News Portal

 • गृहमन्त्रीको रोजाईमा भक्तपुरका भोला, गोरखामा सिडिओको जिम्मेवारी

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, ३० मंसिर २०८०
  १०६९ पटक
  bhola dahalभक्तपुर, ३० मंसिर २०८०

  भक्तपुरको चाँगुनारायण ३ गेलाल गाउँका भोला दाहालले गोरखा जिल्लाको प्रमुख जिल्ला अधिकारीको जिम्मेवारी पाएका छन् । सहसचिव दाहाल उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको गृह जिल्ला गोरखामा प्रमुख जिल्ला अधिकारीको जिम्मेवारी पाउन सफल भएका हुन् ।

  उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको रोजाईमा उनलाई गोरखा लगिएको श्रोतले जनाएको छ । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगमा प्रवक्ता रहेका उनी यसै महिना गृह मन्त्रालयमा सरुवा भएका थिए । गृहमा अनुभव भएका सहसचिव छोडेर गृहमन्त्री श्रेष्ठले दाहाललाई गोरखाका लागि छानेका हुन् । उनको प्रशासनिक क्षमता, स्पष्टता, कामप्रतिको लगाव र इमान्दारीका कारण उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठ उनीबाट प्रभावित रहेका बताइएको छ ।

  मुखिया-खरिदार-नासु-शाखा अधिकृत-उपसचिव हुँदै सहसचिव सम्म ६ वटै पदमा खुला प्रतिस्पर्धामा नाम निकालेका भोला एक काविल प्रशासक मानिन्छन । आफ्नो धरातल कसैले पनि बिर्सनु नहुने बताउने भोलाले आफ्नो नामको पछि ‘धरातल’ थपेर भोला धरातलको परिचय बनाएका छन् ।

  गृह प्रशासनमा प्रमुख जिल्ला अधिकारीको रुपमा सेवा गर्ने अवसर प्राप्त हुँदा उत्साहित रहेको दाहालले भक्तपुर पोष्टसंग प्रतिक्रिया दिएका छन् । गोरखा जिल्ला नै भनेर नखोजेको स्पष्ट पार्दै उनले मन्त्रालयले गोरखामा जिम्मेवारी दिएकोमा उत्साहित नै रहेको बताए । गोरखाको शान्ति सुरक्षालाई अर्जुन दृष्टि बनाएर काम गर्ने बताउदै उनले आफूलाई सबैको साथ् र सहयोग रहने विश्वास व्यक्त गरेका छन् ।

  गृह मन्त्रालयले मातहतका २५ अधिकारीहरूको सरुवा एवम् पदस्थापन गर्दा दाहाललाई गोरखाको प्रमुख जिल्ला अधिकारीको जिम्मेवारी परेको हो । सरुवा तथा पदस्थापन भएका २५ मध्ये पाँचजना गृह मन्त्रालयमा सहसचिवका रूपमा सरुवा तथा पदस्थान भएका छन् भने एकजना कसुरजन्य सम्पत्ति व्यवस्थापन विभागको महानिर्देशकका रूपमा सरुवा भएका छन् । बाँकी सबै प्रमुख जिल्ला अधिकारीको रूपमा सरुवा तथा पदस्थापन भएका गृह मन्त्रालयले जनाएको छ ।

  मन्त्रालयले वरिष्ठ अधिकारीहरूको सेवा अवधिको मापदण्डभित्र रही सरुवा र पदस्थापन गरेको उपप्रधान एवं गृहमन्त्रीका प्रेस सल्लाहकार कमल गिरीले जिकिर गरेका छन् ।

  कस्को जिम्मेवारी कहाँ?, तलको तालिका हेर्नुहोस् ।

  प्रजिअ सरुवा सूची.xlsx123

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  चाँगुनारायणमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा पछाडी सवार मानिसको गयो ज्यान

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. ७ भद्रकालीमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा पछाडी सवार मानिसको ज्यान गएको...

  भक्तपुरमा दिनदहाडै बाघको आक्रमणबाट बालिका घाइते

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. ४ साङदह स्थित मामाघरमा बस्दै आएकी एक बालिका बाघको आक्रमण...

  भक्तपुरका सफल व्यवसायी एवं समाजसेवी कासिछ्वालाई मातृशोक

  भक्तपुरका सफल व्यवसायी, युवा समाजसेवी, स्वतन्त्र अभियन्ता एवं खेलाडी श्रीभक्त कासिछ्वालाई मातृशोक परेको छ ।...

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरको आवेदन

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरले आवेदन दिएका छन् । पदपूर्तीका...

  पत्रकार थापालाई पितृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरकी पूर्व उपाध्यक्ष एवं गोरखापत्र दैनिककी फोटो पत्रकार कविता थापालाई पितृशोक परेको...