News Portal

 • ओली निवास बालकोटमै पानीको अभाव : सांसद दुर्लभ थापाले दिए यस्तो निर्देशन

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ५ फागुन २०७९
  २८२ पटक
  भक्तपुर, ५ फागुन २०७९

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले खानेपानी समस्या समाधान गर्न पहल गरेका छन् । आफ्नो निर्वाचन क्षेत्र अन्तर्गतका बालकोट लगायत कतिपय ठाउँमा पानी अभावपछि सांसद थापाले त्यसका लागि पहल लिएका हुन् ।

  सांसद थापाले काठमाडौं उपत्यका खानेपानी लिमिटेड (केयुकेएल) का भक्तपुर प्रमुखलाई आफ्नो कार्यालयमा बोलाएर बालकोटलगायतका क्षेत्रमा मेलम्चीको पानी तत्काल वितरणको व्यवस्था गर्न आग्रह गरेका छन् । उनले मेलम्ची र बोडेको पानीको सहि व्यवस्थापन गरी सबैतिर पानी पुर्याउनुपर्ने आवश्यकता औल्याउदै खानेपानी कतै खेर जाने कतै नपाइने अवस्था अन्त्य गर्न निर्देशन दिए । पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको निजी निवास स्थल समेत रहेको बालकोट क्षेत्रमा खानेपानीको अभाव हुनु लाजमर्दो विषय भएको भन्दै सांसद थापाले खानीपानी समस्या हल गर्न केन्द्र, प्रदेश र स्थानीय सरकारको संयुक्त र परिणाममुखी कार्य हुनुपर्ने प्रष्ट पारे ।

  केयुकेएलका भक्तपुर प्रमुख चेतबहादुर ऐरले तत्कालको लागि बोडेको पानी थिमिहुँदैं सूर्यविनायकको बालकोट क्षेत्रमा वितरण गर्न सकिने विकल्प पेश गरेका थिए । साथै, उनले मेलम्चीको पानी कटुञ्जेस्थित मेलम्ची आयोजनाले निर्माण गरेको ट्यांकीसम्म ल्याउन सकिने र त्यसपछि लिफ्टीङ गरेर बालकोटलगायतका स्थानमा वितरण गर्न सकिने सम्भावनाबारे बताएका र त्यसको लागि प्रक्रिया शुरु गर्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरेका सांसद थापाको सचिवालय सदस्य रमेश खड्काले जानकारी दिए । सो अवसरमा सूर्यविनायकको खानेपानीको समस्या दिर्घकालिनरुपमा समाधान गर्न गुण्डु र सिपाडोलमा ड्याम बनाउन सकिने बारे पनि छलफल भएको बताइएको छ ।

  सूर्यबिनायक र मध्यपुर थिमी क्षेत्रको आफू जनप्रतिनिधि हुनुको हैसियतले दीर्घकालीन रुपमा समाधानका उपाय खोजेर अगाडि बढ्न केयुकेएलका प्रतिनिधिलाई प्रोत्साहित गर्दै सांसद थापाले त्यसका लागि आफुले माथिल्लो निकायमा आवश्यक पहल र समन्वय गर्ने प्रतिवद्धता पनि प्रकट गरेका केयुकेएलका भक्तपुर प्रमुख चेतबहादुर ऐरले जानकारी गराए ।

  छलफलमा सूर्यविनायक नगरपालिकाका विभिन्न वडाका वडाअध्यक्षहरु प्रदिप कार्की, ईश्वर खडका , भगवान खत्री, दिपेन्द्र केसी एवं खानेपानी उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष श्रीकृष्ण बासु र पूर्ण बिशुङ्खे लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सैनिक स्कूल पछाडी लागेको लागो नियन्त्रणमा

  भक्तपुरको सल्लाघारीस्थित सैनिक स्कूल पछाडी लागेको आगो नियन्त्रणमा आएको छ ।बेलुकी अचानक लागेको आगो नियन्त्रणमा...

  न्यौपानेका कृतिहरूमा साहित्यिक पत्रकार संघको परिचर्चा

  काठमाडौं । साहित्यिक पत्रकार संघको आयोजनामा आज यहाँ भएको साहित्यकार वेदकुमारी न्यौपानेका कविता र नाट्यकृतिहरूको...

  भक्तपुरमा पत्रकार महासंघको सदस्यताका लागि आवेदन दिएका ३७ मध्ये ७ मात्र सिफारिस

  नेपाल पत्रकार महासंघले देशव्यापीरुपमा चलाएको सदस्यता शुद्धीकरण अभियानको प्रभाव भक्तपुर शाखामा पनि परेको छ ।...

  ओलीलाई फेरि अध्यक्ष बन्ने बाटो खुल्ला

  प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई पुन: अध्यक्ष बन्न बाटो खुलेको छ...

  प्रहरी परिसर भक्तपुरकी इन्स्पेक्टर खनाल डिएसपीमा बढुवा सिफारिस

  नेपाल प्रहरीका ४६ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्स्पेक्टर) प्रहरी नायब उपरीक्षक (डिएसपी)का लागि बढुवा सिफारिस भएका...