News Portal

 • भक्तपुरमा नवदुर्गाको विशेष पूजाअर्चना

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, ११ कार्तिक २०८०
  ६१७ पटक
  भक्तपुर, ११ कार्तिक २०८०

  बडा दशैँको अन्तिम दिन कोजाग्रत पूर्णिमाको अवसरमा राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले भक्तपुरमा रहेकी नवदुर्गाको विशेष पूजाअर्चना गरेका छन् । राजाले कोजाग्रतमा पूजाअर्चना गर्ने प्रचलनलाई निरन्तरता दिंदै राष्ट्र प्रमुखका रूपमा राष्ट्रपति पौडेलले शनिवार भक्तपुर आएर नवदुर्गा मन्दिरमा ब्रह्मायणी, महेश्वरी, कुमारी, वैष्णवी, वाराही, महाकाली, महालक्ष्मी, त्रिपुरासुन्दरी र भद्रकाली भवानीको दर्शन र पूजाअर्चना गरेका हुन् ।

  राष्ट्रपति पौडेललाई बनमालाहरुले नवदुर्गाको दर्शन र पूजाआराधना गराएका थिए । उक्त अवसरमा राष्ट्रपति पौडेलले नवदुर्गा भवानीको प्रसाद ग्रहण समेत गरे । राष्ट्रपति पौडेलले नवदुर्गा भवानीको जमरा एवं टीका, प्रसाद, फूलमाला, बिमिरो र पञ्चरङ्गी धागो ग्रहण गरेका हुन् । राष्ट्रपति पौडेललाई नवदुर्गाका मूल नाइके कृष्णकुमार बनमाला तथा सहायक नाइकेहरू भैलबहादुर र इन्द्रबहादुर बनमालाले नवदुर्गाको प्रसाद प्रदान गरेका थिए । राष्ट्रपति पौडेलले नवदुर्गा देवगणको दर्शन र नवदुर्गा नाचको अवलोकन पनि गरे ।

  नवदुर्गाका देवगण, पूजारी र तलेजुका मूल नाइकेलाई राष्ट्रपति पौडेलेले दक्षिणासमेत प्रदान गरेका छन् । राष्ट्रपति पौडेलसंगै प्रथम महिला सविता पौडेल विशेष पूजामा सहभागी भएकी थिइन् ।

  राष्ट्रपति पौडेललेको स्वागतमा भक्तपुरको मध्यपुर क्षेत्रका प्रदेश सांसद समेत रहेका बागमती प्रदेशका कृषि तथा पशुपंक्षी बिकास मन्त्री डा राजेन्द्रमान श्रेष्ठ, बागमती प्रदेशसभाका सांसदद्वय किरण थापा र सुरेश श्रेष्ठ, चाँगुनारायण नगरपालिकाका प्रमुख जीवन खत्री र मध्यपुर थिमी नगरपालिकाका प्रमुख सुरेन्द्र श्रेष्ठ उपस्थित रहेका थिए भने मन्दिर क्षेत्र रहेको भक्तपुर नगरपालिकाका जनप्रतिनिधि भने सो अवसरमा उपस्थित देखिएनन ।

  प्रमुख जिल्ला अधिकारी रोशनीकुमारी श्रेष्ठ, सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी डोरेन्द्र निरौला, गुठी संस्थान कार्यालय भक्तपुरको प्रमुख खिमा वली र सुरक्षा निकायका प्रमुखहरु स्वागत समारोहमा सरिक रहेका थिए भने स्थानीयहरु उत्साहपूर्वक राष्ट्रपति पौडेलको स्वागतमा सहभागी भएका थिए ।

  तस्बिर : रमेश गिरी/रासस

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  शर्मा र सुवेदीलाई सम्मान

  २०८०।०८।१४ काठमाडौं अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज नेपाल च्याप्टरले अनेसास बिओटी सल्लाहकार रोहिणी शर्मा र अनेसासका...

  आयल निगम ऋण मुक्त भएसंगै घट्यो पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य

  भारी ऋणमा रहेको नेपाल आयल निगम ऋण मुक्त भए संगै पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटेको छ...

  इन्टरपोलको भिडियो प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट

  इन्टरपोलद्वारा आयोजित INTERPOL 100 Global Video Contest for Young Police Leaders प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट भएको...

  जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास बारे विश्वलाई जानकारी गराइने

  युएई । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल `प्रचण्ड´ ले जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास...

  पतिपत्नी सवार मोटरसाइकल पल्टदा पछाडीबाट आइरहेको बसको ठक्करबाट पत्नीको मृत्यु

  काभ्रेको रोशि ११ डालाबेशि स्थित बि.पि.राजमार्ग सडक खण्डमा सवारी दुर्घटना हुँदा एकजनाको ज्यान गएको छ...