News Portal

 • सानोठिमीमा जेसीजको तालिम सम्पन्न, के हो जेसिज

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १४ फागुन २०७९
  २९३ पटक
  भक्तपुर, १४ फागुन २०७९

  नेपाल जेसीजले सानोठिमीमा तालिम सम्पन्न गरेको छ । शनिवार जेसीजले आधारभूत तालिम सम्पन्न गरेको हो ।

  नेपाल जेसीजका पूर्व राष्ट्रिय उपाध्यक्ष तथा ठिमी जेसीज पूर्व अध्यक्ष जेसी जीबन श्रेष्ठले तालिममा सहभागीलाई प्रशिक्षण दिएका थिए । उक्त तालिममा २५ जनाको सहभागीता रहेको थियो । जेसीजमा सदस्यता लिन नभई नहुने उक्त तालिममा सहभागी हुने सम्पूर्ण प्रशिक्षार्थीहरु तालिमपश्चात जेसीजको सदस्यता प्राप्त गर्न योग्य भएका कुरा प्रशिक्षक जेसी जीबन श्रेष्ठले जानकारी गराए ।

  ठिमी जेसीज बर्ष २०२३ का अध्यक्ष जेसी पुजा श्रेष्ठको सभापतित्वमा सम्पन्न उक्त तालिमले जेसिजको बिकासमा सहयोग पुग्ने बिश्वास व्यक्त गरिएको छ । जेसिजले आगामी दिनहरुमा स्थानिय सरकार एवं संघ÷संस्थाहरुसँगको साझेदारीमा बैठक प्रणाली तालिम दिने योजना रहेको आयोजकले जानकारी दिएको छ ।उक्त तालिममा ठिमी जेसीज बर्ष २०२३ का वोर्ड पदाधिकारीहरुको उपस्थिति रहने महासचिव जेसी उज्वल श्रेष्ठले जनाएका छन् ।

  के हो जेसिज
  जेसीज भन्ने शब्दको उत्पत्ति Junior Citizens बाट भएको हो । Junior Citizens लाई छोटकरीमा वा संक्षेपमा भन्नु पर्दा Jcs भनियो कालान्तरमा Jcs को उच्चारण गर्दा Jaycees रहन गएको हो ।

  जेसीज भनेको १८ देखि ४० बर्ष सम्मका युवाहरुको नेतृत्व क्षमताको विकास गर्ने विश्वव्यापी संस्था हो यो प्रत्यक्ष रुपमा सामाजिक विकास प्रति समर्पित संस्था होईन । यो व्यक्तिको प्रतिभा बिआकास प्रति समर्पित सस्था हो । यसको केन्द्र विन्दु व्यक्ति – मानिस हो ।

  प्रत्येक मानिस भित्र प्रतिभा हुन्छ र उक्त प्रतिभालाई प्रस्फुटन गराउनु र व्यक्तित्वको बिआक्स गराउनु जेसीजले मूल ध्येय हो । जेसिजले आफना सदस्यहरुलाई उपयूक्त अवसरहरु उपलब्ध गराएर उनीहरुमा अन्तरनिहित प्रतिभालाई प्रस्फुटन गराई नेतृत्व दिन सक्षम बनाउने र एक असल एवं योग्य व्यक्ति बनाउने बताइन्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने भएको छ। भक्तपर पर्यटन विकास समितिका अध्यक्ष...

  राप्रपाबाट निर्वाचित सांसद निलम्बित

  राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट निर्वाचित प्रदेश सांसदको पद निलम्बनमा परेको छ । कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर ३...

  रक्सि नखाउ भन्दा गयो ज्यान

  रूकुम पश्चिममा हजुरबाको हत्या आरोपमा प्रहरीले नातिलाई पक्राउ गरेको छ । रुकुम पश्चिमको मुसिकोट नगरपालिका-१२...