News Portal

 • जुद्ध बारुणयन्त्र कार्यालयका प्रमुख कार्की शाखा अधिकृतमा सिफारिस

  बाबुराम दाहालभक्तपुर, ९ असोज २०८०
  २१४५ पटक
  lok bahadur karki judda barun yantra bhaktapurभक्तपुर, ९ असोज २०८०

  भक्तपुरको दुधपाटीस्थित जुद्ध बारुणयन्त्र कार्यालयका प्रमुख लोकबहादुर कार्की शाखा अधिकृतमा सिफारिस भएका छन् । राजपत्रांकित तृतीय श्रेणीको शाखा अधिकृत पदका लागि लोक सेवा आयोगले लिएको सबै परीक्षा उतीर्ण गरेपछि उनी सिफारिस भएका हुन् ।

  लोकसेवा आयोगले शाखा अधिकृतको अन्तिम नामावली सोमबार सार्वजनिक गरेको हो । खुला प्रतियोगिताको लिखित परीक्षा उतीर्ण गरी अन्तर्वार्ताका लागि छानिएका १ सय ६२ उम्मेदवार मध्ये आवश्यक १ सय ९ का लागि कार्की ७१ नम्बरमा सिफारिस हुन सफल भएका छन् ।

  सिन्धुलीको दुधौली घर भएका कार्की त्रिवि किर्तिपुरबाट स्नातकोत्तर उतीर्ण भए संगै बि.सं. २०७४ सालमा खुला प्रतियोगितामा सफल भइ खरिदारबाट निजामती सेवामा प्रवेश गरेका थिए । २०७९ मा खुला प्रतियोगिताबाट नायब सुब्बा बन्न सफल भएपछि गत माघ बाट उनी जुद्ध बारुण यन्त्र कार्यालयमा कार्यालय प्रमुखको जिम्मेवारीमा छन् । आइतवार शाखा अधिकृतमा सिफारिस भएसंगै उनी लोक सेवा आयोगले लिएका खुला प्रतियोगितामा सफलताको ह्याट्रिक गर्न सफल भए ।

  विद्यार्थी राजनीतिबाट आजित भएर निजामती सेवामा प्रवेश गरेका कार्कीले परीक्षामा असफलता व्यहोर्नु परेको छैन । बढुवाको प्रतिक्षा नगरी खुला प्रतियोगिताबाट उनी तीनै पद प्राप्त गर्न सफल भएका छन् । तीब्र इच्छाशक्ति, लगाव र मेहनेत भए लोकसेवाका परीक्षा सजिलै उत्तीर्ण गर्न सकिने कार्कीको अनुभव छ ।

  तीक्ष्ण बुद्धि, पेशागत ज्ञान र कार्यगत क्षमता भएका कार्यालय प्रमुख कार्कीले भक्तपुरको जुद्ध बारुणयन्त्र कार्यालयमा पनि आफ्नो बौद्धिकता र पेशागत दक्षताको भरपुर प्रयोग गरेका छन् । भक्तपुरका स्थानीय सरकारसंग समन्वय गरी दमकल संचालन र मर्मतसम्भार लगायतका कार्य गर्न उनी सफल रहेका छन् भने अन्य कार्यालय प्रमुखका तुलनामा संघीय सरकारबाट समेत बजेट ल्याउन उनी सक्षम भएका कर्मचारीहरु बताउँछन् ।

  जस्तो फूल त्यस्तै बास्ना भने झैँ कार्कीको कार्यकालमा कार्यालयमा अनुशासनको उत्कृष्ट नमूना रहेको कर्मचारीहरुको अनुभव छ । २ दर्जन अग्नि नियन्त्रक ब्यारेकमै रहने यस कार्यालय परिसरमा मादक पदार्थ सेवन र धुम्रपान उनले पूर्ण बन्देज गराएका छन् । चालकले मादक पदार्थ सेवन गरी दमकल नै दुर्घटना गराएपछि उनले सेवाबाटै हटाइदिएर अरुलाई त्यस्तो गल्ति गर्नु नहुने पाठ पठाएका छन् भने प्रहरी र ट्राफिक प्रहरीको सहयोगमा मापसे चेकको छड्के गरी कारवाही गर्ने गरेका कारण कार्यालयमा मापसे बन्द भएको कर्मचारीहरु बताउँछन् ।

  दमकल चलाउनुपर्ने इन्धन असम्बन्धित ब्यतिलाई जथाभावी बाड्ने र ब्यारेकमा आउने रासन असम्बन्धित व्यक्ति बोलाई भोज लाउने बिकृती कार्कीको पालामा रोकिएकोमा कार्यालयका कर्मचारी सन्तुष्ट रहेका छन् । कर्मचारीका सेवा सुविधाका लागि समेत समन्वय गर्ने र सबैसंग मित्रवत व्यवहार गर्ने मिजासिलो स्वभाव भएका कारण पनि कर्मचारीलाई उनले सन्तुष्ट राख्न सकेका बताइन्छ ।

  कार्यालय प्रमुख कार्कीको सक्रियतामा दुधपाटीस्थित जुद्ध बारुण यन्त्र परिसरको बाटो खोल्ने वर्षौदेखिको प्रयास सफल भएको छ । उनले स्थानीय जनता र जनप्रतिनिधिको आग्रह अनुसार आवश्यक समन्वय गरी बाटो खोल्ने काम सम्पन्न भएपछि बारुण यन्त्र कार्यालय पछाडिका दर्जनौं  घरपरिवार लाभान्वित भएका छन् ।

  जुद्ध बारुणयन्त्र कार्यालयका प्रमुख लोकबहादुर कार्कीले कार्यालय भवन निर्माणको ठेक्का लिएको निर्माण कम्पनीलाई ताकेता गरी समयमै निर्माण सम्पन्न गराउन सफल भएको श्रेय पाएका छन् । त्यस्तै, उनले आफ्नो कार्यालयलाई आगलागी भएपछि आगो निभाउने काममा मात्र सीमित नराखी आगलागी हुन नदिने सचेतना बढाउने कामलाई समेत बढावा दिएका देखिन्छन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  इवामुरा अस्पतालको लापरवाहीले गयो ज्यान, घटना गुपचुप

  भक्तपुर-१ स्थित डा इवामुरा स्मृती अस्पतालको लापरवाहीले फेरिपनि एकजनाको ज्यान गएको तथ्य बाहिर आएको छ...

  भक्तपुर आएर पूर्व अर्थमन्त्री पुनले भने, ‘नेताहरु शिशाको घरमा छन्’

  पूर्व अर्थमन्त्री एवं नेकपा(माओवादी केन्द्र)का उपमहासचिव वर्षमान पुन अनन्तले राजनीतिक दलका नेताहरु शिशाको घरमा रहेका...

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...