News Portal

 • भक्तपुर-२ मा दुर्लभ थापाको रोमाञ्चक जीत, पूर्वमन्त्री महेश बस्नेत पराजित

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, ८ मङ्सिर २०७९
  २२९ पटक
  भक्तपुर, ८ मङ्सिर २०७९

  नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सभापति रहेका गठबन्धनका साझा उम्मेदवार दुर्लभ थापाले भक्तपुर-२ मा बिजय प्राप्त गरेका छन् । निकटत्तम प्रतिस्पर्धी रहेका पूर्व मन्त्री एवं निवर्तमान सांसद एमाले उम्मेदवार महेश बस्नेतलाई पराजित गर्दै उनले बिजय प्राप्त गरेका हुन् ।

  बिहीवार बिहान सम्पन्न मतगणना अनुसार कांग्रेसका थापाले एमालेका बस्नेतलाई ९ सय ६७ मतान्तरले पछि पार्दै बिजय प्राप्त गरेका निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयका एक कर्मचारीले भक्तपुर पोस्टलाई बताए । उनका अनुसार थापाले २४ हजार २ सय ३९ मत प्राप्त गर्दा बस्नेतले २३ हजार २ सय ८२ मत प्राप्त गरेका छन् । यस निर्वाचन क्षेत्रमा ६५ हजार ९ सय १९ मत खसेको थियो । चार दिन देखि जारी मतगणनाको सार्वजनिक नतिजा प्रत्येक पटक निकै प्रतिस्पर्धात्मक र रोमान्चक बनेको थियो । हरेक पटक थापाले अग्रता  लिएका भएपनि बस्नेतले निकै कम अंकको मतान्तर दिदै हरेकपटक कडा चुनौती पेश गरेका थिए । अन्ततः अन्तिम नतिजा पनि थापाकै पक्षमा आएपछि बस्नेत हार ब्यहोर्न बाध्य बन्न पुगेका छन् ।

  अघिल्लो निर्वाचनमा कांग्रेस उम्मेदवार रहेका हेभिवेट नेता दमननाथ ढुंगानालाई डबल मतले पराजित बनाएका बस्नेतलाई यस पटक भने प्रतिनिधि सभा प्रवेश गर्नबाट रोक्न कांग्रेसकै जिल्ला सभापति रहेका नेता दुर्लभ थापा सफल बन्न पुगेका छन् ।             

  कांग्रेसका थापालाई तेब्बर मतान्तरले जित्ने दावी गरेका बस्नेतलाई हारको स्वाद चखाउन सफल भएपछि गठबन्धनका कार्यकर्ता उत्साहित भएका छन् । एकाबिहानै देखि बोडेस्थित मत गणनास्थलमा नेताकार्यकर्ताहरु बधाई तथा शुभकामना साटासाट गरिरहेका कांग्रेसका नगर प्रवक्ता रमेश खड्काले बताएका छन् । जीतको खुसियालीमा गठबन्धनका नेताकार्यकर्ता रमाइरहेका छन् । यस क्षेत्रको प्रदेश सभा तर्फ भने १ मा एमाले उम्मेदवार किरण थापामगर र २ मा गठबन्धनका डा राजेन्द्रमान श्रेष्ठ जीत हासिल गर्न सफल भएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नाै वर्षमा पुल बनेपछि निकुञ्जले भन्याे ‘प्रवेश निषेध’

  चितवनको वाल्मीकि आश्रम र नवलपरासी (बर्दघाट सुस्तापूर्व) त्रिवेणीधाम जोड्ने आकर्षक झोलुङ्गे पुल बनेको छ ।...

  रविको नागरिकता छानबिन गर्न गृह र परराष्ट्रलाई पत्र

  राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका सभापति रवि लामिछानेको नागरिकता विषयमा अनुसन्धान गर्न अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले अग्रसरता...

  दोलखाबाट माओवादी केन्द्रका कार्की निर्वाचित

  प्रतिनिधिसभा सदस्यमा दोलखाबाट नेकपा माओवादी केन्द्रका गङ्गा कार्की निर्वाचित भएका छन् । कार्कीले नेकपा एमालेका...

  भारतीय पक्षले गर्यो नेपाल-भारत सीमा पुल बन्द

  सोमबार बिहानदेखि भारतीय पक्षले खलंगामा रहेको नेपाल-भारत सीमा पुल बन्द गरेको छ । दार्चुला सदरमुकाम...

  भोलाछेँ पोखरी भक्तपुरको हेर्नलायक एक आकर्षक पोखरी: प्रमुख प्रजापति

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले भोलाछेँस्थित भोलाछेँ पोखरी भक्तपुरको हेर्नलायक एक आकर्षक पोखरी भएको बताएका...