News Portal

 • कटुन्जेमा बाख्राले ५ पाठापाठी पाएपछि किसान दङ्ग

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, १५ भदौ २०७९
  ७४८ पटक
  भक्तपुर, १५ भदौ २०७९

  भक्तपुरको सूर्यविनायक-५ कटुन्जेमा एक किसानले पालेको बाख्राले ५ वटा पाठापाठी पाएको छ । आफूले पालेको बाख्राले एकैबेतमा ५ वटा पाठापाठी पाएपछि उनी दङ्ग देखिएकी छन् ।                                                                              स्थानीय मीना भुजुले पालेको बाख्राले बुधवार ५ वटा पाठापाठी पाएको हो ।  यस अघि ३ बटा सम्म पाठापाठी जन्माएको स्मरण गर्दै भुजुले यसपटक भने ५ वटा पाठापाठी पाएको बताइन् । उनले बताए अनुसार जन्मिएका पाठापाठीमा ३ पाठी र २ पाठा रहेका छन् र उनीहरुको स्वास्थ्य अवस्था राम्रो रहेको छ ।                                                                                            बाख्रापालनबाट आयआर्जन गर्दै आएकी भुजु नेपाल पत्रकार महासंघ उपत्यका प्रदेशका सचिव अमर भुजुकी पत्नी हुन् । बाख्राका ५ पाठापाठी देख्दा आफ्नो पत्नीको मुहारमा खुशी छाएको उनले सुनाए । किसानहरूलाई यस्तै उन्नत जातको बाख्रा बाड्न सके किसानले श्रम अनुसारको प्रतिफल पाउनसक्ने उनको भनाइ छ । स्थानीय सरकारले किसानलाई सुखी र खुशी पार्न योजना ल्याउनुपर्नेमा जोड दिदै उनले भने, ” किसान साना खुशीमै रमाउछन् तरपनि सरकारले किसानलाई खुशी दिन सकेको छैन।” मीना भुजुले स्थानीय सरकारले आफ्नो बाख्राको नश्ल बिकासको योजना ल्याए उपहास्वरुप हस्तान्तरण गर्ने समेत मनसाय ब्यक्त गरेकी छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पत्रकार सिलवाललाई पितृशोक

  प्रेस सेन्टर नेपाल भक्तपुरका कोषाध्यक्ष, नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरका सदस्य एवं जनगर्जन पत्रिकाका...

  सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न सांसद थापा संयोजक रहेको संसदीय समिति गठन

  काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाले सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन गरेको छ ।  समितिको...

  यस्ता छन् बजेटका पाँच उद्देश्य र प्राथमिकता(पूर्णपाठ सहित)

  बजेटको नयाँ ब्यागका साथमा अर्थमन्त्री वर्षमान पुन । तस्बिरः केशब गुरुङ अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले कूल...

  बजेटको बक्तब्यमै भक्तपुरको शान, पुनको बजेटले बढायो ढकालको सम्मान

  सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/८२ को बजेट बक्तब्यमा भक्तपुर जिल्लाका केही आयोजनालाई प्राथमिकता...

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...