News Portal

 • अबैध खानी खोज्दै सिडिओ कार्यालय

  निशा कुस्मा / भक्तपुर पोस्टभक्तपुर, २७ पुस २०७९
  २१५ पटक
  bhaktapur cdoभक्तपुर, २७ पुस २०७९

  भक्तपुरमा कानुन बिपरित संचालनमा रहेका ढुङ्गा र बालुवाको खानी भएको नभएको यकिन गर्न अनुगमन टोली बनाइएको छ । सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी माधवप्रसाद शर्माको नेतृत्वमा एक अनुगमन टोली गठन गरिएको हो ।

  अबैध क्रसर उद्योग बन्द गर्न गृह मन्त्रालयले परिपत्र गरेपछि त्यस्तो उद्योग भए नभएको यकिन गर्न अनुगमन तीब्र बनाइएको सिडिओ कार्यालय श्रोतले जनाएको छ । अनुगमन टोलीले घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालयमा उत्खननको उदेश्य राखी दर्ता भएका उद्योगहरुलाई निगरानीमा राखी अनुगमन गरिरहेको बताइएको छ ।

  साथै, त्यस्ता उद्योग बिना दर्ता पनि संचालन भएका देखिएमा तुरुन्त सूचना दिन स्थानीय प्रहरी, अनुसन्धान बिभाग र स्थानीय सरकारसंग आग्रह गरिएको बुझिएको छ । बिपद ब्यवस्थापन समितिको बैठकमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले त्यस्ता उद्योगलाई तुरुन्त बन्द गर्ने बताउँदै सूचना र सहयोगका लागि आग्रह गरेकी एक सहभागीले जानकारी गराएका छन् ।

  अबैध खानी संचालनले प्राकृतिक प्रकोपको जोखिम बढ्ने बताउँदै सिडिओ शर्माले स्थानीय सरकार समेत यसमा सजग भइ जथाभावी खानी उत्खननको अनुमति दिन नहुने बताएकी थिइन् । श्रोतका अनुसार बैठकमा जिसस प्रमुख इश्वर बहादुर थापाले प्राकृतिक प्रकोप बाट बच्न जनचेतना र पूर्वतयारीमा जोड दिएका थिए । त्यसैगरी सूर्यविनायकका मेयर बासुदेव थापा, चागुनारायणका मेयर जीवन खत्री, भक्तपुरकी उपमेयर रजनी जोशी र मध्यपुर थिमिका प्रतिनिधि भगिरथ अधिकारीले आ-आफ्नो नगरमा प्रकोपको जोखिम र त्यसबाट बच्न गरिएका तयारी बारे अवगत गराएका बताइएको छ ।

  उक्त अवसरमा सशस्त्र प्रहरी बल २२ नम्बर गणका गणपति नरबहादुर रावतले बिकासे आयोजनाका नाममा अबैध खानी संचालन भएको हुनसक्ने तर्फ सचेत भइ सबै क्षेत्रमा निगरानी, अनुगमन र कार्वाही लाई प्रभावकारी बनानुपर्ने बताएका थिए ।

  सहायक सिडिओ माधव प्रसाद शर्माले अबैध खानी बन्द गराउन र संचालकलाई कार्वाही गर्न आफ्नो नेतृत्वमा अनुगमन टोली बनेको पुष्टि गरेका छन् । उनले कसैसंग यस्तो उद्योग संचालनको सूचना भए सिडिओ कार्यालयमा जानकारी गराउन समेत आग्रह गरे । श्रोतका अनुसार ३ उद्योग शंकाको घेराभित्र परेका छन् । तर, सहायक सिडिओ शर्माले यसबारे बताएका छैनन् । उनले छिट्टै प्रतिवेदन पेश गर्ने प्रतिक्रिया दिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...

  गोपाल नारायणको नेतृत्वमा नेराकस(निजामती)को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन गरिएको छ । निवर्तमान अध्यक्ष...

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...

  हस्तलिखित भित्रेपात्रोमार्फत नेपाल चिनाउँदै

  १९ भाषामा प्रकाशित मित्रवनको गुफा नामको बालउपन्यासका लेखक तथा चित्रकार धीरजनाथ अमात्य अद्वितीय छन् ।...