News Portal

 • बागमती प्रदेश सभा सदस्य द्वय देवेन्द्र र भावना सम्मानित

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाताभक्तपुर, १९ पुस २०७९
  ३८४ पटक
  भक्तपुर, १९ पुस २०७९

  बागमती प्रदेशको प्रदेश सभा सदस्य द्वय देवेन्द्र श्रेष्ठ र भावना श्रेष्ठ सम्मानित भएका छन् । नेकपा (माओवादी केन्द्र) भक्तपुर नगरको पूर्ण बैठकमा मंगलबार उनीहरुलाई सम्मान गरिएको हो ।

  पार्टीका जिल्ला इन्चार्ज दिलिप प्रजापति भीष्मको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न पूर्ण बैठकमा देवेन्द्र र भवनालाई जुजु धौको सगुन र सम्मान पत्रबाट सम्मानित गरिएको नगर अध्यक्ष राकेश सुवालले जानकारी गराए । सम्मानित हुने दुबै पार्टीका जनयुद्धमा प्रत्यक्ष सहभागी भएका एवम् भक्तपुरका स्थापित पार्टी नेतृत्व हुन् ।                                                               

  उक्त अवसरमा प्रदेश सभा सदस्य देवेन्द्र श्रेष्ठले माओवादीले यथास्थितिबादी पार्टीहरुलाई लतारेर गणतन्त्रमा ल्याइपुर्याएको बताउदै माओवादी केन्द्र युग बदल्ने पार्टी भएको प्रष्ट पारे । भक्तपुरमा नेमकिपाले माओवादी केन्द्र र अध्यक्ष प्रचण्डबारे बिष बमन गर्नु इतिहासको नजर अन्दाज भएको उनको भनाइ छ । भक्तपुर सह इन्चार्ज समेत रहेका श्रेष्ठले माओवादी केन्द्रबाट नेमकिपा सबैभन्दा बढी भयभित भएकाले भ्रमपूर्ण प्रचार गरि माओवादी केन्द्रको संगठन कमजोर पार्न खोजेको जिकिर गर्दै नेमकिपाका सांसद र नगर प्रमुखलाई समेत बढी शक्तिशाली बनाउन वर्तमान राजनीतिक ब्यवस्थाका लागि माओवादीको रगत बगेको स्मरण गर्न आग्रह गरे ।  माओवादी एजेन्डाले देशमा जितिरहेको जिकिर गर्दै उनले फेरिपनि एकपटक माओवादी गर्जिनुपर्ने र जनताको शासनलाई मजबुद पार्नुपर्ने आवश्यकता औल्याए । त्यसैगरी अर्की सदस्य भावनाले जनयुद्धमा जस्तै वर्तमान जिम्मेवारीलाई पनि आफ्नो क्षमताले भ्याए सम्म देश र जनताको हितमा प्रयोग गर्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरिन । उनीहरुले आफ्नो कार्यकालमा भक्तपुरको दीर्घकालीन बिकासका योजना बनाउने र लागू गर्ने बताउदै त्यसका लागि पार्टी पङ्ति र भक्तपुर बासी सबैबाट साथ र सहयोग मिल्ने बिश्वास ब्यक्त गरेका थिए ।

  कार्यक्रममा पोलिट्ब्युरो सदस्य एवं  जिल्ला इन्चार्ज भीष्म, केन्द्रीय सदस्य डिपी ढकाल र जिल्ला संयोजक सुनिल बासुले समसामयिक राजनीतिक विषयमा प्रष्ट पारेका नगर सचिव बिक्रम ह्याङोले जानकारी दिए । उक्त अवसरमा जिल्ला सचिव जीवन तज, नगर इन्चार्ज उमा कपाली त्यसैगरी प्रदेश सदस्य युवराज आचार्य र वाइसीएल नेता नरेश रन्जितको पनि आतिथ्यता रहेको नगरका नेता कृष्णमान बनमालाले बताएका छन् । पूर्ण बैठकले निर्वाचनको समीक्षा समेत गरेको तथा भावी कार्यक्रम र कार्यनीति पारित गरेको बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  आफ्नै जीवनको संस्मरण समेटिएको पुस्तक यमलोकको...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु...

  सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका...