News Portal

 • उद्धार गर्नेलाई नै उद्धार गर्नुपर्ने नहोस् : सिडिओ शर्मा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, ३० असोज २०७९
  ८१८ पटक
  भक्तपुर, ३० असोज २०७९

  भक्तपुरको प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले उद्धार गर्नेलाई नै उद्धार गर्नुपर्ने अवस्था आउनु नहुने बताएकी छन् । विपतको बेला उद्धारका लागि परिचालित हुने जनशक्तिको दक्षता र  योग्यतामा जोड दिदै उनले सोकुरा बताएकी हुन् ।

  आइतबार जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुर द्वारा आयोजित आगलागी नियन्त्रण प्रतिकार्य अभ्यासको समापन कार्यक्रमलाई इन्द्रबक्स गणमा सम्बोधन गर्दै प्रमुख जिल्ला अधिकारी शर्माले सम्भावित विपतको बेला हुने अलमललाई अन्त्य गर्दै प्रभावकारी उद्धारका लागि अभ्यासको आवश्यकता र महत्व माथि प्रकाश पारिन्  । उनले यस्ता खाले अभ्यासले उद्धार टोलिका सदस्यबीच समन्वय हुने र एकआपसका अनुभव बाट उद्धार कार्य सरल र सहज बन्ने बताइन् । सिडिओ शर्माले उद्धारका लागि आवश्यक साधन श्रोतको उपलब्धता र उद्धारकर्ताको योग्यता, दक्षता र क्षमता विकासका लागि तीनै तहका सरकारले सहयोग गर्ने विश्वास ब्यक्त गरिन् । उनले जिल्लामा सक्षम उद्धार टोलि हुँदा अन्य जिल्लामा समेत उद्धारमा पठाउन सकिने भएको भन्दै सक्षम उद्धारकर्ता उत्पादनको आवश्यकता औल्याइन ।

  उक्त अवसरमा सम्भावित आगलागी नियन्त्रणका लागि तयार पारिएको उद्धार टोलीले अभ्यास प्रदर्शन गरेको थियो । ३ दिनसम्मको तालिमबाट प्राप्त ज्ञान उनीहरुले अभ्यासका क्रममा प्रदर्शन गरेका थिए ।

  अभ्यासको अवलोकन र हौसलाका लागि नेपाली सेनाका सहायक रथी बिष्णुबहादुर खड्का र इन्द्रबक्स गणका गणपति श्यामराजा बिक्रम थापा, सशस्त्र प्रहरी बल २२ नम्बर गणका गणपति नरबहादुर रावत, जिल्ला प्रहरी परिसरका प्रहरी नायब उपरीक्षक राजु पाण्डे, भक्तपुर अस्पतालकी निमित्त मेसु डा सुमित्रा गौतम, जुद्ध वारुण यन्त्र कार्यालय भक्तपुरका प्रमुख बिजय धौभडेल लगायतको उपस्थिति रहेको थियो । अभ्यासमा सेना,प्रहरी, रेड्क्रस, अस्पताल, दमकल र आरएनए १६ का सदस्यहरुले आफ्नो कौसल प्रदर्शन गरेका प्रशिक्षक अरुण सैजुले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका बासिन्दा श्रेष्ठ बागमती प्रदेश सरकारका प्रवक्ता

  बागमती प्रदेशका आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री गंगानारायण श्रेष्ठले प्रदेश सरकार प्रवक्ताको जिम्मेवारी पाएका छन्...

  साहित्यकार पदम विश्वकर्मा सम्मानित

  अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज (अनेसास) बोर्ड अफ ट्रस्टीका अध्यक्षमा निर्वाचित भएका साहित्यकार पदम विश्वकर्मालाई राजधानीका...

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा नर्सिङ्ग पढाउछौं : सांसद थापा

  durlab

  प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको नेपाल कोरिया मैत्री नगर अस्पताललाई स्वास्थ्य शिक्षासंग...

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...