News Portal

 • मध्यपुर थिमिको निगु: पुखु(दुईपोखरी)मा आज व: फेस्टिवल, हजारौं सहभागी हुने

  बाबुकाजी श्रेष्ठभक्तपुर, ६ जेठ २०८०
  ३४४ पटक
  wa madhyapur thimi municipalityभक्तपुर, ६ जेठ २०८०

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको वडा नं. ४ स्थित निगु: पुखु(दुईपोखरी)मा आज शनिवार व: फेस्टिवल आयोजना गरिएको छ । मध्यपुर थिमी नगरपालिकाको आयोजना तथा मध्यपुर थिमी पर्यटन बिकास समितिको संयोजनमा व: फेस्टिवल आयोजना गरिएको हो ।

  व: भनेको नेवाः समुदायको विशेष परिकार हो । मास, मुगी तथा अन्य विभिन्न गेडागुडी सफा गरी भिजाइ त्यसपछि पिसेर तावामा विभिन्न आकार प्रकारमा पकाइने स्वादिलो परिकारलाई व: भनिन्छ । यसमा स्वाद अनुसार अण्डा, मासु समेत राखी बनाइन्छ ।

  लिच्छवी र मल्ल कालदेखी नै नेवा समुदायको सुख दुःखमा वः नभई नहुने परिकारको रुपमा रहेको छ । फेस्टिबलमा वः को महत्व, यसका प्रकार र यसको उपयोगको ईतिहासका बारेमा जानकारी दिने र पर्यटनसंग जोड्ने उदेश्य रहेको गरिरहेको पर्यटन बिकास समितिका सचिव शिव सुन्दर श्रेष्ठले बताए ।

  फेस्टिवलमा खानाको मात्र पन्ध्र वटा स्टल रहेको छ भने स्थानीय उत्पादनको प्रदर्शनीसमेत रहेको सचिव श्रेष्ठले जनाएका छन् ।फेस्टिवलमा नगरको मात्र नभई उपत्यकाका अन्य शहर बाट पनि हजारौं मानिस अवलोकनका लागि आउने आयोजकले अपेक्षा गरेको छ ।

  फेस्टिबलले मध्यपुर थिमीलाई चिनाउन र यहाको पर्यटन प्रबर्द्धनमा योगदान गर्ने मध्यपुर थिमीका उप प्रमुख विजय कृष्ण श्रेष्ठले बिश्वास व्यक्त गरेका छन् । बिभिन्न प्रकारका व: पस्कन स्थानीय महिला समूह उत्साहित छ । खानाको पारखीका लागि आज मध्यपुर थिमी एक गन्तब्य बन्ने निश्चित देखिन्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  उपभोक्ता हित संरक्षणमा चाँगुनारायण प्रतिवद्ध

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले उपभोक्ताको हित संरक्षणका लागि नगरपालिका दृढ रहेको दावी गरेका छन्...

  चार दिने युएई भ्रमणमा प्रधानमन्त्री प्रचण्डका दुई दर्जन उपलब्धी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड जलवायु सम्मेलनमा भाग लिएर आइतबार स्वदेश फर्किएका छन् । उनले चार...

  दुवाकोट सडकमा स्थानीयको अवरोध

  दुवाकोट मोडमा स्थानीयले सडक अवरुद्ध गरेका छन् । स्थानीयले सडकमा प्रदर्शन गर्दै सवारी आवागमनमा अवरोध...

  शर्मा र सुवेदीलाई सम्मान

  २०८०।०८।१४ काठमाडौं अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज नेपाल च्याप्टरले अनेसास बिओटी सल्लाहकार रोहिणी शर्मा र अनेसासका...

  आयल निगम ऋण मुक्त भएसंगै घट्यो पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य

  भारी ऋणमा रहेको नेपाल आयल निगम ऋण मुक्त भए संगै पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटेको छ...