News Portal

 • भैंसे-भिमफेदी र हुमाने-फर्पिंङका साथै, सिस्नेरी-छैमले-दक्षिणकाली सडक २ महिनामा सम्पन्न गरिने : फागुनबाट यातायात अबरुद्ध

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाताभक्तपुर, २६ माघ २०७९
  ३९२ पटक
  भक्तपुर, २६ माघ २०७९

  भैंसे-भिमफेदी र हुमाने-फर्पिंग सडक खण्डको साथै, सिस्नेरी – छैमले – दक्षिणकाली खण्डमा २ महिनासम्म यातायात सेवा बन्द गर्ने निर्णय गरिएको छ । सडक निर्माणलाई तिव्रता दिदै २ महिनामै ती सडकको निर्माण सम्पन्न गर्ने उदेश्यले बागमती प्रदेश सरकारले यस्तो निर्णय गरेको हो ।

  फागुन १ गतेबाट हेटौंडा-काठमाडौँका लागि वैकल्पिक सडकको रूपमा भिमफेदी -कुलेखानी -मार्खु चित्लाङ – थानकोटको कान्ति लोकपथ प्रयोग गर्ने निर्णय भएको मुख्यमन्त्री शालिकराम जमरकट्टेलका प्रमुख सल्लाहकार डिपी ढकालले जानकारी दिए ।

  हेटौंडाबाट काठमाडौ उपत्यका प्रवेश गर्ने सडक हेटौंडा-भिमफेदी-हुमाने- फर्पिंग सडकको भैंसे-भिमफेदी खण्ड, हेवी कलंकी-हुमाने खण्ड र हुमाने-फर्पिंग खण्डको सडक र कुलेखानी-सिस्नेरी-छैमले-दक्षिणकाली खण्डको निर्माणको कार्यलाई शीघ्र सम्पन्न गर्न मुख्यमन्त्रीको पहलमा सरोकारवालाहरुसहित बसेको बैठकले निर्माण कार्यलाई शिघ्र सम्पन्न गर्नेगरि निर्णय गरेको बताइएको छ ।

  बैठकमा भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्री युवराज दुलाल, आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री गंगानारायण श्रेष्ठ, श्रम रोजगार तथा यातायात मन्त्री एकलाल श्रेष्ठ, मुख्यमन्त्रीको प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार डिपी ढकाल, प्रदेश सरकारका प्रमुख सचिब मुकुन्दप्रसाद निरौला लगायत सचिवहरु, कार्यालय प्रमुखहरुका साथै स्थानीय सरकार, यातायात ब्यवसायी, निर्माण व्यवसायी र नागरिक समाजका प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो ।       बैठकले गरेका निर्णयहरू यस्ता छन् :

  १. भैंसे-भिमफेदी र हुमाने-फर्पिंग खण्डको काम पहिलो प्राथमिकतामा राखी सम्पन्न गर्ने । साथै, सिस्नेरी – छैमले – दक्षिणकाली खण्डको कामलाई पनि अघि बढाउने ।

  २. सडक निर्माणलाई तिव्रता दिन फागुन १ गतेबाट २ महिनासम्म यी सडक खण्डमा यातायात सेवा बन्द गर्ने । आवतजावत गर्न वैकल्पिक सडकको रूपमा हेटौंडाबाट काठमाडौँ जान भिमफेदी -कुलेखानी -मार्खु चित्लाङ – थानकोट र काठमाडौँबाट हेटौंडा आउन कान्ति लोकपथ प्रयोग गर्ने ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  बानियाँलाई परास्त गरेका बहादुरसिंह बने काँग्रेसबाट बागमतीमा पहिलो मुख्यमन्त्री

  बागमती प्रदेश सरकारको मुख्यमन्त्रीमा बहादुरसिंह लामा नियुक्त भएका छन् । मंगलबार प्रदेश प्रमुख यादव चन्द्र...

  टिप्परमा स्कुटी ठोक्किँदा २१ वर्षीय युवकको निधन

  भक्तपुरमा टिप्परको पछाडि ठोक्किएर दुर्घटनामा परेका स्कुटी चालकको ज्यान गएको छ । ज्यान गुमाउनेमा तेह्रथुम...

  प्रदेशमा भक्तपुरका सांसद थापामगरको मन्त्री पद सुनिश्चित, श्रेष्ठको पनि सम्भावना कायमै

  भक्तपुर-२ (क) सूर्यविनायक क्षेत्रबाट निर्वाचित प्रदेश सभा सदस्य किरण थापामगर र भक्तपुर-१ (क) चाँगुनारायण क्षेत्रबाट...

  सत्ताका लागि खेलोफड्को गर्ने र अस्थिरताको दोष व्यवस्थालाई दिने भन्दै नेपालको कटाक्ष

  नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपाल संसदमा बोल्दै थिए । प्रधानमन्त्री केपी ओलीले आफ्नो पक्षमा...

  प्रधानमन्त्री ओलीले पाए विश्वासको मत

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विश्वासको मत पाएका छन् । प्रतिनिधि सभाको आजको बैठकमा प्रधानमन्त्री ओलीले...