News Portal

 • प्रतिगामी हर्कत र षड्यन्त्रको प्रतिरोध गर्न पछि नपर्ने नेवा: मुक्ति मोर्चाको चेतावनी

  भक्तपुर, २९ फागुन २०७९
  २७७ पटक
  भक्तपुर, २९ फागुन २०७९

  नेवा: मुक्ति मोर्चा नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा(माओवादी केन्द्र) का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ माथिको फौजदारी अभियोग शान्ति सम्झौता विरोधी कार्य भएको निष्कर्ष निकालेको छ । मोर्चाले एक प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै सर्वोच्च अदालतमा प्रचण्ड बिरुद्ध दायर गरिएको रिट निवेदन र सर्वोच्चले गत १९ गते गरेको आदेश तत्कालिन बिद्रोही पक्ष र सरकार पक्ष बीच २०६३ मङ्सिर ५ गते भएको बिस्तृत शान्ति सम्झौता बिरोधी कार्य भएको निष्कर्ष निकालेको हो ।

  महासचिव देवेन्द्र श्रेष्ठ दिवाकर र अध्यक्ष दिलिप महर्जनद्वारा सोमबार प्रेषित विज्ञप्तिमा यो कार्य १० वर्षे जनयुद्धको बलिदानी र संघर्षबाट प्राप्त वर्तमान उपलब्धीहरुलाई समाप्त पार्ने र उल्टाउने प्रयासको पछिल्लो नमूना भएको बताइएको छ ।”जनयुद्धका क्रममा भएका घटनाका सम्बन्धमा बृहत शान्ति सम्झौताले निर्देश गरे बमोजिम सत्य निरुपण तथा बेपातात छानबिन आयोग गठन भई उक्त आयोगले संक्रमण कालीन न्यायिक कारवाही सम्पन्न गर्न क्रियाशील भैरहेको अवस्थामा उक्त आयोगको अधिकार क्षेत्र भित्रका बिषयलाई प्रतिकूल असर पर्ने गरी नियमित न्यायालयले कार्य सम्पादन गर्न खोज्ने कार्यले विद्यमान संविधानको श्रोत,भावना र मर्ममाको प्रतिकुल हुने स्पष्ट पार्न चाहन्छौं ।” विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

  मोर्चाले रगत संग साटिएका वर्तमान जनताका अधिकार र वर्तमान उपलब्धीहरुलाई नष्ट गरी पुन: विभेदपूर्ण व्यवस्था ल्याउन खोज्ने प्रतिगामी प्रयास पुरा हुन नदिने जनाएको छ । यस्ता प्रतिगामी षड्यन्त्रपूर्ण हर्कतहरुका बिरुद्ध निर्मम संघर्षमा उत्रनुको बिकल्प नभएको भन्दै मोर्चाले प्रतिगामी हर्कत र षड्यन्त्रको प्रतिरोध गर्न पछि नपर्ने चेतावनी समेत दिएको छ ।

  हेर्नुस विज्ञप्ति

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पत्रकार सिलवाललाई पितृशोक

  प्रेस सेन्टर नेपाल भक्तपुरका कोषाध्यक्ष, नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरका सदस्य एवं जनगर्जन पत्रिकाका...

  सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न सांसद थापा संयोजक रहेको संसदीय समिति गठन

  काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाले सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन गरेको छ ।  समितिको...

  यस्ता छन् बजेटका पाँच उद्देश्य र प्राथमिकता(पूर्णपाठ सहित)

  बजेटको नयाँ ब्यागका साथमा अर्थमन्त्री वर्षमान पुन । तस्बिरः केशब गुरुङ अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले कूल...

  बजेटको बक्तब्यमै भक्तपुरको शान, पुनको बजेटले बढायो ढकालको सम्मान

  सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/८२ को बजेट बक्तब्यमा भक्तपुर जिल्लाका केही आयोजनालाई प्राथमिकता...

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...