News Portal

 • भाउजुको प्रेममा परी दाजुको हत्या गर्ने हत्यारा १२ वर्षपछि भक्तपुरमा फेला

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ३१ असोज २०७९
  २१५०० पटक
  thimi police circleभक्तपुर, ३१ असोज २०७९

  अदालतले जन्म कैद हुने सजाय गरेका एक फरार अपराधी १२ वर्ष पछि भक्तपुरमा फेला परेका छन् । प्रहरी वृत्त थिमीको प्रहरी टोलीले १२ वर्षदेखि फरार रहेका उनलाई फेला पारेका हो ।

  पक्राउ परेका अपराधी दाङ्ग जिल्लाको साबिक सैघा गा.बि.स. वडा नं. २ कोईला बस्ती (हालको घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं.१९) स्थायी ठेगाना भएका प्रेम बहादुर राना हुन् । आफ्नै भाउजु नाता पर्ने बिन्दु रानासंग अनैतिक सम्बन्धमा रहेका प्रेमले बिन्दुका श्रीमान् दाजु नाता पर्ने सूर्यबहादुर राना बैदेशिक रोजगारीबाट फ़र्किएको पाँच दिनपछि हत्या गरेका थिए । प्रेम र बिन्दुको मिलेमतोमा रक्सीमा धतुरो मिसाएर बेहोस बनाइ घाटी थिची उनको हत्या भएको प्रहरीले जनाएको छ ।

  त्यति मात्र होइन, हत्या गरी डोकोमा बोकी नजिकैको जंगलको भिरालो खोल्सामा लगि फालि दिएको शव १५ दिनपछि मात्र प्रहरीले फेला पारेको थियो । श्रीमती बिन्दुले जेल सजाय भोगेपनि प्रेम फरार रहँदा फैसला कार्यान्वयन हुन सकेको थिएन । अदालतले कर्तब्य ज्यान मुद्दामा जन्मकैद फैसला गरेका व्यक्ति पक्राउ नपर्दा प्रहरी प्रशासनको योग्यतामै प्रश्न चिह्न लागेको थियो ।

  प्रहरी वृत्त थिमीका प्रमुख रहेका डिएसपी हरिनन्दन चौधरीका अनुसार १२ वर्षदेखि फरार रहेका प्रेमबहादुर राना ठिमीको संगम चोकबाट समातिएका हुन् । कर्तब्य ज्यान केसमा सजाय पाएका फरार अपराधी भक्तपुरमा लुकीछुपी रहेको सूचना पाएपछि खोजीकार्यलाई महत्व दिएर थिमी वृत्तले प्रहरी टोली परिचालन गरेको थियो । उनी ठिमीमा डेरा गरी परिवारसहित बस्दै आएका भेटिएको डिएसपी चौधरीले जानकारी दिए ।

  दाङ्गको जिल्ला अदालतले जन्मकैद फैसला गरेको १२ वर्षदेखि फरार रहेका प्रेमलाई पक्राउ गरी जिल्ला अदालत भक्तपुरमा आइतवार पेश गरिएको थियो । उनलाई अदालतको आदेशले ठेकिएको कैद भुक्तानको लागि कारागार कार्यालय जगन्नाथदेवल काठमाडौं चलान गरिएको जिल्ला प्रहरी परिसरका सूचना अधिकारी राजु पाण्डेले जानकारी गराए । १२ वर्षदेखि फरार रहेका अपराधी पक्राउ गर्नु भक्तपुर प्रहरीको सफलता भएको उनको भनाइ छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...

  एनसेलको शेयर खरिद बिक्री छानविन गर्न उच्चस्तरीय समिति

  दूरसञ्चार सेवा प्रदायक कम्पनी एनसेलको शेयर खरिद बिक्रीका सम्बन्धमा अध्ययन तथा छानविन गर्न सरकारले एक...

  समाजवाद उन्मुख भक्तपुर : किसानलाई नि:शुल्क कम्पोष्ट मल, आलुको बिउँमा आधा अनुदान

  bhaktapur municipality

  भक्तपुर नगरपालिकाले स्थानीय किसानलाई निशुल्क कम्पोष्ट मल वितरण गर्ने भएको छ । नगरपालिकाले नगर भित्रका...

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...