News Portal

 • उपचार नपाएर बालिकाको मृत्युबारे समाचार आएपछि छानबिन समिति

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, २० भदौ २०८०
  ३४६ पटक
  भक्तपुर, २० भदौ २०८०

  कान्ति बाल अस्पतालको इमर्जेन्सी कक्षमा पुर्याइएकी एक बालिकाले पालो पर्खदापर्खदै ज्यान गुमाउनु परेको समाचार सार्वजनिक भएपछि छानबिन गर्न समिति गठन भएको छ । उपचार नपाएर बालिकाको मृत्यु भएको समाचार मिडियामा सार्वजनिक भएपछि अस्पताल प्रशासनले छानबिन समिति बनाएको हो ।

  अस्पतालका निर्देशक डा. पंकज रायले प्रकाश जोशीको संयोजकत्वमा बुधबार तीन सदस्यीय छानबिन समिति बनाएका हुन् । समितिमा नर्सिङ अधिकृत अजिता सिलवाल सदस्य र शाखा अधिकृत डमरु दाहाल सदस्य सचिव रहेका छन् । समितिलाई घटनाबारे सत्यतथ्य पत्ता लगाई प्रतिवेदन पेस गर्न पाँच दिनको समय दिइएको छ ।

  मकवानपुरको थाहा नगरपालिका भर भै काठमाडौंको बाफल बस्ने पाँच वर्षीया बालिका रेजिशा गोपालीको सोमबार साँझ उपचार नपाएर ज्यान गएको थियो । रेजिशालाई उच्च ज्वरो आएपछि आमा रिता गोपाली र हजुरबा कृष्णबहादुर गोपालीले सोमबार साँझ ५ बजे कान्तिको इमर्जेन्सी कक्षमा पुर्‍याए पनि ७ बजेसम्म उपचारको पालो नआएपछि उनको मृत्यु भएको थियो ।

  यो समाचार बाहिरीए संगै अस्पतालको लापरवाहीको विषय लाई लिएर देशभरका मानिस दुखी भएका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले यस्ता घटनाले राज्यप्रति बितृष्णा बढाउने बताउदै समाचारमा भनिए जस्तै उपचार नगरिएको भए दोषी उपर कडा कारवाही गर्न निर्देशन दिएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरको आवेदन

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरले आवेदन दिएका छन् । पदपूर्तीका...

  पत्रकार थापालाई पितृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरकी पूर्व उपाध्यक्ष एवं गोरखापत्र दैनिककी फोटो पत्रकार कविता थापालाई पितृशोक परेको...

  महाजात्राले कमायो २६ करोड ६५ लाख

  mahajatra safalta ghimire

  काठमाडौँ । ‘जात्रा’ र ‘जात्रै जात्रा’ पछि षट्कोण आर्ट्सले निर्माण गरेको तेस्रो भाग ‘महाजात्रा’ प्रदर्शनको...

  क्यानडामा विदेशी विद्यार्थीलाई घर जग्गा किन्न प्रतिबन्ध

  विदेशीलाई क्यानडामा २ वर्षसम्म जग्गा किन्न प्रतिबन्ध लगाइएको छ । समाचार अनुसार यसअघि जनवरी १,...

  आज पनि भिटामिन ‘ए’ खुवाइँदै

  के तपाईले आफ्नो ५ वर्ष मुनिका बच्चालाई ‘भिटामिन ए’ क्याप्सुल ख्वाउनुभयो ? ६ महिनादेखि ५...