News Portal

 • भाउजुको प्रेममा परी दाजुको हत्या गर्ने हत्यारा १२ वर्षपछि भक्तपुरमा फेला

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ३१ असोज २०७९
  २१६३७ पटक
  thimi police circleभक्तपुर, ३१ असोज २०७९

  अदालतले जन्म कैद हुने सजाय गरेका एक फरार अपराधी १२ वर्ष पछि भक्तपुरमा फेला परेका छन् । प्रहरी वृत्त थिमीको प्रहरी टोलीले १२ वर्षदेखि फरार रहेका उनलाई फेला पारेका हो ।

  पक्राउ परेका अपराधी दाङ्ग जिल्लाको साबिक सैघा गा.बि.स. वडा नं. २ कोईला बस्ती (हालको घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं.१९) स्थायी ठेगाना भएका प्रेम बहादुर राना हुन् । आफ्नै भाउजु नाता पर्ने बिन्दु रानासंग अनैतिक सम्बन्धमा रहेका प्रेमले बिन्दुका श्रीमान् दाजु नाता पर्ने सूर्यबहादुर राना बैदेशिक रोजगारीबाट फ़र्किएको पाँच दिनपछि हत्या गरेका थिए । प्रेम र बिन्दुको मिलेमतोमा रक्सीमा धतुरो मिसाएर बेहोस बनाइ घाटी थिची उनको हत्या भएको प्रहरीले जनाएको छ ।

  त्यति मात्र होइन, हत्या गरी डोकोमा बोकी नजिकैको जंगलको भिरालो खोल्सामा लगि फालि दिएको शव १५ दिनपछि मात्र प्रहरीले फेला पारेको थियो । श्रीमती बिन्दुले जेल सजाय भोगेपनि प्रेम फरार रहँदा फैसला कार्यान्वयन हुन सकेको थिएन । अदालतले कर्तब्य ज्यान मुद्दामा जन्मकैद फैसला गरेका व्यक्ति पक्राउ नपर्दा प्रहरी प्रशासनको योग्यतामै प्रश्न चिह्न लागेको थियो ।

  प्रहरी वृत्त थिमीका प्रमुख रहेका डिएसपी हरिनन्दन चौधरीका अनुसार १२ वर्षदेखि फरार रहेका प्रेमबहादुर राना ठिमीको संगम चोकबाट समातिएका हुन् । कर्तब्य ज्यान केसमा सजाय पाएका फरार अपराधी भक्तपुरमा लुकीछुपी रहेको सूचना पाएपछि खोजीकार्यलाई महत्व दिएर थिमी वृत्तले प्रहरी टोली परिचालन गरेको थियो । उनी ठिमीमा डेरा गरी परिवारसहित बस्दै आएका भेटिएको डिएसपी चौधरीले जानकारी दिए ।

  दाङ्गको जिल्ला अदालतले जन्मकैद फैसला गरेको १२ वर्षदेखि फरार रहेका प्रेमलाई पक्राउ गरी जिल्ला अदालत भक्तपुरमा आइतवार पेश गरिएको थियो । उनलाई अदालतको आदेशले ठेकिएको कैद भुक्तानको लागि कारागार कार्यालय जगन्नाथदेवल काठमाडौं चलान गरिएको जिल्ला प्रहरी परिसरका सूचना अधिकारी राजु पाण्डेले जानकारी गराए । १२ वर्षदेखि फरार रहेका अपराधी पक्राउ गर्नु भक्तपुर प्रहरीको सफलता भएको उनको भनाइ छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ओली प्रधानमन्त्री नियुक्त, सोमबार शपथ

  राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त गरेका छन् । उनले...

  झरीले रोक्न सकेन ‘चाँगुनारायण सिटी एभोकाड़ो सिटी अभियान’ प्रतिको आकर्षण

  ‘चाँगुनारायण सिटी, एभोकाड़ो सिटी अभियान’ अन्तर्गत यो वर्ष पनि नि:शुल्क विरुवा वितरण कार्य भईरहेको छ...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्डले पाएनन् संसदको विश्वास

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले संसदको विश्वास गुमाएका छन् । प्रतिनिधि सभामा बहुमत सदस्यले उनलाई बिश्वासको...

  पटक पटक प्रधानमन्त्री बन्ने लालसाले राजनीतिक अस्थिरता : प्रेम सुवाल

  prem suwal rostram

  नेमकिपाका सचिव एवं प्रतिनिधि सभाका सदस्य प्रेम सुवालले शाशक दलका नेताहरुको पटक पटक प्रधानमन्त्री बन्ने...

  सर्लाहीबाट काठमाडौंतर्फ आउँदै गरेको विङ्गर दुर्घटना हुँदा ११ घाईते

  सिन्धुली । सिन्धुली जिल्लाको गोलान्जोर गाउँपालिका–७ स्थित मरीन डाईभर्सन ईलाकामा सर्लाहीबाट काठमाडौंतर्फ आउँदै गरेको विङ्गर...