News Portal

 • राजधानीमा चेतन कार्कीको स्मृतिसभा

  इभक्तपुर संवाददाता
  २११ पटक

  २०८० जेठ २, काठमाडौं । चेतन कार्की प्रतिष्ठानले आज वरिष्ठ चलचित्र निर्देशक, संस्कृतिविद् एवं गीतकार चेतन कार्कीको दोस्रो पूण्यतिथि तथा प्रथम स्मृति दिवस कार्यक्रमको आयोजना गरी चेतन कार्कीको योगदानको चर्चा गर्यो ।

  चेतन कार्की प्रतिष्ठानकि अध्यक्ष वरिष्ठ नायिका मिथिला शर्माको सभापतित्वमा आयोजित सो कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि वरिष्ठ सर्जक गणेश रसिकले चेतन कार्कीको योगदानको विशेष चर्चा गर्नु भयो ।

  कार्यक्रममा चेतन कार्की प्रतिष्ठानकी संरक्षक श्रीमती गंगा कार्की, अध्यक्ष मिथिला शर्मा, वरिष्ठ इतिहासविद् डा. सुरेन्द्र के. सी., वरिष्ठ कलाकार बसुन्धरा भूषाल, वरिष्ठ गायक प्रेमराजा महत, नेपाल मुक्तक प्रतिष्ठानका अध्यक्ष रामकाजी कोने, वरिष्ठ साहित्यकार उषा शेरचनलगायतले पनि चेतन कार्कीको योगदानबारे विशेष मन्तव्य राख्नु भएको थियो ।

  कार्यक्रममा चेतन कार्की प्रतिष्ठानका उपाध्यक्ष उपाध्यक्ष वरिष्ठ कलाकार मोहन निरौलाले स्वागत मन्तव्य राख्नु भएको थियो भने कार्यक्रमको सन्चालन महासचिव मुरारि सिग्देलले गर्नु भएको थियो ।

   

  कार्यक्रममा प्रतिष्ठानका उपाध्यक्ष उपाध्यक्ष वरिष्ठ कलाकार मोहन निरौलालाई चलचित्र कलाकार संघको अध्यक्षमा निर्वाचित हुनु भएकोमा टीका, मालालगाएर बधाई ज्ञापन गरिएको थियो ।

  कार्यक्रममा प्रतिष्ठानले “चेतन कार्की सर्जक पुरस्कार”को स्थापना गर्ने, स्मृतिग्रन्थ प्रकाशन गर्ने पनि जानकारी गराइएको थियो ।

  कार्यक्रममा प्रतिष्ठानकी सल्लाहकार वरिष्ठ गीतकार प्राज्ञ उन्नती बोहरा शीला, वरिष्ठ कलाकार चैत्यदेवी सिंह, प्रतिष्ठानका सचिव रितु कंडेल, कोषाध्यक्ष पंकज कार्की, सदस्यहरु राधेश्याम लेकाली, दिव्य गिरी, प्रमाश्री कार्की, नेपाल स्रष्टा समाजका अध्यक्ष श्रीओम श्रेष्ठ “रोदन”, वरिष्ठ साहित्यकार सर्जकहरु प्रदीप बमजन, शरद प्रधान, रविन्द्र खड्का, नरेन्द्र्बहादुर श्रेष्ठ, हिरण्यकुमारी पाठक, प्रमोद प्रधान, शंकर भारती, प्रद्युम्न जोशी, भीष्म उप्रेती, सुशीला देउजा, प्रा.डा. सुमन ढकाल, विजय सागर (भैरहवा), राजेश ढुंगाना (झापा), प्रा.डा. गोविन्दमान सिंह कार्की, निर्मलरमण पराजुली, राजेश खनाल, प्राज्ञ सुभद्रा भट्टराई, पूजा आराधना (विराटनगर), मन्जु गिरी (मोरङ), डा बुनु दाहाल, डा. शान्ति गिरी, गीता अधिकारी, प्रकाश घायल, अश्विन कोइराला, विजयध्वज थापा, नीता श्रेष्ठ, उषा के. सी., राज रजक, विक्रमभक्त जोशी, विनोद नेपाल, देविका तिमिल्सिना, शान्ति शर्मा, धीरकुमार श्रेष्ठ, तारा के. सी., रेणु अधिकारी, रत्नलक्ष्मी श्रेष्ठ, बीना पोखरेल, कृष्ण खनाल, सुदर्शन श्रेष्ठ, बरिष्ठ छायाकार मन्जुकुमार श्रेष्ठ, वरिष्ठ सिगांर आर्टिस सन्तु तामागं, विजय जिरेल, लक्ष्मी अप्सरा पाण्डे, सिर्जना दाहाल, अमला महर्जन, चिरिमाया महर्जन, रश्मी थापा, शोभा गौतमलगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...