News Portal

 • चिनियाँ उच्च पदस्त अधिकारी लीको भक्तपुर भ्रमण सफल

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाताभक्तपुर,२९ भदौ २०७९
  २५६ पटक
  lee chinaभक्तपुर,२९ भदौ २०७९

  जनवादी गणतन्त्र चीनको राष्ट्रिय जनकंग्रेस स्थायी समितिका अध्यक्ष ली चा·शुले भक्तपुरको भ्रमण गरेका छन् । सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाको निमन्त्रणामा नेपाल भ्रमणमा रहेका लीले बुधवार बिहान भक्तपुरको भ्रमण गरेका हुन् ।

  संघीय सांसद प्रेम सुवाल, बागमती प्रदेश सांसद सुरेन्द्रराज गोसाई, नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापति, भक्तपुर सिडिओ रुद्रादेवी शर्मा लगायतले खौमास्थित भक्तपुर दरबार क्षेत्र प्रवेशद्वारमा अध्यक्ष लीलाई स्वागत गरेका थिए । अध्यक्ष लीको सम्मानमा भक्तपुर नगरपालिकाले विशेष कार्यक्रम आयोजना गरेको थियो ।

  अध्यक्ष चा·शु सम्मिलित करिब ७० जनाको प्रतिनिधिमण्डलले भक्तपुर दरबार क्षेत्रमा अवस्थित रामेश्वर मन्दिर, द्वारिकानाथ मन्दिर, बसन्तपुर दरबार, केदारनाथ मन्दिर, राष्ट्रिय कला संग्रहालय भवन, लुँ ध्वाका, पच्पन्न झ्याल दरबार, वत्सला मन्दिर, यक्षेश्वर महादेव मन्दिर, सिद्धिलक्ष्मी मन्दिर, लापां देग, तब सत्तल, सिलु महादेव मन्दिर, चतुब्रम्ह महाविहारबाट पैदल यात्रा गर्दै टौमढीको पाँचतले मन्दिर र भैरवनाथ मन्दिरको रुचिपूर्वक अवलोकन गरेका थिए । प्रतिनिधिमण्डल टोलीको स्वागतमा केदारनाथसँगैको डबलीमा भैल प्याखं प्रदर्शन गरिएको थियो ।उनले भक्तपुरको प्रख्यात भैल प्याखंलाई अत्यन्त चासो लिएर अवलोकन गरेका थिए ।

  अध्यक्ष चा·शुुले चीनमा पनि सयौं वर्ष पुराना संस्कृतिहरु जीवन्त रहेको जानकारी गराउदै भक्तपुरको सम्पदा संरक्षणको अवस्थाबाट आफू प्रभावित भएको बताएका थिए । उक्त अवसरमा अध्यक्ष ली चा·शुले सांसद सुवाल र नगर प्रमुख प्रजापतिलाई मायाको चिनो प्रदान गरेका थिए भने सांसद सुवाल र प्रमुख प्रजापतिले अध्यक्ष चा·शुलाई ‘मयुरको झ्याल’ र पार्टी तथा नगरपालिकाका प्रकाशनहरु मायाको चिनोको रुपमा प्रदान गरेका थिए ।

  चिनियाँ उच्च पदस्त अधिकारी लीको भक्तपुर भ्रमण सफल गराउन सकेको नगर प्रप्रमुख सुनिल प्रजापतिले प्रतिक्रिया दिएका छन । यसले दुई देशको सम्बन्ध सुमधुर हुने मात्र नभई चिनियाँ पर्यटक भित्राउन पनि महत्वपूर्ण हुने उनले विश्वास व्यक्त गरे । भ्रमणका क्रममा स्थानीयलाई आवागमनका केही असहजता भएपनि स्थानीयले त्यसलाई सहन गर्दै स्वागतमा सहभागी भएको भन्दै भक्तपुरकी सिडिओ रुद्रादेवी शर्माले धन्यवाद दिएकी छन् ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई आत्मविश्वास, सहकार्य र निर्देशनको पालना सम्बन्धी अभिमुखीकरण

  भक्तपुर १ सल्लाघारीस्थित अक्सफोर्ड प्राक्टिकल स्कुलले विद्यार्थी मार्ग निर्देशन, प्रतिभा पहिचान तथा पुरस्कार वितरण कार्यक्रम...

  लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामार्दा १६ जना समातिए

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमी १ लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामारी प्रहरीले १६ जनालाई समातेको छ । उक्त...

  विश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसमा समावेशी शिक्षा र जिविकोपार्जन सम्बन्धी गोष्ठी सम्पन्न

  हरेक वर्ष बिश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसको अवसरमा विभिन्न कार्यक्रमहरू आयोजना गर्दै आइरहेको डाउन सिन्ड्रोम समाज...

  नेराकस (निजामती) को बागमती प्रदेशमा ढुंगानाको अध्यक्षतामा २१ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को बागमती प्रदेश अध्यक्षमा श्रवण ढुंगाना निर्वाचित भएका छन् ।...

  पारिवारिक दुश्मनीले लियो ११ जनाको ज्यान

  पाकिस्तानमा एक प्रमुख स्थानीय राजनीतिज्ञसहित एघार व्यक्तिको हत्या भएको छ । बन्दुकधारीहरुले मङ्गलबार सो नरसंहार...