News Portal

 • प्रदेश सरकारको काम हेर्न भक्तपुर अस्पताल हेरे पुग्छ : डिपी ढकाल

  भक्तपुर, २७ फागुन २०७९
  ३०० पटक

  बागमती प्रदेश सरकार मुख्यमन्त्रीका प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार डिपी ढकालले प्रदेश बलियो बनाउने जिम्मा प्रेस जगतको पनि भएको प्रष्ट पारेका छन् । वर्तमान राजनीतिक व्यवस्थाका लागि प्रेस जगतको योगदान स्मरण गर्दै उनले सोकुरा बताएका हुन् ।

  शनिवार प्रेस सेन्टर नेपाल, भक्तपुरको साक्षात्कार कार्यक्रमलाई भक्तपुरको न:पुखुस्थित लिल्टाउनमा सम्बोधन गर्दै नेता ढकालले संघीयता माथि प्रहार गर्दै प्रदेश सरकारले केही गरेन भन्नेहरुलाई जवाफ दिनुपर्ने प्रष्ट पारे । बागमती प्रदेश सरकारको काम हेर्न भक्तपुर अस्पताल हेरे पुग्ने जिकिर गर्दै बागमती प्रदेश सरकार मुख्यमन्त्रीका प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार ढकालले संघ मातहत हुँदा हप्ताको ८० जना बिरामी जाच्ने अस्पताललाई अहिले दैनिक ८ सय बिरामी जाच्न सक्ने अवस्थामा पुर्याइएको जानकारी गराए । राजधानी संगै जोडिएको देशकै दोश्रो जेठो भक्तपुर अस्पतालमा आइसीयु आइपुग्न संघीयता नै आउनुपरेको प्रष्ट पार्दै उनले जनताको स्वास्थ्य र शिक्षामा प्रदेश सरकारले महत्वपूर्ण काम गरेको दावी गरे । प्रदेश सरकारको एक विद्यालय एक नर्स कार्यक्रम प्रभावकारी भएपनि प्रचार नभएको भन्दै उनले विद्यालयको भौतिक र शैक्षिक पूर्वाधारको बिकाशमा बागमती प्रदेश सरकारले ठुलो प्रगती गरेको जिकिर गरे ।

  कृषी र पर्यटनको बिकासको लागि भएका प्रयासहरुबारे जानकारी गराउदै नेकपा(माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य समेत रहेका नेता ढकालले नागरिकलाई स्वरोजगार बनाउने तालिममा मात्र वार्षिक २० करोड लगानी गरेको तथ्यांक प्रस्तुत गरे । स्थानीय तहलाई स्थानीय आवश्यकताको आधारमा अरवौं रुपैया अनुदान उपलब्ध गराउदै आएको उल्लेख गर्दै उनले प्रदेश सरकारले नमूना समाजवादी वडाको लागि २५ करोड उपलब्ध गराएको जानकारी गराए ।

  उक्त अवसरमा नेता ढकालले भर्खरै प्रदेशले २० प्रतिसत खर्च कटौती गरेको जानकारी गराउदै प्रदेश सुशासनको लागि समिति नै बनाएर प्रतिबेदन तयार पारेको र त्यसलाई कार्यान्वयन गरिएको दावी गरे ।

  कार्यक्रममा नेता ढकालले भक्तपुरको बिकासका योजनाहरु सुनाउदै भक्तपुर जोड्ने चक्रपथ नभएकोले प्रदेश सरकारले भक्तपुरको छुट्टै चक्रपथ बनाउन बजेट व्यवस्था गर्ने देखि खानेपानी र रोजगारको क्षेत्रमा योजना बनाउने बताए । प्रदेश सरकारले उत्पादनमा जोड दिने दावी गर्दै उनले उत्पादन संग जोडिने पेशा व्यवसायलाई संरक्षण र प्रवर्द्धन गरिने जिकिर गरे ।

  नेकपा(माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य समेत रहेका नेता ढकालले पत्रकारका प्रश्नको सम्बोधन गर्दै संविधानको प्रस्तावनामै शसस्त्र युद्धमा शहिद भएकालाई सम्मान गरिएकोले जनयुद्धमा बिदा दिने सरकारको निर्णय सहि भएको बताए । उनले माओवादी जनयुद्धका एजेन्डा लागू भएकाले जनयुद्धको जीत भएको अवस्थाबारे बताउदै एजेन्डाले जित्ने र योद्धाले हार्ने स्थिति नहुने जिकिर गरे । शान्ति प्रक्रियालाई तार्किक निष्कर्षमा पुर्याएर देश स्थायी शान्ति र दिगो बिकासमा केन्द्रीत हुनुपर्ने उनको भनाइ छ ।

  कार्यक्रममा संक्रमणकालिन न्याय, शान्ति, सुशासन, बिकाशनिर्माण, कार्यक्रम र योजनामा रहेर पत्रकारहरुले राखेका बिबिध जिज्ञासाको नेता ढकालले जावफ दिएका थिए । उक्त अवसरमा उनले नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरलाई भवन निर्माणमा सहयोग गर्ने आस्वासन दिनुका साथै पत्रकारका रचनात्मक सुझाव प्रदेश सरकारले लागू गर्ने पनि प्रतिवद्धता प्रकट गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...

  गोपाल नारायणको नेतृत्वमा नेराकस(निजामती)को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन गरिएको छ । निवर्तमान अध्यक्ष...

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...

  हस्तलिखित भित्रेपात्रोमार्फत नेपाल चिनाउँदै

  १९ भाषामा प्रकाशित मित्रवनको गुफा नामको बालउपन्यासका लेखक तथा चित्रकार धीरजनाथ अमात्य अद्वितीय छन् ।...