News Portal

 • भक्तपुरमा नवदुर्गाको विशेष पूजाअर्चना

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, ११ कार्तिक २०८०
  ९३२ पटक
  भक्तपुर, ११ कार्तिक २०८०

  बडा दशैँको अन्तिम दिन कोजाग्रत पूर्णिमाको अवसरमा राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले भक्तपुरमा रहेकी नवदुर्गाको विशेष पूजाअर्चना गरेका छन् । राजाले कोजाग्रतमा पूजाअर्चना गर्ने प्रचलनलाई निरन्तरता दिंदै राष्ट्र प्रमुखका रूपमा राष्ट्रपति पौडेलले शनिवार भक्तपुर आएर नवदुर्गा मन्दिरमा ब्रह्मायणी, महेश्वरी, कुमारी, वैष्णवी, वाराही, महाकाली, महालक्ष्मी, त्रिपुरासुन्दरी र भद्रकाली भवानीको दर्शन र पूजाअर्चना गरेका हुन् ।

  राष्ट्रपति पौडेललाई बनमालाहरुले नवदुर्गाको दर्शन र पूजाआराधना गराएका थिए । उक्त अवसरमा राष्ट्रपति पौडेलले नवदुर्गा भवानीको प्रसाद ग्रहण समेत गरे । राष्ट्रपति पौडेलले नवदुर्गा भवानीको जमरा एवं टीका, प्रसाद, फूलमाला, बिमिरो र पञ्चरङ्गी धागो ग्रहण गरेका हुन् । राष्ट्रपति पौडेललाई नवदुर्गाका मूल नाइके कृष्णकुमार बनमाला तथा सहायक नाइकेहरू भैलबहादुर र इन्द्रबहादुर बनमालाले नवदुर्गाको प्रसाद प्रदान गरेका थिए । राष्ट्रपति पौडेलले नवदुर्गा देवगणको दर्शन र नवदुर्गा नाचको अवलोकन पनि गरे ।

  नवदुर्गाका देवगण, पूजारी र तलेजुका मूल नाइकेलाई राष्ट्रपति पौडेलेले दक्षिणासमेत प्रदान गरेका छन् । राष्ट्रपति पौडेलसंगै प्रथम महिला सविता पौडेल विशेष पूजामा सहभागी भएकी थिइन् ।

  राष्ट्रपति पौडेललेको स्वागतमा भक्तपुरको मध्यपुर क्षेत्रका प्रदेश सांसद समेत रहेका बागमती प्रदेशका कृषि तथा पशुपंक्षी बिकास मन्त्री डा राजेन्द्रमान श्रेष्ठ, बागमती प्रदेशसभाका सांसदद्वय किरण थापा र सुरेश श्रेष्ठ, चाँगुनारायण नगरपालिकाका प्रमुख जीवन खत्री र मध्यपुर थिमी नगरपालिकाका प्रमुख सुरेन्द्र श्रेष्ठ उपस्थित रहेका थिए भने मन्दिर क्षेत्र रहेको भक्तपुर नगरपालिकाका जनप्रतिनिधि भने सो अवसरमा उपस्थित देखिएनन ।

  प्रमुख जिल्ला अधिकारी रोशनीकुमारी श्रेष्ठ, सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी डोरेन्द्र निरौला, गुठी संस्थान कार्यालय भक्तपुरको प्रमुख खिमा वली र सुरक्षा निकायका प्रमुखहरु स्वागत समारोहमा सरिक रहेका थिए भने स्थानीयहरु उत्साहपूर्वक राष्ट्रपति पौडेलको स्वागतमा सहभागी भएका थिए ।

  तस्बिर : रमेश गिरी/रासस

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...