News Portal

 • भक्तपुर-१ मा नेमकिपाका सुवाल, गठबन्धनका गोठे र एमालेका गेलालसहित १४ मनोनयन दर्ता

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २३ असोज २०७९
  ११२६ पटक
  भक्तपुर, २३ असोज २०७९

  प्रतिनिधि सभाका २ क्षेत्र र प्रदेश सभाका लागि ४ वटा क्षेत्र रहेको भक्तपुरमा उम्मेदवारहरुको मनोनयन दर्ता सम्पन्न भएको छ । आइतवार निर्धारित समयमै हर्षउल्लास सहित मनोनयन दर्ता सम्पन्न भएको हो ।

  निर्वाचन  क्षेत्र नं १ मा नेपाल मजदुर किसान पार्टीका तर्फबाट पार्टी सचिव प्रेम सुवालले प्रतिनिधि सभा सदस्यका लागि मनोनयन दर्ता गराएका छन् । क्षेत्र नं १ प्रदेश ‘क’ चाँगु नारायण क्षेत्रमा मीनबहादुर बाटाको मनोनयन परेको छ भने प्रदेश ख भक्तपुर नगर क्षेत्रमा जिल्ला अध्यक्ष सुरेन्द्रराज गाेसाईँले उम्मेदवारी दिएका छन् । अघिल्लो निर्वाचनमा सुवाल र गोसाई दुबैले जीत हासिल गरेका थिए ।

  नेमकिपाको एकमात्र किल्लाको रुपमा रहेको यो क्षेत्र तोड्न सत्तारुढ गठबन्धनबाट सुनिल गोठेले सर्वसम्मत उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् । माओवादी केन्द्रको तर्फबाट प्रतिनिधि सभा सदस्य उम्मेदवार बनेका उनलाई साथ् दिदै सत्तारुढ पाँच दलीय गठबन्धनका अन्य घटकले उम्मेदवार खडा गरेका छैनन् । उनी पार्टीका जिल्ला संयोजक समेत हुन् । त्यसैगरी नेकपा(एमाले)ले निवर्तमान जिसस प्रमुख नवराज गेलाललाई उम्मेदवार बनाएर चुनावी मैदानमा ओर्लिएको छ । राप्रपाबाट पूर्व जर्नेल भरत खड्काले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् भने राप्रपा नेपालबाट माधव खत्रीको उम्मेद्वारी दर्ता भएको छ ।

  उक्त क्षेत्रको प्रदेश ‘क’ चाँगुनारायण क्षेत्रमा गठबन्धनका तर्फबाट सुरेश श्रेष्ठ उम्मेदवार बनेका छन् । यो क्षेत्रबाट प्रदेश मन्त्री रहेका कृष्णलाल भडेलले यस अघि बाम गठबन्धनका उम्मेदवारलाई पराजित गर्न सफल भएका थिए । भडेल नै उम्मेद्वार बन्न कस्सिएका भएपनि काँग्रेस भित्रको भागबण्डा मिलाउँदा महासमिति सदस्य रहेका युवा नेता श्रेष्ठको भागमा उम्मेद्वारी परेको हो । काँग्रेस भित्र उनी महासचिव गगन थापा निकट नेता मानिन्छन । यस क्षेत्रमा नेकपा एमालेका पुराना नेता मोहनवीर श्रेष्ठले मनोनयन दर्ता गराएका छन् । पार्टीको जिल्ला सचिव श्रेष्ठ पूर्व गाविस अध्यक्ष समेत हुन् । यहाँ राप्रपाले अधिवक्ता रहेका राजु कुइकेललाई उम्मेदवार बनाएको छ ।

  त्यसैगरी प्रदेश ‘ख’ भक्तपुर नगर क्षेत्रमा गठबन्धनबाट नेपाली काँग्रेसकै नेता पबन भुजु उम्मेदवार बनेका छन् । उक्त क्षेत्रमा नेकपा(एमाले)बाट नारायण सुन्दर सिन्तकलाले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् । त्यसैगरी राप्रपाबाट रोशन नापितले मनोनयन दर्ता गराएका छन् ।

  भक्तपुरको निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ मा दलबाट र स्वतन्त्र गरी १४ जनाले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका जिल्ला निर्वाचन कार्यालय भक्तपुरका सूचना अधिकारी भिम बहादुर बिसीले बताएका छन् । उनीहरुले मूख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय रहेको भक्तपुर नगरपालिका वडा नं २ स्थित पुरानो जनज्योति पुस्तकालय परिसरमा पुगी उम्मेद्वारी दर्ता गराएका हुन् । गत स्थानीय तहको निर्वाचन कुसलतापूर्वक सम्पन्न गराएका जिल्ला अदालतका मुख्य न्यायाधिस गोपालप्रसाद बास्तोला यस पटक पनि मूख्य निर्वाचन अधिकृतको जिम्मेवारीमा रहेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा नर्सिङ्ग पढाउछौं : सांसद थापा

  durlab

  प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको नेपाल कोरिया मैत्री नगर अस्पताललाई स्वास्थ्य शिक्षासंग...

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...

  गोपाल नारायणको नेतृत्वमा नेराकस(निजामती)को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन गरिएको छ । निवर्तमान अध्यक्ष...

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...