News Portal

 • भक्तपुरमा नि:शुल्क पानी र मास्क बाड्दै वाइसीएल

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाताभक्तपुर,१५ असोज २०७९
  ३३१ पटक
  dipshikhaभक्तपुर,१५ असोज २०७९

  नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन योङ्ग कम्युनिष्ट लिग नेपाल(वाइसीएल-नेपाल) ले दशैमा उपत्यका बाहिर जाने यात्रीहरुलाई निशुल्क पानी र मास्क वितरण गरेको छ । वाइसीएल भक्तपुरले भक्तपुर हुँदै आफ्नो घर हिडेका यात्रीहरुलाई निशुल्क पानी र मास्क वितरण गरेको हो ।

  सूर्यविनायकमा यात्रु सहायता कक्ष बनाएर सेवा दिइरहेको वाइसीएल भक्तपुरले प्रहरीसंग सहकार्य गरी क्षमता भन्दा बढी यात्रु नराख्न र तोकिए भन्दा बढी भाडा असुली नगर्न सुझाव दिने तथा अनुगमन गर्ने समेत गरिरहेको छ । त्यसैगरी सडक सरसफाई र सडक जाम व्यवस्थापनमा पनि वाइसीएलका स्वयमसेवक व्यस्त बनिरहेका देखिन्छन । यात्रामा हुँदा खाने वर्गका कमजोर आर्थिक अवस्था झल्कने मानिसहरुलाई बाटो खर्च समेत प्रदान गरिएको वाइसीएल भक्तपुरका इन्चार्ज नरेश रन्जितले जानकारी दिए ।

  उनले चाडपर्वको मौका पारेर हुनसक्ने कालोबजारी र महंगी नियन्त्रणका लागि वाइसीएलले खबरदारी गरिरहेको समेत जानकारी गराए । दशैँको सास्कृतिक रुपान्तरणको आवश्यकता औल्याउदै जिल्ला इन्चार्ज रन्जितले त्यसको अगुवाई पनि वाइसीएलले गर्ने उद्घोष गरे ।

  वाइसीएल भक्तपुरले रचनात्मक कार्य गरी जनताको सेवा गरेको प्रति नेकपा(माओवादी केन्द्र) भक्तपुरले वाइसीएललाई साथ् दिइरहेको पार्टीका जिल्ला संयोजक सुनिल बासुले बताए । जनवादी युवाहरुले दशैलाई घुमफिर र मनोरन्जनको रुपमा नलिइ यसैगरी जनसेवामा जुट्नुपर्नेमा समेत उनले जोड दिए । वाइसीएललाई उत्साहित गर्न पार्टीका पोलिटब्युरो सदस्य एवं भक्तपुर इन्चार्ज दिलिप प्रजापति भिष्म, वाइसीएल इन्चार्ज एवं केन्द्रीय सदस्य रामप्रसाद सापकोटा दीपशिखा त्यसैगरी केन्द्रीय सदस्यहरु देवेन्द्र श्रेष्ठ, डिपी ढकाल, प्रतिमा श्रेष्ठ लगायत नेताहरु समेत कार्यक्रममा सहभागी भएका वाइसीएल केन्द्रीय सचिव एवं युवा नेता दिनेश थपलिया आक्रोशले जानकारी दिए ।

  ycl

  वाइसीएलको सेवाभावबाट सर्वसाधारण आकर्षित भएका देखिन्थे । उनीहरुले राजनीतिक दल निकट युवाहरुले वाइसीएलबाट सिक्नुपर्ने प्रतिक्रिया दिएका छन् । ”वाइसीएलले यात्राबारे चासो राख्ने, शुभकामना दिने र पानी पिलाउने कार्य प्रशंसनीय छ ।” अधिकांश यात्रीले प्रतिक्रिया दिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरकै जेठो साहित्य मन्दिरको साधारण सभामा संस्थापक कायष्ठ सम्मानित

  भक्तपुरकै जेठो एवं देशकै पनि एक पुरानो र प्रतिष्ठित साहित्यिक संस्था नेपाल साहित्य मन्दिरको १३...

  सल्लाघारीमा चैत २३ देखि ११ दिनसम्म महोत्सव

  नयाँ वर्ष एवं बिस्का पर्वको अवसरमा भक्तपुरमा हुँदै आएको औद्योगिक, साँस्कृतिक, पर्यटन तथा व्यापार महोत्सवले...

  प्रकाश ‘माइला’ को ‘साइकलमा सल बेरियो’

  अनेसास केन्द्रीय कार्यसमितिका निवर्तमान अध्यक्ष तथा साहित्यकार प्रकाश पौडेल ‘माइला’को शब्द तथा वसन्त र अस्मिताको...

  पदम विश्वकर्मा साहित्य प्रतिष्ठानद्वारा ‘प्रतिबन्ध’ प्रकाशन तथा पुरस्कार वितरण

  पदम विश्वकर्मा साहित्य प्रतिष्ठान तथा नेपाल दलित तथा संस्कृति प्रतिष्ठानको आयोजनामा प्रतिबन्ध कथासंग्रहको लोकार्पण तथा...

  भक्तपुर नगरपालिकाले सञ्चालन गरेका शिक्षण संस्थाहरुमा नयाँ प्राचार्य नियुक्त

  भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा सञ्चालित ‘ख्वप मा.वि.’, ‘ख्वप कलेज’, ‘शारदा क्याम्पस’, ‘शारदा क्याम्पस मा.वि’ र ‘ख्वप कलेज...