News Portal

 • मेडिकल व्यवसायी दुर्गा प्रसाईलाई कारवाही गर्नुपर्ने पूर्व उद्योग मन्त्री महेश बस्नेतको माग

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, १९ असोज २०८०
  ४०९ पटक
  भक्तपुर, १९ असोज २०८०

  पूर्व उद्योग मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले मेडिकल व्यवसायी दुर्गा प्रसाईलाई कारवाही गर्नुपर्ने बताएका छन् । एमालेका पूर्व केन्द्रीय सदस्य समेत रहेका व्यवसायी प्रसाईले मारवाडी समुदायप्रति सद्भाव भड्काउने काम गरिरहेकाले उनलाई कारवाही गर्नुपर्ने एमाले नेता बस्नेतले बताएका हुन् ।

  दुर्गा प्रसाईले अराजक अभियानको नेतृत्व गरेर मारवाडी व्यवसायीलाई मानमर्दन गरेका र घृणाको कारोवार गरी सद्भाव भड्काउन खोजेका नेता बस्नेतको दावी छ । मारवाडीहरुले अर्थतन्त्र तहसनहस पारेको आरोप लगाई दशैँ लगत्तै १६ मारवाडीलाई देश बाट लखेट्ने प्रसाइको अभिव्यक्ति सद्भाव भड्काउने खालको भएकोले उनलाई कारवाही गर्नुपर्ने पूर्वमन्त्री बस्नेतले माग गरेका छन् ।

  व्यवसायी दुर्गा प्रसाईले बर्माबाट भागेर नेपाल पसेका मारवाडीहरुको हातमा देशको अर्थतन्त्र पुगेको र उनीहरुले देशको अर्थतन्त्रलाई खोक्रो बनाएको आरोप लगाउदै दशैं लगत्तै केही मारवाडीलाई लखेट्ने अभियान संचालन गर्ने एक राष्ट्रिय टेलिभिजन अन्तर्वार्तामा सार्वजनिक गरेका छन् ।

  बर्मा सरकारले आर्थिक अनियमतिता गरेको आरोपमा देश निकाला गरेपछि भागेर नेपाल आएका मारवाडी सोहनलाल गोल्यानसहितका १६ परिवारले देशको अर्थतन्त्रमा कब्जा जमाई तहसनहस पारेका प्रसाईको आरोप छ । प्रसाईका अनुसार बर्माबाट लेखेटिएपछि नेपाल पसेका मारवाडीहरुमा मोती दुगड, नन्दु मुन्दडा, राजु मुन्दडा, पवन सरिया, सोहनलाल गोल्यान, पवन गोल्यान र बासु गोल्यानहरु रहेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरको आवेदन

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरले आवेदन दिएका छन् । पदपूर्तीका...

  पत्रकार थापालाई पितृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरकी पूर्व उपाध्यक्ष एवं गोरखापत्र दैनिककी फोटो पत्रकार कविता थापालाई पितृशोक परेको...

  महाजात्राले कमायो २६ करोड ६५ लाख

  mahajatra safalta ghimire

  काठमाडौँ । ‘जात्रा’ र ‘जात्रै जात्रा’ पछि षट्कोण आर्ट्सले निर्माण गरेको तेस्रो भाग ‘महाजात्रा’ प्रदर्शनको...

  क्यानडामा विदेशी विद्यार्थीलाई घर जग्गा किन्न प्रतिबन्ध

  विदेशीलाई क्यानडामा २ वर्षसम्म जग्गा किन्न प्रतिबन्ध लगाइएको छ । समाचार अनुसार यसअघि जनवरी १,...

  आज पनि भिटामिन ‘ए’ खुवाइँदै

  के तपाईले आफ्नो ५ वर्ष मुनिका बच्चालाई ‘भिटामिन ए’ क्याप्सुल ख्वाउनुभयो ? ६ महिनादेखि ५...