News Portal

 • मेयर बालेनको गुन्डू आगमन अर्थपूर्ण

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २४ फागुन २०७९
  ३३६ पटक
  भक्तपुर, २४ फागुन २०७९

  पूर्वमन्त्री समेत रहेका नेकपा(एमाले) का पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतलाई भेट्न काठमाडौं महानगरका मेयर बालेन्द्र साह(बालेन) भक्तपुर आइपुगेका छन् । सूर्यविनायक ७ गुण्ड स्थित बस्नेत निवासमै आएर मेयर बालेनले उनीसंग भेटवार्ता गरेका हुन् ।

  बुधवार बस्नेत निवासमा आएका मेयर बालेन र नेता बस्नेतबीच सहयोग र सद्भावका साथ अघि बढ्ने विषयमा कुराकानी भएको नेता बस्नेतको सचिवालय सदस्य बिरेन चम्लागाइले बताए । काठमाडौँ र भक्तपुरको बिकासलाई जोड्ने र विद्यमान समस्या समाधानमा पहल गर्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरिएको बताइएको छ ।

  उनीहरुको कुराकानी मनोहरा करिडोर निर्माण र त्यहाँका समस्या समाधान त्यसैगरी मनोहरा नदीको बहाव परिवर्तन र त्यसको समाधान र सकुम्बासी बस्तीको समस्या समाधानको उपायमा केन्द्रीत रहेको जानकारी गराइएको छ । त्यसैगरी कोटेश्वर चोकमा आकाशे पुल निर्माण,मनोहरा प्लानिङ आयोजना, स्मार्ट सिटी लगायत विषयमा समेत महत्वपूर्ण वार्ता भएको सचिवालय सदस्य बिरेन चम्लागाइले बताए ।

  भेटवार्तामा राष्ट्रिय राजनीतिको बारेमा पनि कुराकानी भएको थियो । मेयर बालेनले सरकार परिवर्तनको सम्भावना बारे प्रश्न राखेका थिए । उनले एमाले र कांग्रेस मिलेर सरकार बन्न सक्ने सम्भावना बारे चासो राख्दा तत्काल त्यो सम्भावना नदेखिएको नेता बस्नेतले जानकारी गराएका थिए ।

  त्यस्तै मेयर बालेनले निवर्तमान सांसद समेत रहेका बस्नेतको पहलमा भएका केही विकास निर्माणका कामको अवलोकन गर्नुका साथै पुनःनिर्माण गरिएको अनन्तलिङ्गेश्वर मन्दिर, ऐतिहासिक अनन्त झुला (कुण्ड), पाथिभरा मन्दिर र निर्माणाधिन राष्ट्रिय प्राणी उद्यान केन्द्र लगायतका स्थानको अवलोकन समेत गरेका थिए ।

  यस अघि बिना विकल्प र बिना क्षतिपूर्ति गरिब, सुकुम्बासी र साना व्यवसायीमाथि डोजर आतंक मच्चाएर उनीहरुलाई बिचल्ली बनाउन नपाइने बताउदै युवा संघका इन्चार्ज समेत रहेका नेता बस्नेतले मेयर बालेनको चर्को बिरोध गरेका थिए । उनीहरुबीच जुहारी समेत चलेको थियो । बालेनसंग अनावश्यक रुपले उल्झदा मत प्रभावित भएको र हार व्यहोर्नु परेको निष्कर्ष निकालेका नेता बस्नेतले सम्बन्ध सुधारको प्रयास गर्दै आएका थिए । बुधवार बस्नेत निवासमै आएर मेयर बालेनले पुरानो कुरा बिर्सिएको प्रमाणित पनि गरे । त्यतिमात्र होइन, नेकपा(एमाले)को राजनीति र त्यहाँ युवा नेतृत्वको अवस्थाबारे पनि उनले चासो लिएका थिए । महानगरको नेतृत्वमा एक्ला बृहस्पति बनेका मेयर बालेनको गुन्डू आगमनलाई अर्थपूर्ण रुपमा हेर्न सकिन्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...

  पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय स्काउट क्याम्प हुने

  काभ्रेको पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय वृहत स्काउट क्याम्प हुने भएको छ । नेपाल स्काउट पाँचखाल नगर...

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...