News Portal

 • अखाद्य चामल बेच्ने कमलबिनायक स्थित बिनायक खाद्य स्टोरलाई पनि कार्वाही

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, १२ भदौ २०७९
  ११०८ पटक
  bhaktapur cdoभक्तपुर, १२ भदौ २०७९

  बजार अनुगमनलाई तीब्रता दिएको जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरले कमलविनायकको एक खाद्य स्टोरलाई पनि कार्वाही गरेको छ । शुक्रबार भनपा-१ स्थित चुनदेवी खाद्य स्टोरलाई ३ लाख रुपैयाँ जरिवाना गरेको अनुगमन टोलीले आइतबार भनपा-१० स्थित बिनायक खाद्य स्टोरलाई २५ हजार रुपैयाँ जरिवाना गरेको हो ।

  सहायक सिडिओ माधवप्रसाद शर्मा घिमिरेको नेतृत्वमा रहेको बजार अनुगमन टोलीले उक्त स्टोरमा अखाद्य चामल फेला पारेपछि कार्वाही स्वरुप जरिवाना गरेको बताइएको छ । सहायक सिडिओ शर्माले जनाए अनुसार  म्याद नाघेका चामल स्टोरमा बेच्न राखिएको फेला परेपछि कार्वाही गरिएको हो ।

  उपभोक्ता संरक्षण ऐन २०७५ अनुसार बिनायक खाद्य स्टोरलाई जरिवाना गरिएको सहायक सिडिओ शर्माले बताएका छन् । आइतवार बिनायक खाद्य स्टोरको आकस्मिक अनुगमन गर्न पुगेको बजार अनुगमन टोलीले अखाद्य चामल बरामद गरि नष्ट समेत गरेको छ । ९३ हजार रुपैयाँ खरिद मूल्य रहेको चामल नष्ट गरिएको सहायक सिडिओ शर्माले जानकारी गराए । साथै टोलीले अखाद्य बस्तु नबेच्न चेतावनी दिदै गल्ती नदोहोर्‍याउन आवश्यक  निर्देशन समेत दिएको छ ।

  अनुगमनमा भक्तपुर नगरपालिका, घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय, नेपाल प्रहरी, उद्योग वाणिज्य संघ, घरेलु तथा साना उद्योग संघ, पत्रकार महासंघ, राष्ट्रिय उपभोक्ता मञ्च लगायत सरोकार वालाहरुको सहभागिता रहेको थियो । उपभोक्ताको स्वास्थ्य माथि खेलवाड गर्दै नाफामुखी मात्र ब्यापार गर्ने ब्यापारीलाई कार्वाहीको दायरामा ल्याउन बजार अनुगमनलाई प्रभावकारी पारिएको सिडिओ रुद्रादेवी शर्माले जनाएकी छन् । उपभोक्तालाई सचेत रहन र अखाद्य बस्तु बेचिएको वा, मूल्यमा ठगिएको शंका लागे सूचना दिन समेत उनले आग्रह गरेकी छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खसीबोका चोरेर मासु बेच्ने गिरोह भक्तपुरमा समातियो

  भक्तपुरका विभिन्न ठाउँबाट घरको गोठमा बाँधिएका खसीबोका चोरीएको गुनासोले गर्दा सक्रिय प्रहरीले चोरीमा संलग्न दुई...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड शनिवार सूर्यविनायक आउने

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड भक्तपुर आउने भएका छन् । शनिवार दिउँसो उनी भक्तपुरको सूर्यविनायक आउने...

  गृहमा रविले नसकेको रेकर्ड राख्न श्रेष्ठ सफल : पहिलो निर्णयले नै जोगियो देशको दैनिक पाँच लाख

  गृह मन्त्रालय सम्हाल्न पुगेका उपप्रधानमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले सुराकीको नाममा गृहमन्त्री र गृहसचिवले खर्च गर्न पाउने...

  अरनिको हाइवेस्थित पलासेमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको निधन

  भक्तपुरको अरनिको हाइवेस्थित सूर्यविनायक ९ पलासेचोकमा सवारी दुर्घटना हुँदा एक मोटरसाइकल चालकको ज्यान गएको छ...

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...