News Portal

 • मध्यपुर थिमिको निगु: पुखु(दुईपोखरी)मा आज व: फेस्टिवल, हजारौं सहभागी हुने

  बाबुकाजी श्रेष्ठभक्तपुर, ६ जेठ २०८०
  ४४४ पटक
  wa madhyapur thimi municipalityभक्तपुर, ६ जेठ २०८०

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको वडा नं. ४ स्थित निगु: पुखु(दुईपोखरी)मा आज शनिवार व: फेस्टिवल आयोजना गरिएको छ । मध्यपुर थिमी नगरपालिकाको आयोजना तथा मध्यपुर थिमी पर्यटन बिकास समितिको संयोजनमा व: फेस्टिवल आयोजना गरिएको हो ।

  व: भनेको नेवाः समुदायको विशेष परिकार हो । मास, मुगी तथा अन्य विभिन्न गेडागुडी सफा गरी भिजाइ त्यसपछि पिसेर तावामा विभिन्न आकार प्रकारमा पकाइने स्वादिलो परिकारलाई व: भनिन्छ । यसमा स्वाद अनुसार अण्डा, मासु समेत राखी बनाइन्छ ।

  लिच्छवी र मल्ल कालदेखी नै नेवा समुदायको सुख दुःखमा वः नभई नहुने परिकारको रुपमा रहेको छ । फेस्टिबलमा वः को महत्व, यसका प्रकार र यसको उपयोगको ईतिहासका बारेमा जानकारी दिने र पर्यटनसंग जोड्ने उदेश्य रहेको गरिरहेको पर्यटन बिकास समितिका सचिव शिव सुन्दर श्रेष्ठले बताए ।

  फेस्टिवलमा खानाको मात्र पन्ध्र वटा स्टल रहेको छ भने स्थानीय उत्पादनको प्रदर्शनीसमेत रहेको सचिव श्रेष्ठले जनाएका छन् ।फेस्टिवलमा नगरको मात्र नभई उपत्यकाका अन्य शहर बाट पनि हजारौं मानिस अवलोकनका लागि आउने आयोजकले अपेक्षा गरेको छ ।

  फेस्टिबलले मध्यपुर थिमीलाई चिनाउन र यहाको पर्यटन प्रबर्द्धनमा योगदान गर्ने मध्यपुर थिमीका उप प्रमुख विजय कृष्ण श्रेष्ठले बिश्वास व्यक्त गरेका छन् । बिभिन्न प्रकारका व: पस्कन स्थानीय महिला समूह उत्साहित छ । खानाको पारखीका लागि आज मध्यपुर थिमी एक गन्तब्य बन्ने निश्चित देखिन्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  संकटमा गुरु-शिष्य सम्वन्ध

  “गुरु ब्रह्मा, गुरु विष्णु, गुरु देवो महेश्वर, गुरु साक्षात् परमं ब्रह्मा तस्मै श्री गुरुवे नमः”...

  दोलखाको प्रसिद्ध भीमेश्वरमा पसिना, अनिष्ट हुने मान्यता

  दोलखाको प्रसिद्ध भीमेश्वर मन्दिरको शिलामा पसिना आएको छ । भीमसेनको मूर्तिमा शनिबार दिउँसो १: ४७...

  कांग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा सांसद घिमिरे

  नेपाली कांग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा सांसद श्याम घिमिरे मनोनित भएका छन् । घिमिरे सिन्धुली-२...

  उच्च भोल्टेज प्रवाह हुँदा रेडियो मस्तीमा क्षती

  भक्तपुरमा उच्च भोल्टेज प्रवाह हुँदा रेडियो मस्तीमा क्षती पुगेको छ । सूर्यविनायक-८ स्थित रेडियो मस्तीका...

  हनुमन्ते खोलामा हाम फालेका युवकको उद्धार

  hanumante

  भक्तपुरको हनुमन्ते खोलामा हाम फालेका मानिसको उद्धार गरिएको छ । स्थानीय र प्रहरीले उनको उद्धार...