News Portal

 • चाँगुनारायणमा सबैभन्दा बढी राजश्व उठ्ने दुवाकोट, कम उठ्ने झौखेल

  मदन ढुंगाना / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, २६ पुस २०७९
  ४१९ पटक
  भक्तपुर, २६ पुस २०७९

  चाँगुनारायण नगरपालिकाले चालू आर्थिक वर्षको ६ महिनामा ७२ लाख बढी घरबहाल कर असुली गरेको छ । नगरपालिकाको १२ औं नगरसभा अधिवेशनमा मंगलबार प्रस्तुत अर्ध बार्षिक समिक्षामा सोकुरा सार्वजनिक गरिएको हो ।                                                                                                            नगरपालिकाले सबैभन्दा बढी आम्दानी भने सिफारिस दस्तुरवापतको शुल्क असुली बाट गरेको देखिन्छ । पुस २० गते सम्मको तथ्यांकका आधारमा हेर्दा सिफारिस शुल्क बापत नगरपालिकाले १ करोड ७१ लाख ४२ हजार ६ सय ९५ राजश्व असुली गरेको बताइएको छ । दोस्रो बढी राजश्व भने ब्यवसाय दर्ता बाट १ करोड २० लाख बढी असुली भएको छ ।  त्यसपछि नक्सा पासको दस्तुरबाट तेस्रो सर्वाधिक आय संकलन भएको छ । नक्सा पास दस्तुर बाट नगरपालिकाले १ करोड ११ लाख ७७ हजार ४ सय २४ उठाएको हो ।                                                                                                                     प्रशासनीक दण्ड जरिवाना बाट पनि नगरपालिकाले यस अवधिमा ९ लाख बढी राजश्व संकलन गरेको जानकारी प्राप्त भएको छ  । नगरपालिकाले नगर सभाको १२ औ अधिवेशनमा बिबिध १३ शिर्षकमा उठाइएका राजस्वको जानकारी प्रस्तुत गरिएको छ । त्यसैगरी सर्वाधिक राजश्व वडा नम्बर २(दुवाकोट) बाट ६२ लाख ६२ हजार  बढी प्राप्त भएको र सबैभन्दा कम वडा नम्बर ३(झौखेल) बाट २० लाख ७० हजार मात्र प्राप्त भएको समेत जानकारी प्राप्त भएको छ ।                                                                                                          चाँगुनारायण नगरपालिकाको नगरसभाको १२ औं अधिवेशनले  आर्थिक वर्ष २०७९/८० को संशोधिन नीति तथा कार्यक्रमलाई संसोधन गर्दै पारित गरेको छ । साथै, नगरपालिकाको अर्धवार्षिक समिक्षा समेत सर्वसम्मतले पारित गरेको छ ।अधिवेशनको अर्को बैठक बिहीबार बस्ने प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत हिरामणी सुवेदीले बताएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका बासुले ल्याए मोबाइल हराउन नदिने ‘एप’

  भक्तपुरका व्यवसायी सुवास बासुले मोबाइल हराउन नदिने एप्लिकेशन भित्राएका छन् । उनले भारतमा लोकप्रिय रहेको...

  एमाले भक्तपुरको अध्यक्षमा दोहोरिए देउजा

  नेकपा एमालेको भक्तपुर जिल्ला कमिटीको ९ औं अधिवेशनले नयाँ नेतृत्व निर्वाचित गरेको छ । सल्लाघारीस्थित...

  भक्तपुर एमालेमा २ प्यानल, मतदानबाट नेतृत्व निर्वाचित गरिँदै

  नेकपा एमालेको भक्तपुर जिल्ला कमिटीमा नयाँ नेतृत्व चयनका लागि निर्वाचन हुने भएको छ । सल्लाघारीस्थित...

  भक्तपुर निवासी पौडेल ३८ वर्षमै सहसचिव सिफारिस

  krishna paudel CDO

  बिराटनगर स्थायी ठेगाना भई भक्तपुरको मध्यपुर थिमी-३ निवासी गृह मन्त्रालयका उपसचिव कृष्ण पौडेल निजामती सेवाको...

  सर्लाही एमालेमा पुन: साहकै नेतृत्व, १२ मतले पछि परे प्रसाईं

  नेकपा एमाले जिल्ला कमिटी सर्लाहीको अध्यक्षमा राजकुमार साह निर्वाचित भएका छन् । सदरमुकाम मलंगवामा बुधबार...