आइतवार संसदमा एमसीसी टेबल गर्न नदिन दबाबस्वरुप युवा र विद्यार्थीहरु सडकमा आन्दोलित बनेका थिए । दिनभर प्रदर्शनकारी र प्रहरीबीच दोहोरो भिडन्त हुँदा बानेश्वर क्षेत्र रणमैदान जस्तै बनेको थियो । यद्यपी, बिबाद र बिरोधका बाबजूद सरकारले संसदमा एमसीसीलाइ प्रवेश गराउन भने सफल भएको छ ।

  बिरोध प्रदर्शनको क्रममा प्रहरी दमनमा परी वाइसिएल भक्तपुरका इन्चार्ज दिनेश थपलिया आक्रोश, संयोजक नरेश रंजित,सचिव सरराज उप्रेती, प्रदेश सदस्य दिपेश लामिछाने,सुष्मा श्रेष्ठ लगायत घाइते भएका छन् । अहिले उनीहरुको अवस्था सामान्य रहेको बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...