News Portal

 • भैंसीकै महत्वहिन चर्चा, कृषिप्रतिकाे घाेर अपमान

  सुदर्शन सिग्देल काठमाडौ, २१ जेठ २०८०
  ५०८ पटक
  काठमाडौ, २१ जेठ २०८०

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई सधैँ पूर्वाग्रही आँखाले हेरिरहनेप्रति त केही भन्नु छैन । उनले भारत भ्रमणका क्रममा सम्झाैता गरेर भैंसी ल्याए भनेर संसददेखि सामाजिक सञ्जालसम्म निकै खिसिट्याैरी गरेकाे देखियाे । याे एउटा आफ्नै प्रधानमन्त्रीविरूद्ध मात्र नभई कृषिप्रतिकाे घाेर अपमान हाे । किसान र कृषिलाई नै नजरअन्दाज गरेकाे हाे । संसदमा चिल्लाचापुला पार्टीका सभापति र सांसदहरू बुरूक्क-बुरूक्क गर्दै ‘नागरिकतासित भैंसी प्रधानमन्त्रीले किन साटे …?’ पाे भन्दारहेछन् ।

  मेराे विचारमा प्रधानमन्त्रीले नागरिकतासित भैंसी साटे साटेनन्, संसदमा पक्कै जवाफ देलान् । मुर्रा राँगाे ल्याउने नेपाल सरकारकाे पहिलेदेखिकै प्रयासले प्रधानमन्त्रीकाे भारत भ्रमणका क्रममा सार्थकता पाएकाे मात्र हाे । याे बाहेक प्रम भ्रमणका क्रममा नेपालकाे विद्युत भारतलाई बेच्नेलगायत अरू थुप्रै दीर्घकालीन महत्वका सम्झाैता/समझदारी भएका छन् । भैंसीकै चर्चा किन बढी ? किनकि हामी तिललाई पहाड बनाउन निकै माहिर छाैं ।

  म प्रमकाे पार्टी समर्थक वा भक्त पनि हाेइन । तर, याे देशकाे प्रधानमन्त्रीकाे राम्राे कामलाई समर्थन गर्ने एक जिम्मेवार नागरिक हुँ । प्रम दाहालमा केही राम्रै गर्ने हुटहुटी देख्छु । नराम्राे गर्ने उनकाे चाहना देख्दिनँ । यदि उनले नराम्राे गरे औंल्याउन अर्काे आइतबार कुरिराख्नु पर्दैन ! जय हाेस् ! (सिग्देल शिक्षा पत्रकार हुन् )

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ताथलीस्थित महायज्ञमा मेयरको उद्घोष : २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन वर्ष मनाइने

  चाँगु नारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले आगामी २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन बर्ष मनाउने तयारी गरिएको...

  मध्यपुर थिमिमा सिंहावलोकनको नयाँ शुरुवात

  madhyapur thimi municipality thimi

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले वार्षिक प्रगतीको समीक्षा गर्ने प्रचलन शुरु गरेको छ । नगरपालिकाले चागु आवको...

  ताथलीमा महायज्ञको उद्घाटन : सांसद थापाले गरे आयोजक बालयोगेश्वर विजयमूर्तिको प्रशंसा

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले राज्यले गर्नुपर्ने काम बालयोगेश्वर विजयमूर्ति...

  बेहुली झैं बन्यो ताथली : भक्तजन संगै तानिए टिकटकर

  भक्तपुरको चाँगुनारायण ९ ताथलीमा बिहीबारबाट सुरु हुने श्रीमदभागवत विराट पितृ मुक्ति ज्ञान महायज्ञको तयारी सम्पन्न...

  Municipality welcomes the first group to enter Bhaktapur city

  bhaktapur welcomes

  On the occasion of World Tourism Day, the first group to enter Bhaktapur has been...