News Portal

 • रविले हिम्मत हार्नु हुँदैन : अध्यक्ष सहयात्री

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाताभक्तपुर, १३ माघ २०७९
  १३८ पटक
  भक्तपुर, १३ माघ २०७९

  उपप्रधान एवं गृहमन्त्री रवि लामिछानेको सांसद र मन्त्री पद खारेज हुनेगरी  सर्वोच्च अदालतले उनको नागरिकता सम्बन्धि मुद्दाको फैसला सुनाएसंगै लामिछानेले पदबाट राजिनामा दिएका छन् । उनको राजिनामाले राजनीतिक बृत्तमा नयाँ तरङ्ग पैदा भएको छ भने यस विषयमा विभिन्न प्रतिक्रिया पनि आइरहेका छन् ।

  यसैबीच सत्तारुढ दल नेकपा (माओवादी केन्द्र)का बागमती प्रदेश अध्यक्ष एवं प्रदेश सांसद सरल पौडेल सहयात्रीले रवि नीरस बन्दै गएको नयाँ पुस्ता र राजनीतिक बितृष्णाले बिरक्तिएको युवा पंक्तिका बीच एक आशाको चिंगारी भएको भन्दै हिम्मत नहार्न सुझाव दिएका छन् । रविले कानुनी मान्यतालाई सम्मान गर्दै धुलो टक्टक्याएर अघि बढ्नुपर्ने उनले प्रतिक्रिया दिएका छन् । रवि राजनीतिक बैधताको हिसावले जनअनुमोदित लोकप्रिय युवा नेता रहेकोले उनीप्रति सम्मान ब्यक्त गर्दै अध्यक्ष सहयात्रीले युवाहरु प्रतिको आशा र बिश्वास कायम राख्न रवि दरो गरि उभिनुको बिकल्प नभएको बताएका छन् ।

  “रविको नागरिकता प्रकरण गम्भीर कानुनी लापर्वाही हो । कानुन अनुसार अदालतले यो भन्दा अर्को निर्णय गर्न सक्दैन थियो ।” उनले भने । नागरिकता जस्तो बिषयमा समेत लापर्वाही गर्दा नयाँ पुस्ताको असाध्य गह्रुंगो आशालाई बोकेर हिंड्न सक्छ ? भन्ने प्रश्न खुट्टा टेक्न नपाउदै पेचिलो र गंभिर भएको उनको भनाइ छ । राजनीतिक आस्था फरक भएतापनि आफु एक युवा भएको नाताले रविलाई हिम्मत नहारी अघि बढ्न अध्यक्ष सहयात्रीले शुभकामना समेत दिएका छन् ।

  रविले अमेरिकी नागरिकता त्यागिसकेकाले तत्काल जिल्ला प्रशासन कार्यालय, काठमाडौंमा गएर नेपाली नागरिकता प्राप्त गर्न सक्ने बाटो भने खुला नै रहेको छ ।नागरिकता प्राप्त गरि गैर सांंसदको रुपमा उनी पुन मन्त्रीमा नियुक्त हुने बाटो पनि बन्द भएको भने छैन । पत्रकारिताबाट राजनीतिमा प्रवेश गरि राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी स्थापना गरेका लामिछाने जनता माझ लोकप्रिय रहेका छन् । उनी रास्वपाका अध्यक्ष हुन् । रवि आफैले भने अदालतले अनागरिक बनाइदिएको बताउदै थप कुरा बोल्न चाहेका छैनन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...

  हस्तलिखित भित्रेपात्रोमार्फत नेपाल चिनाउँदै

  १९ भाषामा प्रकाशित मित्रवनको गुफा नामको बालउपन्यासका लेखक तथा चित्रकार धीरजनाथ अमात्य अद्वितीय छन् ।...

  नवलपरासीमा गाडिएको अवस्थामा बम भेटिए

  पूर्वी नवलपरासीको बिनयीत्रिबेणी गाउँपालिकाको सर्दीमा शनिवार बिहान बेवारिसे अवस्थामा बम फेला परेको छ । विनयी...

  माओवादी समाजवादीको एकता हल्ला मात्रै : बुढाथोकी

  नेकपा माओवादी समाजवादीका अध्यक्ष कर्णजीत बुढाथोकी ‘सुशील’ ले आफ्नो पार्टीको कसैसँग एकता नभएको बताएका छन्...

  Nepal Eco Panel has emerged as the best option for constructing school buildings

  Nepal Eco Panel has emerged as the best option for constructing school buildings quickly and...