News Portal

 • भक्तपुरमा भारोत्तोलनको राष्ट्रिय प्रतिष्पर्धा हुने

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, १५ पुस २०८०
  १६५ पटक
  भक्तपुर, १५ पुस २०८०

  भक्तपुरमा भारोत्तोलन खेलको राष्ट्रिय प्रतियोगिता हुने भएको छ । पुस २४ गतेदेखि भक्तपुरको मध्यपुर थिमिस्थित थिमि ब्याङ्क्वेटमा उक्त प्रतियोगिता हुने भएको हो ।

  नेपाल भारोत्तोलन संघको आयोजनामा हुने २६ औं पुरुष तथा ११ औं महिला राष्ट्रिय भारोत्तोलन प्रतियोगिता थिमि ब्याङ्क्वेटमा यही पुस २४ गतेदेखि हुने संघले आइतवार पत्रकार सम्मेलन मार्फत सार्वजनिक गरेको हो । प्रतियोगिता तीन दिनसम्म संचालन हुने संघका अध्यक्ष रामकृष्ण श्रेष्ठ बोसले बताएका छन् ।

  भारोत्तोलन खेल खेलाडीले बार्बेल्समा ‘वेट प्लेटहरू’ जोडेर अधिक भन्दा अधिक तौल उठाउनको लागि प्रतिस्पर्धा गर्दै खेलिने खेल हो। त्यसैले, यस खेललाई ‘वेट लिफ्टिङ्ग’ भनेर चिनिन्छ र यो खेल खेल्ने खेलाडीलाई तौल उचाल्ने अर्थात ‘वेट लिफ्टर’ भन्ने गरिन्छ ।

  प्रतियोगिता अन्तर्राष्ट्रिय भारोत्तोलन महासंघ, एसियन भारोत्तोलन महासंघ र नेपाल भारोत्तोलन संघको नियम अनुसार सञ्चालन हुने छ । प्रतियोगितामा विभागीय टोली र देशभरका गरी २ सय ५० पुरुष र महिला खेलाडीको सहभागिता रहने संघका अध्यक्ष रामकृष्ण श्रेष्ठ बोसले जानकारी दिएका छन् ।

  प्रतियोगितामा जुनियर तथा सिनियर पुरुषतर्फ ५५, ६१, ६७, ७३, ८१, ८९, ९६, १०२, १०९ र १०९ केजी माथि, युथ पुरुषतर्फ ४९, ५५, ६१, ६७, ७३, ८१, ८९, ९६, १०२ र १०२ केजी माथि तौल समूहमा प्रतिष्पर्धा हुने बताइएको छ । यसैगरी जुनियर तथा सिनियर महिलातर्फ ४५, ४९, ५५, ५९, ६४, ७१, ७६, ८१, ८७ र ८७ केजी माथि र युथ महिलातर्फ ४०, ४५, ४९, ५५, ५९, ६४, ७१, ७६, ८१ र ८१ केजी तौल समूहमा प्रतिस्पर्धा हुने जानकारी गराइएको छ ।

  प्रतियोगितामा कुल पदक संख्या ५ सय ४० रहने अध्यक्ष श्रेष्ठले बताए । उनका अनुसार महिलातर्फ युथ, जुनियर र सिनियरमा ९० स्वर्ण, ९० रजत र ९० कांस्य गरी कुल २७० तथा पुरुषतर्फ युथ, जुनियर र सिनियरमा ९० स्वर्ण, ९० रजत र ९० पदकका लागि प्रतिस्पर्धा हुनेछ ।

  प्रतियोगिता सञ्चालन गर्न करिव ८६ लाख रुपैंया खर्च हुने अनुमान गरिएको छ । खेलाडीहरुको लागि आउनेजाने यातायात खर्च र प्रतियोगिता अवधीभर खानेबस्ने व्यवस्था आयोजकले गर्ने व्यवस्था मिलाइएको बताइएको छ ।

  पत्रकार सम्मेलनमा अध्यक्ष बोसले अन्तराष्ट्रिय प्रतियोगिता यस अघि पनि भक्तपुरमा सम्पन्न गरिएको स्मरण गर्दै भारोत्तोलन खेलको राष्ट्रिय प्रतियोगिता भक्तपुरमा भैरहनु गौरवको कुरा भएको समेत बताए । भक्तपुरका २ स्थानीय सरकारहरु मध्यपुर थिमि र सूर्यविनायक नगरपालिकाले पनि प्रतियोगिताका लागि सहकार्य गरेका जानकारी गराउँदै उनले प्रसन्नता प्रकट गरेका छन् ।

  पत्रकार सम्मेलनमा आयोजक नेपाल भारोत्तोलन संघका पदाधिकारीहरु, राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्का प्रतिनिधि, खेलाडीहरु तथा भारोत्तोलन खेलकर्मीहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...