News Portal

 • भक्तपुरमा उम्मेद्वारी दिने विषयमा गठबन्धनबीच सहमती

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ११ बैशाख २०७८
  २३९८ पटक
  भक्तपुर, ११ बैशाख २०७८

  भक्तपुरमा पाँच दलीय गठबन्धनले प्रमुख र उपप्रमुख पदको उम्मेद्वारी दिने विषयमा सहमती गरेको छ । आइतवार जिल्लाका ३ नगरमा प्रमुख र उपप्रमुख कुन दलले पाउने भन्ने विषयमा सहमती भएको हो ।

  गठबन्धनले भक्तपुरका ३ नगरको बाडफाड गर्दा ३ वटै नगर प्रमुख नेपाली काँग्रेसले पाउन सफल भएको छ । नेकपा(एकीकृत समाजवादी) ले २ नगरको उपप्रमुख पाएको छ भने नेकपा(माओवादी केन्द्र)ले १ नगरको उपप्रमुखमै चित्त बुझाएको छ । यद्यपी सहमती हुन बाँकी चाँगुनारायणमा माओवादीले उपप्रमुखको दावी गरिरहेको छ । यसरी हेर्दा गठबन्धनमा काँग्रेसको भागमै ४ वटै नगरको प्रमुख परेको छ भने माओवादी केन्द्रले २ उपप्रमुख र एकीकृत समाजवादीले २ उप प्रमुख पाएका छन् ।

  भक्तपुर नगरपालिकाको प्रमुख नेपाली काँग्रेसले पाउने सहमती भएको छ भने उपप्रमुख पद नेकपा(एकीकृत समाजवादी) को भागमा परेको छ । मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको प्रमुख पनि काँग्रेस ले पाएको छ त्यहाँको उपप्रमुख नेकपा(माओवादी केन्द्र)ले पाएको छ । त्यसैगरी सूर्यविनायक नगरपालिकामा समेत प्रमुख काँग्रेसकै पोल्टामा परेको छ भने उपप्रमुख पद एकीकृत समाजवादीलाई हात लागेको छ ।

  बाडफाड हुन बाँकी चाँगुनारायण नगरपालिकाको प्रमुख नेपाली काँग्रेस र उपप्रमुख नेकपा(माओवादी केन्द्र) ले पाउने समेत श्रोतले जनाएको छ । चाँगुनारायणमा राप्रपा समेत गठबन्धनमा सहभागी हुन इच्छुक भएपछि राप्रपालाई ल्याउन अन्तिम प्रयास भैरहेको बुझिएको छ । राप्रपालाई गत उपनिर्वाचनका बेला चाँगुनारायणमा प्रमुख दिने काँग्रेसले लिखित सहमती नै गरेकोले काँग्रेस दोधारमा देखिन्छ । उपप्रमुख प्रस्ताव गरेपनि राप्रपाले मानेको छैन । राप्रपाका सहमहामन्त्री रहेका चाँगुनारायणका नेता रवीन्द्रप्रताप शाह नै उम्मेदवार बन्न खोजेकाले उनले प्रमुख बाहेकमा नमान्ने अडान यथावत राखेका छन् । शाहले भक्तपुरमा छ दलीय गठबन्धन बन्नसक्ने धारणा ३ दिन अघि सार्वजनिक गरिसकेका छन् । भक्तपुर पोस्ट संग कुरा गर्दै शाहले चाँगुनारायणमा वडाको उम्मेदवार टुंगो लागेपनि मेयर उपमेयर सोमबार मात्र टुंगो लाग्ने बताए । नेपाली काँग्रेससंग भएको अघिल्लो सहमती कायम हुने उनले विश्वास व्यक्त गरे ।

  भोलि सोमबार उम्मेद्वारी दिने अन्तिम दिन भएकोले बिहान सम्म यो विषय टुंगो लाग्ने नेपाली काँग्रेसका एक जिल्ला नेताले भक्तपुर पोस्टलाई जानकारी दिए । राप्रपासमेत गठबन्धनमा सामेल भए माओवादी केन्द्रले चाँगुनारायणको उपप्रमुख दावी नगर्ने संकेत गरिसकेको उनले जानकारी दिए । माओवादी केन्द्रले हदैसम्म लचक भएर गठबन्धन अघि बढाउँन सहयोग गरिरहेको बताइन्छ । माओवादी केन्द्रका भक्तपुर जिल्ला संयोजक सुनिल बासुले भने आफूहरुले चाँगु नारायणमा उपप्रमुख नछाड्ने बताएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...